Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, zavarna, ha a gyereket...

Szülők, zavarna, ha a gyereketek sokat olvasna?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta imádok olvasni.

Gyerekként (12-14) leginkább régi magyar lányregényeket olvastam (1985-ös megjelenési dátummal bezárólag), illetve néha egy-egy mai hasonló témájú sorozatot.

Apukám már akkor haragudott érte, hogy ma holnap felnőttként nem igaz, hogy nem lehet valami normálisat olvasni.

Most már tényleg felnőtt vagyok, de máig rajongok Szabó Magda és Kertész Erzsébet regényeiért, ha antikváriumban vagy könyvtárban járok, biztosan tőlük veszek ki valamit.

Amikor nemrég otthon voltam, akkor is az volt az első, hogy könyvekért megyek, de apum ekkor is megjegyezte, hogy nincs még ideje kinőni a gyerekkönyvekből?


Szoktam olvasni más irodalmat is, olyasmit is, ami ma népszerű, de akkor is ezeken nőttem fel.


25l


2019. márc. 3. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Idősebb vagyok nálad, de simán olvasok (modernebb) young adult könyveket a mai napig, és hasonlókat is, mint te. Nálunk mondjuk anyám élvezte, mikor kamaszként ezek voltak soron, mert ő is újraolvasott mindent velem 30+ fejjel, sőt ajánlotta a saját egykori kedvenceit :)


Én azt mondom, érdemes szélesíteni a látókörödet más típusú olvasmányokkal is, nsm mindig ugyanazokat újraolvasni, de semmi baj nincs Szabó Magdával sem. Azt olvass, amit szeretsz.

2019. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádok olvasni, amikor csak tehetem olvasok, bármilyen témában/műfajban, ami érdekel. Ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak a szüleid, ha szereted és örömödet leled benne, olvass, hasznos.


L/20

2019. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum jobban őrült volna , ha könyveket olvastam volna és nem apumnál a műhelyben dekkoltam volna kb 0-24
2019. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
Van az a szintje ami sok
2019. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Én is könyvmoly voltam gyerekkoromban, és természetesen örülnék, ha a gyerekem sokat olvasna.

Természetesen azt nem szeretném, ha emiatt nem menne szabad levegőre, de pl. nyáron lehet kint is olvasni.

2019. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez soha nem zavarna, én is imádtam a lányregényeket :-)
2019. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
En nem vagyok tulzottan nagy olvaso ettol meg szeretek olvasni. Biztosan nem zavarna ha a gyermekem olvasna, rengeteg mindent tud tanulni olvasas kozben barki kortol fuggetlenul. Uj szavakat,hangsulyozast,megtanul helyesen irni, nagyobb lesz a szokincse es ha olyan a konyv vagy regeny akar informaciokat is megtudhat szamara ismeretlen dolgokrol.. Hasznosnak talalom es orulnek ha ez lenne a "hobbija".
2019. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Apukádnak pontosan mi a baja ezekkel a könyvekkel? Írj már ide légyszi pár szerzőt, akiket ő olvas, vagy néhány könyvet, amit jónak ítél.
2019. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem csak én vagyok ilyen. A mai napig az ifjúsági regények a kedvenceim, nem csak a lányregények, jöhet a történelmi és Fekete István is minden mennyiségben. Szabó Magda szintén nagy kedvencem, de a modernek közül tetszett az Éhezők viadala és a Harry Potter is. Szórakozásból, kikapcsolódásként olvasok és az a fontos, hogy én jól érezzem magam tőle, nekem tetsszen, pont nem érdekel a mások véleménye. Az, hogy mi a sok relatív, minden esetre a gyerekkori nyári szünetes teljesítményemet amikor napi 12-14 órát olvastam nehéz lenne felülmúlni bárkinek. Gyakorlatilag kajálni és aludni tettem le a könyvet. Olvastam a kertben, a faágon, a szénapadlásra bújva, gyakorlatilag mindenhol. :) Most 40-en túl még mindig nem tudok úgy lefeküdni, hogy legalább egy fél-egy órára ne olvassak bele valami jó kis könyvbe.
2019. márc. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok olvasni és bizony néha ha borzalmas nehéz napom van akkor Rosszcsont Petit, Egy ropi naplóját olvasok :)

Pedig nem gyerek vagyok már de akkor is kikapcsol

24N

2019. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!