Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket zavarna, ha a gyereket...

Titeket zavarna, ha a gyereketek 20 évesen el akar menni egyetemre-van már egy szakmája-szóval még legalább 3-4 évig nem fog munkába állni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Két szakma plusz érettségi után mentem egyetemre. (nem végeztem végül el,de akkor azt hittem erdekel.)
2017. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ha normális diplomát akar, tehát nem ilyen szabad bölcsészet, komédia vagy turizmus, és meg fog majd belőle élni akkor nem zavarna. Mondjuk azt már a jelentkezés előtt elmondanám neki, hogy mennyi segítségre számíthat tőlem, hiszen nem biztos, hogy az anyagi helyzetünk megengedi az egyetem finanszírozását.
2017. febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Csak akkor zavarna, ha egyértelműen azt érezném, kizárólag azért akar egyetemre menni, hogy a munkába állást és önállósodást minél később kezdhesse meg. Ha viszont valóban talált egy olyan szakot, ami érdekli, amit szeretne és amivel utána dolgozni fog és akar, én támogatnám. Ha anyagilag nem is tudnám, lelkileg mindenképp mellette állnék.


Amúgy egyetem mellett is lehet diákmunkázni.

2017. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

20 évesen nem olyan késő az az egyetem. Lehet hogy most esett neki le hogy van olyan amit szeret és meg is lehetne élni belőle, akkor mi a fenéért csinálja kis pénzért azt amit nem szeret. Amennyiben nem ilyen felesleges szakot szeretne elvégezni, hanem amire van piaci kereslet, akkor hajrá. Ha mégsem tetszik neki, és állami finanszírozású, akkor az első félév ingyenes, csak a megélhetési költségeket kell fizetni ha otthagyná.


Amennyiben komolyan gondolná ezt a dolgot, de te mégsem finanszírozod, akkor pedig ne csodálkozz ha akkor láttad utoljára.

2017. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%

hát azért a mai vikágban nehéz eltartani egy felnőtt 23 éves gyereket, aki még tanul.

így felmerülhet a kérdés hogy mikor akar dolgozni 30 évesen?

én nem nagyon örülnék neki

végezze el inkább levelezőn :)

2017. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

#5 Jártál egyetemre? Csak azért mert az nem egy középiskola nehézségű dolog. Ez nem olyan hogy munka után hazamegyek, elolvasok 2 oldalt, megtanulok 3 verszakot, írok 5 sor matekházit és akkor csillagos hatos :D


Ha meg olyat akar tanulni mihez felszerelés kell, pl robotika, mechatronikai mérnök, villamosmérnök, vegyészmérnök, stb akkor meg nem is tud mit csinálni. Havi 2 óra laborhasználat alatt nem fogja megtanulni.

2017. febr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,hogy tanulni sosem késő.Még legalább 40 évet fog dolgozni, egyáltalán nem mindegy,hogy mit kell dolgoznia és azért mennyi pénzt kap.

Én 40 évesen sem tartanám későinek az egyetemet, ha meg tudja oldani az ember,akkor miért ne?

20 évesen meg még fiatalabb ugye.Én mindenképpen támogatnám,ha ezt szeretné.

Diákmelóra meg el lehet menni egyetem mellett is.Én is nehéz szakra jártam, de szorgalmi időszakban azért hétvégén meg 1-1 délután ráértem.Szóval ha azon múlik valamennyit tud dolgozni is.Vizsgaidőszakban meg minél hamarabb letudni a dolgot, én akár egy egész hónapja is marad dolgozni. Meg ugye ott a nyár is..Szóval valamennyi bevétele lehet így is. De ha anyagilag nem gond,akkor szerintem az sem gáz,ha egyáltalán nem dolgozik egyetem mellett. Szülők helyzetétől függ.

2017. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
10%

5# vagyok

igen jártam egyetemre, gazdasági ágon végeztem, és akármilyen hihetetlen levelezőn

nem kellett hogy anyám 23 évesen egy felnőtt embert tartson el :D

2017. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Fatal_3rror_ ***** válasza:
67%

"nem kellett hogy anyám 23 évesen egy felnőtt embert tartson el"


Nem azért mondom, de rengeteg helyen örülsz ha 23 éves korodra le tudsz diplomázni.


Egy építész osztatlan képzés 5 éves, de 300-ból kb 10 ember végzi el időben, inkább 6-7 év az átlag.


Az emberek többsége meg betölti a 19-et mire egyáltalán egyetemre kerül...magyarul ha időben végez, akkor lesz 24 éves. (És megnézném ki az aki csúszás nélkül elvégzi úgy hogy mellette dolgozik is). Ha 1 évet csúszol, már 25 vagy, ha kettőt akkor már 26.


És mondjuk egy diploma félév sem olyan, mint 1-2 büfészakon, hogy utolsó hónap hétvégéjén megírok 30 oldalt aztán kezemben a diploma. Sokszor arra ösztönöznek, hogy már az előző félévben találd ki a diplomád alapját, és legyen egy kezdeti terved, különben vért fogsz hugyozni mire kész leszel.

2017. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem zavarna.
2017. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!