Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket zavarna, ha a gyereket...

Titeket zavarna, ha a gyereketek nem hagyná ott diplomázás után azt a munkát, amit egyetem mellett csinált? Ha igen, mit csinálnátok, hogy vennétek rá a váltásra?

Figyelt kérdés

160 ezer körül keresne egy érettségit igénylő pozícióban, de diplomázás után nem kezdene el diplomás, vagy legalábbis magasabb kvalifikációt igénylő és magasabb fizetést adó munkákat keresni, mert azt mondaná, hogy szereti az ottani csapatot, meg szeret bejárni dolgozni, és ezt semennyi pénz sem tudja kiváltani. Mit tennétek?

Hiába keresne eleinte mondjuk csak 50-el többet, de az idővel emelkedne, itt meg semmi sincs, de nem érti meg. A jövőjét így sokkal nehezebben tudja építeni, talán a párválasztás is nehezebben fog menni. Egyszerűen nem érdekli.



2018. márc. 14. 20:09
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
13%

Megmondanám, hogy el lehet költözni, aztán 160 ezerből lehet albérletet fizetni, kaját meg mindent.

Aztán rájön, hogy munkahelyre nem azért járunk, hogy csajozzunk meg jó fej emberekkel legyünk körbevéve, hanem hogy pénzt keressünk.

2018. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
97%
Ezt teljesen az ő döntésére bíznám, csak megkérdezném tőle, tud-e a lehetőségeiről.
2018. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
34%
Én is az ő döntésére bíznám, viszont közölném, hogy van 1 éve itthon, hogy gyűjtögessen, utána legyen kedves a maga lábára állni, részemről ugyanis eleget tettem szülői kötelességeimnek. Nálunk mindenkinek van lakáskasszája, amit fizetek, ami a nevén van, az az övé, meg amit összegyűjt.
2018. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
99%

Hát, ha így erőlteted, meg már azon agyalsz helyette, hogy fog menni neki a párválasztás


(hogy FOG majd menni?? a munkahelyétől? és úgy hogy már diplomázik, vagy lediplomázott?)


tehát huszonakárhány éves, diplomás és azt is te akarod helyette kitalálni hogy hol és mit dolgozzon, meg hogy mivel-hogy fog neki jobban menni a párválasztás :D lol


Amúgy meg fogalmam sincs, hogy miért "nem érti meg", talán az, hogy nincs önbizalma munkahelyet váltani, meg mást csinálni attól, amit eddig csinált, főleg hogy mintha úgy tűnne, hogy te erőlteted a dolgait és annyira nagyon terelgeted, hogy igazság szerint ez is hozzájárulhat a döntési problémáihoz és nehézségeihez.


Te megérted, hogy miért nem akar váltani? Mert ebben sem vagyok egészen biztos.


Lehet, hogy majd vár, hogy egy jobb ajánlatot kapjon, vagy jobb helyet annál, mint amit te néztél ki neki, mert az neki nem jön be valamiért annyira.

2018. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos ezért ilyen málészáju a mai fiatal felnőttek mert Anyukák a fejükön ülnek, és vécére is mennének velük. Majd ő eldönti,ő élete,remélem párt is te fogsz neki választani,h abba se szoljon bele h kivel kell élnie. :O Én ezért jöttem el egy forint nélkül,de nem is pofáznak az életünkbe..
2018. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
96%
Hát nézd, a lányom szülésznőnek tanult, közben könyvelőirodában volt adatrögzítő. És annyira megszerette a céget meg a munkát, hogy maradt, most már az adótancsadóit végzi... ez teszi boldoggá, pedig tuti nincs hálapénz, mint a szülésznőnél.
2018. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
99%
Ameddig teheti élvezze ki, hogy nem kell gyomorgörcsel menni meloba utana meg ha valtasra kerül a dolog lesz hova mennie mert van diplomaja
2018. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek vele. Azt dolgozza, amit szeret. Ha neki megfelel, akkor jó. Ez a lényeg. N34
2018. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
99%

Vagy csak egyszerűen szereti a jelenlegi munkáját?

A csudáért kell mindig mindenbe belepofázni.

2018. márc. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
99%
Mit csinálnék? Rávenni? Már elnézést.... tisztelni kell az embernek a gyereke választásait, az ő élete. Nem kell rátelepedni. Felnőtt ember, azt csinál amit akar, nem az ember tulajdona
2018. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!