Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülő érzelmileg zsarolja a...

A szülő érzelmileg zsarolja a fiát a pénz miatt. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A fiú 26 éves, már nem lakik otthon, de a szülők minden hónapban kérnek "kölcsön" a fiuktol, pedig annak saját családja van, albérletet és rezsit kell fizetnie, nem veti fel a pénz.

A szülők fiatalok, dolgoznak.

Az anya néha sírva hívja fel a fiút hogy adjon pénzt, mert nem akarhatja hogy a szülei ilyen-olyan körülmények között éljenek.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan kezelje a helyzetet.



2019. márc. 5. 16:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd megondolod magad mikor kiveszi alolatok a betevőt is és anyucinak adja. :( Ultimátum,vagy anyucit pénzeli v a családjára költi,gyanitom h anyuci vhova elbaxxa a pénzt.. Én eleve nem adok szülőnek luxusra,velnessre totora piara cigire..
2019. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem luxus cikkekre kell a pénz és ő sem szívesen ad, az utóbbi időben egyáltalán nem is ad. Azóta kezdődtek az érzelmi zsarolások, telefonhívások.
2019. márc. 5. 17:04
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Te talpraesettebbnek tünsz mint a párod! Ha a helyedben lennék és pl. engem gyanústanának, hogy miattam nem perkál a fiuk..akkor szépen megmondanám, hogy IGY VAN, és igy is marad, mivel ti a közös jövőt tervezitek, - ami nehezen fog megvalósulni, ha a mami folyton picsog, hogy pénz kell neki. Ezeket nem lehet szép szóval levakarni. Nem vagyok a veszekedés hive, de az ilyenekkel keményen kell, máshogy nem fog menni..
2019. márc. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ha Te vagy a barátnő, akkor kb. 5 percen belül itt mindenki téged fog szidni, te leszel a lelketlen/ilyen-olyan akárkicsoda.


De hogy érdemben is hozzászóljak: Családunkban pont ugyanilyen helyzet volt. Ott következetesen elzárta a pasi a pénzcsapokat. Volt sírás, érzelmi zsarolás, "nem szeretsz minket" figura, a lényeg, hogy ki kell tartani, és nem adni, és ötvenezredszer is tisztázni, hogy nektek is annyi van, amennyi ahhoz kell, hogy előrébb jussatok (lakásvásárlás/kocsi/gyereknevelés/stb.) Van jövedelmük, osszák be, húzzák összébb a nadrágszíjat. Itt, akikről én írtam, (ahogy valaki meg is jósolta itt a fórumon), valóban megszakadt a kapcsolat, volt pár év "haragszomrád". Soha nem volt utána sem olyan, mint előtte, de nem is ez a lényeg. Ez a pénzkérés/"kölcsön" kérés kihasználás eleve, és egy életre szólna, ha nem állítjátok le. A lényeg, hogy tökös legyen a párod/férjed.

2019. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyu frje hol van a képbe? Ő is kér,nem lehet h ő is elzárta a pénzcsapot anyu elöl és ezért a fiát probálja lehuzni?
2019. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ja, 14-es voltam: Akiket én írtam, a szülőknek ott is piára, cigire, wellnessre kellett (volna). Meg a másik unokának játékokra, meg a kisfaxomra.
2019. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A szülei együtt élnek, tehát mind a ketten szoktak kölcsön kérni. Hol az egyik, hol a másik. Nyilván az anyuka az, aki sírni szokott.

A párom még nem lépett túl azon, hogy a saját szüleinek kell nemet mondania, de lassan eljut arra a szintre, hogy fel sem veszi a telefont, mert úgy sem mi érdekeljük őket.

2019. márc. 5. 17:13
 18/19 anonim ***** válasza:

Amúgy mire megy el a pénzük?

Vagy annyira kevés a fizetésük?

2019. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem tudnak spórolni, felesleges dolgokat vesznek meg ilyesmi.

Átlag kerestük van, de az adósságokat csak húzzák - halasztják.

A helyzet egyébként azóta sem oldódott meg, de már nem tartunk lépést a történésekkel..

2019. ápr. 13. 01:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!