Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha külföldre...

Mit tegyek ha külföldre szeretnék menni tanulni de hiyanozni fog a csalàdom?

Figyelt kérdés

Az a heljzet hogy külföldön éltem eddig és most hogy idén érettségizem, szeretnék magyarorszàgra menni tanulni, mert anyukàm magyar és elég jo beszélek.

De nem tudom, egyik oldalon nagyon nagy kevdem van egy kicsit vilàgot làtni meg Magyarorszàg jo hely és szeretnék egy kicsit ilyen egyetemista életet élni,

de a màsik oldalon nem akarom itt hagyni az édesanyàmat, akit annira szeretek. Annira össze vagyunk szokva, mindig együtt vagyunk, ö az egész életem. Nem tudok elképzelni hogy egy napig nem làtom.Sajnos nem tudd jönni velem mert apukàm itt dolgozik. Szoval nem tudom, hogy mit tegyek

és örülnék ha tanàcsot kapnék. Köszönöm elöre a vàlaszokat.


2019. márc. 9. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemista életet odakint is élhetsz. Magyarországon katasztrofális a helyzet az oktatás terén, nincs itt SEMMI, ami miatt érdemes lenne idejönnöd tanulni.

Kirándulni meg nyaralni szép hely, de ne akarj itt élni, ha van más lehetőséged is.

2019. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg (kb) 18 évesen kicsit ideje eltávolodni. Vagy örökké anyukáddal akarsz élni?
2019. márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval külföldről akarsz Magyarországra jönni? Nem tudom, hol laksz, de ha csak nem valami egészségügyi szakot tervezel végezni (mert abban nincs elméletbeli különbség az országok közt), akkor ha van lehetőséged, végezd külföldön az egyetemet.
2019. márc. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen orvosira jelentkeztem itt németorszàgba is de magyarorszagon könnyebb aszt mondjàk
2019. márc. 9. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Rengetegen összeteszik a kezüket, hogy kijuthassanak Németországba orvosira. Én a helyedben biztos nem hagynám ott Németországot. Egyébként laktál már huzamosabb ideig Magyarországon?
2019. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, csak nyàron szoktam menni mikor hosszu szünetem van
2019. márc. 9. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon könnyebb az orvosi? Nem tudom, ezt honnan veszed, de ezt felejtsd el. Egyrészt egy orvosi egyetem, bárhol is legyen a világon, mindenképp színvonalat képvisel. Ugyanazt az anyagot adják le itt, mint a világ másik felén, értelemszerűen ugyanazt kell tanulni. A tudás átadásának módszere persze eltérhet itt-ott, valahol elméletibb, valahol gyakorlatiasabb, de ha ez utóbbit vitatjuk, akkor meg, úgy tudom, épp nem Magyarország az, amit példaként lehetne hozni.

Ha a bekerülést gondolod könnyebbnek, abban is tévedsz. Bár nem világos, hogy a külföldieknek szóló programba jelentkeznél-e, mert oda valóban könnybb bekerülni (de bent is kell maradni). De egy magyarnak a bekerülésért is vért kell izzadni. Én most készülök, idén érettségizem kémiából, bioszból és a kémiát nem tartom egy sétagaloppnak.


Még annyit hozzáfűznék, hogy én a nyáron nézegettem angol orvosi egyetemeken folyó képzést és alig hittem, hogy van olyan egyetemük, ahol annyira gyakorlatias az oktatás, hogy már elsőévben beépül az órarendbe a háziorvos látogatás meg ilyesmi. Még ha nem is csinálnak semmit, legalább ott vannak, tapaaztalnak, látnak. Én ezt nagyon szeretném, ha itthon is ilyesmi lenne. Bár Németországban nem tudom, hogy működnek a dolgok ilyen téren.


Mindenesetre eredeti kérdésedre is válaszolva, le kell szakadni a szülőkről, el kell kezdeni a saját életedet élni. A honvágy is leküzdhető és Németország nincs elérhetetlen távolságban.

Egyébként meg szerintem klassz, hogy szeretnéd megismerni az országot, ahonnan az anyukád származik. Csak így, itt élve nem értem, hogy miért akar valaki idejönni, amikor máshol is van lehetősége :D

#3 voltam

2019. márc. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha orvos akarsz lenni, akkor inkább ne legyen szempont, hogy “könnyebb” az egyetem. Vagy ha könnyűt akarsz, akkor keress más szakmát.
2019. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!