Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy elmehessek a nyáron külföldre?

Figyelt kérdés

Igen, elmúltam 18 éves, el tudom intézni magamnak és ki is tudom fizetni, szóval nincsen szükségem a szüleim jóváhagyására. Ugyanakkor jó a kapcsolatunk és úgy nőttem fel, hogy sosem veszekedtünk, hazudoztunk, titkolóztunk egymás előtt és ezt most sem szeretném elkezdeni. Szeretjük egymást, fontosak vagyunk egymásnak és emiatt nem szeretnék konfliktusba kerülni velük.


Konkrétan arról van szó, hogy a nyáron ki szeretnék menni Amerikába, Campleaders-szel.


2018. dec. 26. 00:56
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell meggyőzni őket. Közlöd, hogy érdekel, és beadtad a jelentkezést. Ez egy hatalmas lehetőség, egy normális szülő támogatni fogja a gyerekét. Ha meg nem támogatnak, akkor sincs semmi. Mész, és kész.
2018. dec. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nálunk azért nem így mennek a dolgok, hogy közlöm és kész... Nem szoktam engedélyt kérni vagy ilyesmi, viszont mindig mindent megbeszélünk egymással és kikérjük egymás véleményét. Ők is és én is. Nem szeretném a hátuk mögött intézni és azt sem akarom, hogy rosszul érezzék magukat vagy bármilyen konfliktus, esetleg ki nem mondott sérelem maradjon a kapcsolatunkban. Úgy érzem, hogy ez a minimum, ha amúgy ők is megtisztelnek azzal, hogy mindig mindent elmesélnek, kikérik a véleményemet, megbeszéljük stb., stb.
2018. dec. 26. 01:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismersz valakit aki mar kiment ide dolgozni?

Megmutattal minden infot nekik? Olvastasd el veluk a hozzaszolasokat/velemenyeket a helyrol. Arrol is beszelj, hogy ez milyen nagy lehetoseg lenne neked a nyelvben, mas emberek/kulturak megismerese. Beszeljetek meg, hogy mihez fogod tartani magad, pl. napi kontaktus social median, hogy kezelned az esetleges veszelyt, stb. Van olyan resze a jelentkezrsnel, hogy interju/informacio est? Ha igen, egyik szulot vidd el.

Ertelmesnek tunsz es a csaladod is.

Amerika melyik reszere? Talan hallottak bajokrol onnan?

2018. dec. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Leultok, es elmeseled, hogy beadod a jelentkezesedet, mi a velemenyuk. Ok elmondjak, es vagy tamogatnak, vagy nem, te kozlod, hogy ha nem tamogatnak, akkor is elmesz, mert ez egy nagyobb lehetoseg, mint amit ok valaha is adni tudnak. Pont.

(es a kerdesed, "Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy elmehessek a nyáron külföldre?" - szamomra azt jelenti, hogy hiaba vagy 18, nagyon, de nagyon anyucipicibabaja vagy...!!!)

2018. dec. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Olyat nem ismerek személyesen, aki szintén ezzel a programmal volt Amerikában (csak olyat, aki pl. tanulmányi ösztöndíjjal volt Amerikában), viszont voltam több tájékoztatón is, ahol többen már 4-5 nyarat eltöltöttek a táborokban és elmesélték a saját élményeiket, tapasztalataikat is. Amit lehetett pl. weboldal, tájékoztató füzet már megmutattam a szüleimnek. Amúgy tetszik nekik, szerintük is érdekes és hasznos, viszont szerintük nem nekem való. Hogy miért? Azt nem tudom...


Azt már mondtam, hogy a mi családunk nem úgy működik, hogy mindenki elmondja a magáét és utána fikarcnyit sem törődik azzal, hogy a másik mit gondol vagy mit érez... Szóval a 3-as válaszban leírt dolog sem fog így, ebben a formában megtörténni. Attól, hogy szeretem a szüleimet és fontosnak tartom a véleményüket, attól még nem leszek anyucipicibabaja... Azért ez finoman szólva is nevetséges. Ha anyukám felhív, hogy pl. mit gondolok erről/arról vagy szerintem elfogadja-e XY meghívását vagy akármiben tanácsot vagy segítséget kér tőlem, akkor ő mi? Kislányapicibabája? Ugyanmár.

2018. dec. 26. 14:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen mondd el nekik,hogy van ilyen lehetőség, minden nyáron x magyar kimegy ilyenkor. Kihagyhatatlan, tudjuk milyen nehéz kimenni az usába ..Később ha meg lesz már teljes állásod+családod,akkor kb esélytelen lesz így egy nyarat kint töltened.

Aki nem megy ilyenkor 18-22 körül,az szerintem később se fog, ennek tényleg most van itt az ideje. Nyelvet gyakorolni,világot látni,új embereket megismerni stb..

Mondd el szerintem nekik , mutasd meg a honlapot stb..

Szerintem ha elsőre nem is díjazzák majd, belátják,hogy tényleg kihagyhatatlan dolog.:)

2018. dec. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most mar csak azt kell megtudnod, hogy szerintuk miert nem neked valo es van e benne igazsag.
2018. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem probalod meg, sosem fogod tudni, neked valo e. Ez mar egy erv, nem?
2018. dec. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mi nehezen fogunk tudni ellenérveket írni ha az érv amire reagálnunk kell az, hogy nem neked való, mert csak. Ezzel csak úgy lehet vitatkozni hogy de elmegyek, mert csak.

Ha tényleg annyira jó a kapcsolatotok, kérd meg hogy fejtsék ki miért, akkor tudunk segíteni. Most hiába írok neked egy féloldalas esszét arról hogy miért éri meg anyagilag, ha az ő ellenvetésük az hogy nem tudsz eléggé angolul.

2018. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!