Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnam kezelni az...

Hogyan tudnam kezelni az indulataimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Sokat vitatkozok mostanaban anyaval,es olyan dolgokat mondok amiket en is megbanok.

O ugy erzi,ha valami/valaki mas engem megbant vagy felhergel azt rajta toltom ki,pedig ez egyaltalan nincs igy.

19 eves vagyok es tudom hogy mar nem kellene ennyire anyasnak lenni de nekem ez nem ilyen egyszeru,hogy csak ugy egyik naprol a masikra azt mondjam,hogy nem akarok anyás lenni.

Nagyon sok vitánk volt apu miatt es legtobbszor belole is indul ki az egesz veszekedes.

Ha pl en vagy a testverem vagy barki mas osszevitazik apuval,ugy hogy o a hibas anya akkor is ot vedi,es ez eleg banto.

Nekem is van termeszetesen hibam,amit elkovettem es meg is bantam,de o ezt folytonosan a fejemhez vagja,aztan ha en hozom fel az o hibajat az mar nem korrekt.

Ma valamiert duhosebb voltam mint altalaban lenni szoktam,de nem akarom anyat bantani,hiszen mindennel fontosabb nekem,de egyszeruen nehez kezelni az indulataimat.

Nektek mi segit nyugodnak maradni?



2019. márc. 11. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Gondolkodni kene, mielott megszolalsz, en ezt szoktam. Es vannak olyan emberek, akik csak gyozni akarnak egy vitaban, a jovore nem gondolva, es tobbszorosen bantjak meg a masik felet. A kimondott szonak van sulya, es ha sorozatosan megbantod, amugy se fogja elfelejteni, egy ido utan pedig letrehoz egy allando szomorusagot benne. Ez a cel?

Azt kene magadban letisztazni, hogy te tenyleg ennyire meg akarod bantani Anyukadat? Sose lennek kepes csak azert igy megbantani, mert masnak ad igazat.

Ha meg ennyire meg akarod bantani, lepj le otthonrol.

2019. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Függetlenedsz érzelmileg. Ez a legfontosabb. Amíg még mindig ilyen gyermeki szinten érdekel az, hogy mit gondol, mit szól be, mi a véleménye dolgokról, amíg még mindig meg akarsz felelni neki, amíg félsza ttól, hogy megbántod azzal, ha kiállsz magadért, addig sose leszel szabad.

2. Önuralom. Ezt nincs hová ragozni, ha érzelmileg fejlettebb vagy egy csótánynál, akkor mennie kéne.

2019. márc. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!