Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom kezelni a kialakult...

Nem tudom kezelni a kialakult indulataimat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

17/L vagyok és nem tudok uralkodni az indulataimon. Régebben sose volt, mostanában vettem észre magamon, hogy nem az vagyok, aki. Régebben csendes, tűrő személyiség voltam, mostanában meg ha valami nem jön össze, vagy felidegesítem magam, felhúz valaki stb., egyből kiabálok, csúnyán beszélek, a kezemet a falba/ajtóba verem, csapkodok, sírok meg ilyenek. Ma is a szomszéd valamit beszólt és kiabáltam neki, mint valami nem tudom mi, teljesen beégettem magam. Betudható ez a stressznek? A családi hátterem nagyon nem jó ( anyukámmal és nevelőapámmal élek, itthon állandóan megy a kiabálás, mert pár hónapja mosolyszünet van köztük). Az iskolába is rontottam, pedig 4-es tanuló voltam, ott is ha valaki már nem úgy szól, vagy beszól nem tudom már lenyelni...a tanárokkal szemben se. Én nem akarok dühöngő őrült lenni. Mit tegyek?


2015. jan. 27. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van az iskolában pszichológus, menj hozzá. Ha nincs, a területi szakrendelőben biztos van, szerintem nem is kell beutaló. Az okát kell kideríteni, és akkor ha az megszüntethető, akkor oké, ha nem, akkor a szakember segít. Nem leszel dühöngő őrült, ha időben segítséget kérsz, és el is fogadod. Javulást!
2015. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még annyival kiegészíteném, hogy mikor mennem kell iskolába szinte remegek, pánikolok, sírás kerülget, rosszul vagyok, utálok abba az iskolába járni, ahova most járok. a Tanárok, az oktatás, minden rossz. Tervezem, hogy jövőre átmegyek másikba, egyébként. És még annyi, hogy sokszor szoktm bevenni nyugtatót ( anyukám kapta egyszer régebben, 1-2 szemet vett be belőle, én meg elvettem..) attól kicsit jobban vagyok. Ez mennyire rossz? És még annyi, hogy nem szokásom, de mostanság mindenkit elküldök úgymond a melegebb éghajlatra.

Pszichológushoz egyedül nem akarok menni, anyának nem akarok szólni. És sajnos nincs az iskolában. =/

2015. jan. 27. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

a nyugtató elvonási tünetei is okozhatják hogy nem tudod kezelni a stresszt újabban.

a xanax és a frontin pontosan olyan nyugtató amik masszív függőséget és durva elvonási tüneteket okoznak, elbutulást, és nagy dózisú alkalmazás során olyan elvonási tünetei vannak mint a kemény drogoknak.

2015. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
helex sr-t szedek
2015. jan. 27. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!