Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sterintetek baj, elitélendő...

Sterintetek baj, elitélendő ha valaki az idős, demens szüleit nem ápolja személyesen, hanem otthonba adja Őket?

Figyelt kérdés
Egy elvileg jó otthonba ahol figyelnek rájuk... 300,000-300,000 forint / hó az ottlétük.
2019. márc. 13. 17:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő, hisz gondoskodik az ellátásukról. Nem elvárható senkitől, hogy munka mellett vagy helyett a szüleit ápolja napestig. Ezt egy épeszű szülő sem várja el a gyerekeitől.
2019. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Egy otthonban jobb helyük van az ilyen betegeknek. Még ha valaki 24 órában vele tud lenni a családból, akkor is.
2019. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Szar élethelyzet az biztos. Sajnos én sose tudhatom meg, milyen a jó döntés. Ha szegények szellemileg olyan állapotban vannak, akkor jobb így. Ha nem, akkor nem tudom..... De jó, hogy még veled vannak. Meg együtt.
2019. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
4%
Ki fizeti ezt a rengeteg pénzt? Ilyen magas a nyugdíjuk vagy mi?
2019. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
94%
Egyáltalán nem elintélendő,én idősek otthonában dolgozom ápolóként, és látom hogy mennyire megviseli a családot amikor 0-24 ben felügyeletet igénylő betegről kell gonoskodni,a betegnek is jobb egy intézetben minden szempontból
2019. márc. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%

Korábban máshogy vélekedtem. De mióta az egyik legközelebbi hozzátartozóm demens, más a véleményem. Van egy olyan szint, amikor már nem tudod otthon ápolni és kénytelen vagy profikra bízni. Az én hozzátartozóm saját magára és ránk is veszélyes lett. Egyszer majdnem felgyújtotta a házat, az volt a szerencse, hogy közbe léptem. Később késsel jött felénk, nem ismert fel hirtelen.

Nyílván minden beteg más, de szerintem nem elitelendo, ha nem tudsz megbirkozni vele. Lelkileg is rettenetes ez.

Ha látogatod az otthonban, szerintem az is elég. Ráadásul ennyi pénzért valószínűleg jó helyről van szó.

A betegnek is jobb, ha folyamatosan felügyelet alatt van.

De persze mindenki maga tudja, én már úgy gondolom, hogy nincs joga másnak ítélkezni. Az tudja milyen, aki benne van.

2019. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem elítélendő. Munkatársnőm elhatározta, hogy ő aztán nem adja otthonba, annyira kötődik az anyukájához. (oké, hát a kötődést megértem, és szép dolog is). Csak aztán azzal kezdődött, hogy átment 4 órásba a munkaviszonya, fele annyi fizuért ugye (+ kap valami ápolásit, ami tényleg nagyon kevés). A házassága ráment, a felnőtt gyerekeivel való kapcsolata ráment (mert sosem ér rá minőségi időt tölteni velük). Ő maga is kivan, lézeng, sápadt, vasa a béka segge alatt. De ő rendületlenül kitart. Anyukája persze a körülményekhez képest jól van, 86 évesen még elélhet akár 10 évig is (ami nem baj, csak amikor körülötte egy komplett család élete megy rá erre, mert az ötvenes lánya nem tud elszakadni tőle, ez már nem annyira oké.)

Sosem értettem meg az ilyet.

2019. márc. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
6# vagyok. Ez a hozzátartozóm a saját otthonában is eltévedt, nem tudta, hogy a saját házában van. Számára nem volt akkora törés így, hogy otthonba került.
2019. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 klopusz ***** válasza:
90%

Szerintem nem baj és nem elítélendő.

Aki ennek ellenkezőjét állítja, annak még nem volt súlyos demens hozzátartozója és gőze sincs, milyen velük az élet.


0-24-ben nem is lehet másképp megoldani.


Sajnos nem mindenki tud ilyen megoldást találni.

2019. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

Én hál istennek egészséges vagyok 47 évesen, de ugye nem tudom mit hoz a jövő. De már többször mondtam a gyerekeimnek, hogy ha egyszer öregségemre olyan állapotba kerülök, hogy 24 órás ápolásra szorulok, akkor helyezzenek egy otthonba. A kérésem csak annyi, hogy otthonos legyen, gondos ápolok vegyenek körül.

De azt tuti nem szeretném, hogy a betegségem miatt a gyerekeim élete is elkeserítő legyen..Időnként látogassanak meg, hozzanak colát, és puncstortát. Ennyi elég.

2019. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!