Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én látom rosszul, vagy anya...

Én látom rosszul, vagy anya tényleg ennyire engedékeny?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy van egy nővérem, aki régen nagyon jó gyerek volt, de most, hogy 17 éves egyszerűen megváltozott teljesen. Eddig sehová sem járt,mert nem ihatott, most pedig, hogy már meg van neki engedve mindig menne valamerre. Sok beszélgetését hallottam, amikben azt ecsetelte, hogy mennyire szét volt csapva, és szerintem javarészt ezért hívják a fiúk bulizni, mert nem sok lány csinálja ezt mint ő, hogy ennyire elengedné magát. És anya pedig elnézi neki, pedig ez egy lányt eléggé leminősít. De ez még a kissebbik gond. Az is baj, hogy a testvéremnek nem lehet nemet mondani. Addig győzködi anyát, amíg meg nem tesz neki mindent( pia vásárlás, időkorlátlanság buliban), ha pedig anya nem enged, akkor elképesztően beszél vele. Tiszteletlenül ordibál vele. Apának és nekem már elegünk van, higy neki minden el van nézve. Tanulmányi eredményei sehol sincsenek, pedig most megy egyetemre, és anya is mondta, hogy szerinte nem fogják felvenni, meg sokszor mondja, hogy milyen rosszul viselkedik, mégis úgy ugrál, ahogy ő fütyül. És ezt azzal magyarázza, hogy fiatal hadd éljen. Nem is ez a baj, hanem, hogy szerintem neki még SOSEM mondtak nemet semmire. De komolyan. Én, aki jól viselkedem, elfogadom, ha valamit nem kapok meg, ő viszont mindent kiharcol magának. Apa és én látjuk jól, vagy anya csinálja jól?

2019. márc. 14. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Egyikőtök sem. Meg kéne találni az arany középutat. Az se jó, ha mindig minden rá van hagyva, de az se jó, ha a szülő nemet mond és kiszökik titokban. Az én anyukám is mindig megengedi, hogy oda menjek, ahova akarok, akkor és akivel akarok, annyi kérése van, hogy mindig tudja, h hol, kivel vagyok és mit csinálunk. Én a bizalmával sose szoktam visszaélni, de nem egy és nem két velem egykorú ismerősöm van, akik kiszöknek. Náluk szerintem pont az lenne a megoldás, ha a szülők elengednék őket.

Ha nem jók a jegyei, akkor egyetemre úgyse fog menni. Saját magának tanul, nem a szüleiteknek.

18L

2019. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
kb mindenki ilynen mostanaba, ebben kotoszkodnek az tenyleg igaz h nem biztos h felveszik egyetemre, de kerj te is sokmindent, és akk talan mivel te is kersz noveered kevesbbet kap
2019. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mi nem az ellen vagyunk, hogy ne menjen, hanem, hogy legyen veel anya szigorúbb, mert csak akkor tiszteli, ha kell neki valami. Ha nem ugy történnek a dolgok, ahogy akatja, akkor meg hisztizik, kiabál. És azért szeretnénk, ha nem engedné mindig el mindenhová, hogy megtanulja mit jelent az hogy nem és hogy ettől még tisztelettel kell lennie.
2019. márc. 14. 19:41
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Egyikötök se és majd anyukád akkor ébred rá mikor a 17 éves kislánya szemközt veri mert épp olyan kedve lesz,ti amugy egy család vagytok,mert ez alapján nem ugy tünik,valoszinu a probléma gyökere is itt lesz,ami a hugodon csattan..
2019. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Hat az a baj hogy ez jo ideje el lett cseszve amikor nem lett megnevelve normalisan es mar reg megvilt minden engedve neki most meg persze hogy lazad ha valami nem ugy alakul. Koztetek kulonbseget tettek es teged is mashogyan neveltek ahogyan ot is. Mig neked valami nincs vagy nem volt megengedve az neki igen. Ezt mar kar boncolgatni elcsesztek es kesz mar lassan nagykoru mem ilyenkor kell nevelni mert sosincs jo vege bar igy sincs. Buszke lehet magara hogy a fiuk es masok elott szetcsapja magat es vedel mint egy alkoholista gondolom a sracok jol ki is hasznaljak olyankor a helyzetet es jol megfektetik de gondolom nem emlekszik vagy ki tudja.. Majd nemsokara terhes lesz es anyadeknak kellesz eltartani. Ennyi a sztori. Te tanulj neked lesz eleted lesz mindened neki valoszinuleg nem, lany lettere bemutatkozott. Gaz
2019. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem ennyire durva a helyzet, valószinűleg verekedésre sosem fog sor kerülni. És talán az egyetem is meglesz valahogy. Csak így lehet majd pofára fog esni, mert az élet már nem lesz olyan kegyes, mint anya. És attól tartok, hogy majd ha elkerül akkor fog pofára esni, mert másoktól sokszor fog ám még nemet kapni, és azt el kellesz fogadnia.
2019. márc. 14. 22:09
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

mert másoktól sokszor fog ám még nemet kapni, és azt el kellesz fogadnia.

Igy van és akkkor majd hisztizhet...

A mai kis gyerekeknek kamaszoknak a nem hiányzik sajnos a szotárábol de ez nem a gyerek kiskamasz hanem a szülő hibája..

2019. márc. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, egy korot azért kaphatnánk?😅
2019. márc. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Meg egyébként én szerintem ez biztos nem most kezdődött, csak gondolom eddig másban, másként jöttek ki nővéred ezen tulajdpnságai
2019. márc. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, először is semmi közöd a nővéred privát beszélgetéseihez, amikről gondolom nem tud, hogy hallottad. Egyébként most már nem sok mindent lehet tenni, nemsokára úgyis nagykorú, és már nem fog neki kelleni anyukád engedélye.

Egyébként ha valaki akar tanulni, bulizás mellett is megoldja (én is így teszek), ha nem, akkor sem fog, ha el sem hagyja a szobáját.

Lehet az a probléma, hogy ,,eddig sehová sem járt, meg nem ihatott", ha korábban is elengedték volna, nem most akarna mindent bepótolni egyszerre.

2019. márc. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!