Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha hetente akár...

Mit tegyek ha hetente akár háromszor is üvöltve veszekszek a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Megállás nélkül veszekszem a szüleimmel, hogy mit mikor miért nem csinálok meg. Torkuk szakadtából kiabálnak velem. Megaláznak. Életképtelennek vélnek. Sajnos nem bírom ezt a sok stresszt. Az öngyilkosságra többször is gondoltam. Kérem valaki adjon tanácsot!

2019. márc. 17. 12:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Költözz el otthonról. Építsd fel a saját életedet.
2019. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

hogy mit mikor miért nem csinálok meg.

A, Akkor fogod magad, es megcsinalod a dolgod. Mondjuk nem artana tudni hogy azert kiabalnak mert lusta vagy, vagy irrealisan sok dolgot varnak el.

B, Bebizonyitod hogy eletrevalo vagy, es elkoltozol.

2019. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom hány éves vagy, de a külön költözés ilyenkor a megoldás. Átéltem én is hasonlót, hogy egy bizonyos kortól kezdődően a szülő elkezdett marni. Akár a rókák, mivel egy természetfilm szerint ha a rókakölyök eléri a felnőtt kort, a szülei úgy elmarják az odúból mint ha idegen betolakodó lenne. Hát az ember is eléggé a rókákra hasonlít ilyen téren.
2019. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%

"Az öngyilkosságra többször is gondoltam."


Mert nyilván csak így lehet a problémákat megoldani.

Felezd be az önsajnálatot. Költözz el. Ha pedig kényelmesebb otthon élni a szülők pénzén, akkor nyeld le a békát és csinálj meg mindent amit kérnek.

2019. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos el kell fogadnod. Ennek több oka is lehet. Biztos van, hogy kicsit a te hibád is, de ők is úgyanúgy lehetnek hibásak. Olvasd el a Mérgező szülők című könyvet. Nekem sokat segített anno. Ha nem változik a helyzet, és tudsz majd pár év múlva függetlenedni, úgyis elköltözöl, de addig ki kell bírni. Hidd el, sokan kibírják, sok hülye szülő van, ahogy sok hülye gyerek is. De hogy nálatok ki mikor hülye azt látatlanban nehéz megmoondani. Az öngyilkosságot pedig felejtsd el! Az élet túl értékes, még akkor is ha most nehéz!
2019. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

Én is csak azt mondom, amit az előbbiek: bármi is az igazság a veszekedés okait illetően, te úgyis úgy érzed, neked van igazad. Ha nem akarsz veszekedést, ne fenyegetőzz, ne nyávogj, és legkevésbé se tűrj alázatosan, hanem pakolj össze, és költözz albérletbe.

Tudom, nehéz lesz, hogy magadnak kell mosni-főzni, de talán itt az ideje átvenni az irányítást az életed felett.

Addig vagy "életképtelen", amíg anyádék mellén lógsz. Keress munkát, oszd be a pénzed, építs saját világot. Mindenki így kezdte, csak a gyáva és gyenge fazonok tűrik depressziósan, hogy rugdossák őket.

2019. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%

Szépen elköltözöl és eltartod magad. A saját házadban úgy esz meg a retek ahogy akarod.


Nem életképtelen vagy hanem elkényeztetett.

2019. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 O.0+ válasza:
40%
Ne hallgass azokra akik kapásból azt mondják hogy lusta vagy, vagy csak nyavalyogsz. Mérd végig, mit csinálhatsz rosszul. De a szüleid is tehetnek sok mindenről. Tedd meg amit tudsz, hogy elviselhetővé tedd a napjaidat. Ahogy mások is írták, tűzd ki célnak, hogy elköltözöl és ez hajtson ha rossz a helyzet otthon, ez ösztönözhet arra hogy jobb ember legyél, ügyesebb legyél otthon is, és önállósodj. Javaslom, hogy olvass könyvet szülő-gyerek kapcsolat témában. Vigyázz magadra, és ne add fel! Építsd magad!
2019. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
14%
Öngyilkosság helyett mi lenne ha kitakarítanál, megcsinálnád azokat a feladatokat amiket a szüleid elvárnak, megkérnek. Ha a veszekedés tárgya a lustaságod, meg, hogy nem veszel részt az otthoni feladatokban, akkor jogos, hogy a szüleid vitáznak. Emeld fel a fenekedet és csináld meg amit kérnek.
2019. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ki az, aki mindenkit lepontozott? és miért? :D :D
2019. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!