Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen nem tudok a szüleim...

Egyszerűen nem tudok a szüleimmel kedves lenni! Mit tehetnék? Veszekszek anyámmal, mert nem akarok barátot!

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 16:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mindenkivel kedves vagyok, de észre se veszem, ha a szüleimmel nem vagyok az. Nagyon sokszor ok nélkül felhúzom magam rájuk. Szerintük olyan hangnemben beszélek velük, ahogyan a kutyával se.
2016. jan. 26. 16:02
 2/12 A kérdező kommentje:

Meg persze nem akarok kapcsolatot, nincs rá szükségem, egyszerűen nincs szükségem emberekre. Ez bántja őket. De az osztályomból mindenkivel jóba vagyok, senkivel se vagyok rosszba. Köztük vannak közeli barátaim is. Azt várják el tőlem, hogy legyek populáris, kedves és hogy legyen barátom. De nem akarok barátot.

Egyetlen egy dolog van, amit szeretek, anyám azt is elakarja venni, mert nem vagyok velük kedves. De egyszerűen nem megy az se, hogy kedves legyek velük, és az se hogy barátom legyen. Idegesít, hogy folyton bejön a szobámba anya és beszél, általában teljesen idegesítő dolgokat. De persze nem tudja megtenni, hogy nem jön be a szobámba, mert átkell menni a szobámon, hogy bejusson a másik szobába. De azt igazán megtehetné, hogy észrevétlen marad, mert én se járatom a szám (idegesítés céljából, meg amúgy se), ha a napalin átmegyek.

2016. jan. 26. 16:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze napi szinten a fejemhez vágja, hogy miért nincs barátom, senkinek se fogok kelleni, soha nem lesz családom. Erre én meg csak annyit mondtam neki, mert nem kell senki, nem akarok senkinek se megfelelni, nem akarok senkivel se éjjel-nappal beszélgetni, nem akarok senkivel se törődni szerelemből. Barátaimat nagyon szeretem, meg törődök velük, de pasit semmiképp nem akarok.
2016. jan. 26. 16:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Anya azt mondja jöjjek össze valakivel 2 hétre (aztán dobjam, mert mért ne... és hülye vagyok, hogy nem csinálok így) és vigyem haza bemutatni, és erre kaptam kb 1 hónapot.
2016. jan. 26. 16:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyetlen dolog van amit szeretek és azt elakarja venni... nem csak azért mert nem vagyok velük kedves, hanem mert nincs barátom. Egyetlen egy dolog az, hogy hetente 1x elmehessek discoba bulizni (nem pasizni, mert leszarom a fiúkat ilyen téren, de nem vagyok leszbikus), és most azt mondja ha nem mutatok be neki egy fiút, hogy ez a barátom, és nem leszek kedves velük, akkor havonta 1x mehetek.
2016. jan. 26. 16:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Én meg nem leszek olyan , mint ahogy anyám akarja. Nem fogok senkivel se összejönni 2 hétre és dobni, mert anyám azt akarja, hogy legyen valakim. Ja és napi szinten evvel sérteget, kb a nap 24 órájában.
2016. jan. 26. 16:04
 7/12 A kérdező kommentje:

Hogy lehetnék kedves? Sose értettem velük miért nem megy, és észre se veszem magamon, hogy milyen hangnemben beszélek velük... De azt, hogy legyen barátom, sose fogják megkapni... mert nem akarok. Ezt miért nem akarja megérteni? Szerinte 16 évesen nem normális, hogy nem akarok barátot, miközben majdnem minden barátomnak van valakije.

16/l

2016. jan. 26. 16:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ilyen darabosan van mellékelve a leírás, de az oldal így engedte feltenni. Valamit nem is a legszebben fogalmaztam meg, mert most nem rég történt az egész, teljesen mérges vagyok erre a döntésére. Egyetlen egy dolgot akar tőlem elvenni, amit szeretek. Ezt szerintem nem teheti meg, evvel zsarol hogy változzak. Amúgy is próbáltam vele kedves lenni, de nem megy, ha mindig avval sérteget, hogy nincs barátom
2016. jan. 26. 16:07
 9/12 Mácsóka0123 válasza:
Szia! A helyzet elég komplikált. Nem szeretnél hasonlítani anyukádra, szabad akarsz lenni, nem akarod lekötni magad stb. Szerintem nem normális, hogy anyukád elvárja tőled, hogy barátod legyen 16 évesen, szerintem még bőven ráérsz ezzel. Ha még nem érdekelnek a fiúk, akkor úgysem fogsz anyukád kedvéért összejönni egy random valakivel mert miért ne... Őszintén nem értem anyukád problémáját, és fogalmam sincs, hogy milyen nehéz lehet így kedvesnek lenni, hogy még egy ilyen dolgot is rád akar erőszakolni. Próbálj meg higgadtan beszélni vele, magyarázd el neki, hogy nem akarod lekötni magad, és hogy nem akarsz még barátot, de majd ha eljön az ideje úgyis bemutatod neki azt a bizonyos valakit. Próbálj meg türelmes lenni velük, tudom hogy nehéz, én is szoktam hasonló helyzetben lenni. Sok sikert remélem rendbe tudjátok tenni ezt a dolgot :)
2016. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de tiszta dilis vagy.

Ad 1.: beszélj tisztelettel a szüleiddel!

Ad 2.: mi lenne, ha leülnél kulturáltan beszélgetni miért nem akarsz most senkit magad mellé...

2016. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!