Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mitől sérülhet a korai anya-gy...

Mitől sérülhet a korai anya-gyerek kapcsolat?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi oka lehet annak, amitől egy 5 évesnél fiatalabb kisgyerek úgy érezheti, hogy őt nem szereti az anyja, és nincs biztonságban mellette? Írnátok rá példákat, hogy egy páréves gyerek mitől érezheti úgy, hogy magára hagyták, és hogy még a saját anyjára sem számíthat?
2019. márc. 17. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozik vele eleget,ott van vele de nem érdemileg,nemkap törődést dicséretet. Pl.: nem játtszik vele vaagy nem dicséri meg ha jót csinált.
2019. márc. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kiváncsi vagyok. Saját tapasztalatból: minden rossz volt, amit csináltam, sose éreztem a szeretetét
2019. márc. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Sokat kiabál vele az anyja.

Rendszeresen veri vagy veréssel fenyegeti az anyja.

Félelemben tartja az anyja.

Sokat kritizálja az anyja.

Ha fél valamitől, nem nyugtatja meg az anyja, hanem ideges lesz tőle.

Túl kevés ölelést, simogatást kapott az anyjától.

Anyja azt érezteti vele, hogy teher, kolonc, szívesen megszabadulna tőle.

Csecsemőkorában anyukája sokszor és sokáig hagyta sírni.

Nem, vagy nagyon rövid ideig volt szoptatva, és anyukája más okból nem vette a mellére. (Vagyis kevés volt a testi kontaktus közöttük.)

Hideg-rideg anyja van, aki - ha szereti is - de képtelen azt kimutatni.

Anyukája hosszabb ideig távolt volt tőle csecsemőkorában (pl. kórházi ellátás miatt).

2019. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem, ha az anya nagyon fáradt vagy depressziós és sokszor alszik, amíg a gyerek játszik vagy TV-t néz, olyankor a kisgyerekben szorongás lép fel, ami állandósulhat.
2019. márc. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Attól pl ha kistesó miatt 500 km-re lepasszolják,de beteg lesz és a családja főleg az anyja carik a fejére.
2019. márc. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2019. márc. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
A kérdező önigazolást keres,mert még mindig nem jutott el az agyáig hogy egy jó anya és apa nem tesz ilyet a gyerekével.
2019. márc. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden igaz, amit fentebbi válaszolók leírtak.

Az is igaz, hogy ha valaki napi szinten erre gondol és szinte tobzódva ebben az érzésben újra és újra kiírja kérdésbe, majd válaszolóként is hozzászól az általa kiírt kérdéshez, a feldolgozásban ez nem segít, ebben 100%-ig biztos vagyok.

Szakember segít, de ilyen "minden nap visszaidézem" módszerek nem.

2019. márc. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8: Ez volt az első kérdés, amit ebben a témában írtam ki. Én szerető családban nőttem fel, ezért nem igazán tudtam elképzelni, hogy mit takar a "korai anya-gyerek kapcsolat sérülése" kifejezés, ezért írtam ki a kérdést.


A többieknek köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak, mostmár valamivel tájékozottabnak érzem magam.

2019. márc. 18. 08:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

6 éves kor alatt azért nagyon de nagyon durva dolgonak kell történni, hogy a gyermek így érezzen.

Mert 6 éevs kor alatt a gyermeknek nagyon fontos egy kötödö kapcsolat, pont ezért is lehet 6 év alatti gyerekeket bántalmazi könnyedén mert ök még egy mérgezö, gonosz szülöt is szeretnek ebben a korban. Megprobálnak megfelelni neki, megprobálnak minden, hogy szeressék öket, mert a természet úgy alakította ki a kisgyereket, hogy az elsö 6 évben a túlélés érdekében kell egy gondoskodó személy.


Vagy is egy 5 éves gyereknél talán akkor tud ez kialakulni, ha gyerek valahonnan ismeri a szeretet, gondooskodo kapcsolatot(pl apa, vagy nagyszülö) és az anyával ezt viszont nem látja. Vagy is van össze hasonlítási viszonya.

Ha ilyen nincsen 6 éves kor alatt a személyisége egy embernek nem olyan fejlett, hogy képes legyen elviszonyítani a rossztól. neki ez természetes ha csak olyat lát.

2019. márc. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!