Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Írna kérem olyan, akinek...

Írna kérem olyan, akinek engedékeny szülei voltak és mégis normális ember lett belőle?

Figyelt kérdés

2019. márc. 21. 09:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem engedékenynek, inkább leszarósnak mondanám anyámat. 3 éves koromban halt meg apukám. Anyám meg nem felnevelt, hanem felnőttem mellette, mint a dudva.


35 éves vagyok, férjjel, gyerekkel. Van egy házunk önerőből, 2 kocsink, és normális fizetésünk. SZóval jó élet színvonalon élek.

Néha én is rácsodálkozom, hogy hogyan nem kallódtam el, amikor tiniként igencsak "éltem". De szerencsém van, nyugodt, jó életem van.

2019. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Mi köze a kettönek egymáshoz?

Az engedékenység nem azt jelenti, hogy emiatt a gyerek nem lesz normális - akármit is értesz ez alatt, és a szigorú szülök gyerekei is igen sok esetben sérülnek pszichikailag, föleg, ha oktalan szigorról van szó!

2019. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elsőnél nálunk is inkább a letojom, nem foglalkozom a gyerekkel szülők voltak. Anyám agresszív alkoholista volt, így ő sosem foglalkozott velünk. Apám meg menekült az alkoholista anyám elől, és inkább kamionozott. Volt, hogy 1 évig haza sem jött. Mi a testvéremmel hamar felnőttünk. 10-12 évesen már megtanultuk, hogy kell mosni, főzni, életben maradni.

Azóta felnőttek lettünk. Nővérem magas beosztásban dolgozik, család, gyerek, boldog házasság. Én külföldön élek, dolgozom, van családom, boldog vagyok. A múltat lezártuk, és a saját erőnkből lettünk azok akik ma vagyunk. Bevallom engem mindig az motivált, hogy soha ne legyek olyan mint anyám, engem soha senki ne lásson részegen. Eddig sikerült

45/N

2019. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Félreértettetek!

Most egy barátnőm vágta a fejemhez, hogy nem vagyok jó szülő, mert túl engedékeny és szerető vagyok, és nem vagyok szigorú! Ezt mondjuk nem értem, mert van saját gyermekem. Kell leckét írni, fürödni, segíteni a háztartásban, nem csavaroghat, időben haza kell érni. Mégis állítólag túl engedékeny vagyok. Például éppen ezért vagyok alkalmatlan keresztanya szerepre. Viszont arra jó vagyok, hogy a kiskorú gyermekére napokig vigyázzak, gondját viseljem, szeressem. :-(

2019. márc. 21. 09:42
 5/24 A kérdező kommentje:
Leginkább az a baj velem állítólag, hogy szívesen teljesítem a gyermekek kívánságait, ha módomban áll. Ha nem volt más tervem, szívesen megfőzöm amit kérnek, ha el szeretnének menni valahova kirándulni hétvégén, és nem ütközik egyéb dologgal, lehet, jó eséllyel elmegyünk. Játszótérre megyünk iskola után, akkor is ha nem volt betervezve, de szeretnének egy kicsit játszani...
2019. márc. 21. 09:45
 6/24 TR75 ***** válasza:
96%

Ha nem vagy jó keresztanyának (ami ugye a legtöbb esetben csupán szimbolikus szerep), akkor nyugodtan mondd meg a barátnődnek, hogy nem vigyázol a gyerekére, nehogy valamilyen súlyos erkölcsi kárt tegyél benne.

Én leépíteném az ilyen embert a környezetemből.

2019. márc. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a jó szülő az, aki meghúzza a határokat, szabályokat állít, de ezen belül engedi a gyerekét kibontakozni. Valamint szereti és ezt ki is mutatja. Nem lehet egy embert túlszeretni. Olyan embert sem láttam, akinek túl nagy lenne az önbizalma. Egoista embert igen, meg szájhőst is, de ezek mélye is az önbizalomhiány miatti kompenzáció. Felületes szemlélőnek úgy tűnik, hogy túlteng benne az önbizalom, de ha megkapargatod a felszínt látszik, hogy egy szorongásos, kisebbségi komplexusos ember.
2019. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Hát én mondanám neki, hogy akkor keressen valaki mást, aki hogy az a gyerekére
2019. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%

Én akkor engedékeny anyuka voltam /vagyok. A fiamnak már egészen kicsinek adtam teret, hogy a saját személyisége, gondolatai, tervei kibontakozzanak.

pl:

3 évesen közölte, hogy utálja a harisnyákat, nem veszi fel. Kompromisszumot kötöttem vele. Ha levágom a lábfej részét ,csak bokától indul a harisnya, úgy elhordja külön zoknival? Igen. Minden drága harisnyát szétvagdostam. Sokszor volt, hogy kérte menjünk a tóhoz játszani. Kit érdekelt, hogy nincs kiporszívózva, vagy nincs az ablak megpucolva? Inkább kimentem a tóhoz vele. Persze voltak szabályok amiket be kellett tartani, és betartott. Ma már felnőtt ember lett belőle. Mérnök, és nagyon büszke vagyok rá. Normális férfi lett belőle.. Attól, hogy a gyermekeddel töltött időt előtérbe helyezed minden másnál , még nem vagy rossz szülő. Attól csak jobban értékeli ő is a kapcsolatot, a világot maga körül.

Ha nem vagy jó keresztanyának, akkor babysitternek se legyél jó. Még valamit. Tölts minél több időt a gyerekkel, ne érdekeljen, hogy nincs elmosogatva. Hidd el nekem, egy reggel felébredsz, és rádöbbensz, hogy gyorsan eltelt 20 év. Az együtt töltött idő emléke örökre megmarad-

2019. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Nézd, a leglehetetlenebb körülmények közül is kerültek már ki nemhogy normális, hanem kifejezetten értékes, csodálatos emberek, de erre nem lehet alapozni. Nem engedékenynek kell lenni, hanem a gyerekkel együtt érzőnek és gondolkodónak, közben viszont a határokat szigorúan betartónak és betartatónak. Tehát szerintem az sem jó, ha egy szülő például nem engedi el a gyerekét egy házibuliba, de az sem, ha a gyerek később jön haza, mint ahogy megbeszélték, és annak nincs következménye, mégpedig komoly következménye.
2019. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!