Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy így állok a...

Normális hogy így állok a szüleimhez, ezen okok miatt? Van még rajtam kívül valaki aki így érez?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most 23 évesen jutottam el odáig, hogy egyszerűen nem tudok a családomra családként tekinteni. A szüleimet tisztelem, mint akik megszültek, meg adtak lakhatást, meg eltartottak gyerekként, de ennyi. Abszolút nem állok érzelmileg közel egyikhez sem. Sőt, alig várom hogy végre elköltözhessek, és félévente max 1x akarok velük találkozni, és ennyi.


Egy csődtömeget csináltak belőlem. Semmit nem tanítottak meg, egyfolytában ordibáltak velem, elmondtak minden hülyének, leordítottak hogy 14 évesen nem tudtam beosztani a pénzt ahelyett hogy megtanították volna hogy kell, a tesómmal mindig máshogy bántak mert ő volt a zseni gyerek én meg csak egy kis hülye voltam, mindig egy felesleges teherként éreztem magam a családban, 4 évig mély depressziós voltam és mindenki elmondott mindenféle lusta dögnek meg megkaptam hogy rég agyon kellett volna engem verni és nem lesz belőlem semmi csak egy sarki k....ur....va.

Persze voltak szép és jó, boldog pillanatok, de azok nem ellensúlyozzák ezeket a dolgokat.


Azt tudni kell hogy apámnak és anyámnak szörnyű házassága volt, én kicsiként szinte mindennap sírtam, meg akartam halni annyira szenvedtem miattuk, igazából teljesen kitörlődtek azok hogy mik voltak, de hogy nagyon féltem, szorongtam és szenvedtem arra emlékszem.


Hozzá jön még hogy anyám nevelt minket mert apám nagyrészt külföldön dolgozott, és anyám múltszázadi begyöpösödött, konzervatív mentalitását nevelte belém, úgy nevelt hogy egy általa ideált személyt testesítsek meg: végtelenül kedves, alázatos, szerény, mindent eltűrő, nem vissza szóló életképtelen korcsot nevelt belőlem.


A barátom tudott valamennyire kihúzni ebből a szerepből, és minden dolgot a barátomtól tanultam.


Normális ha ezek után egyszerűen a fancba akarok elköltözni a szüleimtől, hogy soha de soha többet ne legyenek rám hatással? Illetve nem is tudok rájuk szülőként tekinteni.... Számomra a "szülő" fogalma nem ott kezdődik hogy csak úgy megszülök egy gyereket azért hogy 20 évig eltartsam. Számomra ez ennél ezerszer többről szól.


Ti mit gondoltok erről?



2017. szept. 19. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tedd :)
2017. szept. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elolvasva a dolgokat (inkább átfutva a végén, a fele is sok volt, nem a szavak számát értve, hanem amiket a fejedhez vágtak), a félévente 1 találkozást is enyhén soknak tartom. Totál megértelek. S ha sikerült viszonylag normális emberré fejlődnöd, akkor nem vagy semmi, vigyázz is erre s védd meg magad, ha már nem kényszerülsz mérgező légkör elviselésére...
2017. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lekoccolni és le$z@rni.
2017. szept. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt hozzá teszem, hogy mostmár más a helyzet. Meg anyám is egyszer vagy ordibált velem, másszor meg kinyalta a seggem és főzött mosott takarított helyettem, mondván hogy inkább ő csinálja meg mert én elrontom ezeket úgy is. De nála ez a szeretet. Apám is ha tud akkor ad pénzt, de nem igazán tudok ezek ellenére sem közeledni hozzájuk. Sose beszélek velük a dolgaimról, érzéseimről.

Csak szorongást és félelmet kaptam tőlük régen.

Anyám nem akarta elhinni hogy depressziós vagyok, szerinte csak vashiányos voltam és azért voltam lepukkadva. Barátom ráncigált el nagynehezen profi pszichológushoz aki megmondta hogy szorongásos depresszióm van.

Anyám sokszor megfenyegetett mikor a depresszióm miatt sírtam, dühkitöréseim voltak, 1-eseket vittem haza folyton, meg lógtam a suliból mert nem bírtam emberek között lenni, hogy elmondja apámnak. De apám meg annyira primitív, hogy mindig neki esik anyámnak hogy ő milyen rossz és jól leszidja, utána meg anya velem szokott ordibálni mert miattam veszekedett vele apám.



Komolyan, annyira rossz hogy ilyen családom van. Ezek tényleg nem normális dolgok?

2017. szept. 19. 16:46
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, és a bátyám szokta azt mondani mikor depressziós voltam, és végig aludtam 4 évet, meg néha dühkitörésem voltak, hogy már rég jól be kellett volna verni a pofámat. Aztán mikor emiatt neki szoktam esni, anya engem szokott lecseszni mindig.
2017. szept. 19. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Ismerős, én 1000km-re költöztem :)


Leszarom őket innentől kezdve, jó, félévente 1x hazamegyek, de ennyi.

2017. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Heló. Megértelek, nekem anyum volt ilyen, hogy elképzelt nekem egy személyiséget és azt próbálta rámerőltetni általában zsarolással. Már kicsi koromban is éreztem, hogy valami nem jó, de látszólag mintacsalád voltunk, a házasságuk is jó volt tudtommal, nem vertek, stb és ezt mindig hangoztatták, hogy ezért hálásnak kell lennem, mert mások meg éheznek nekem meg van hol laknom és kaját is kapok, úgyhogy egy szavam nem lehet. Szerintem a gyerekvállakás többről szól, minthogy adok neki enni meg lakhat a házban. Ezek alapok, nem kéne érte külön hálát várni. Persze kiskoromban ezt még nem tudtam megfogalmazni, csak éreztem, hogy valami nem jó. Meg persze a bűntudatot, amiért nem éreztem elég hálát alap dolgokért. Anyum mindig életképtelenként kezelt, gyakorlatilag mindent eldöntött helyettem a tudtom nélkül. Ha úgy vesszük nem volt egy saját cuccom sem, ami tényleg az enyém, mert anya bármikor kidobhatta, eladhatta, ha ahhoz volt kedve. Nekem nem volt beleszólásom. Általában utólag tudtam meg pl., hogy a kedvenc játékomat kidobta, mert csak. Vagy mikor a kedvenc pólómmal mosott fel, mert neki már nem tetszett. Barátkozni se tudtam a helyzet miatt, mert anyum bebeszélte nekem, hogy rajta kívül senkiben nem bízhatok és ha valaki kedves velem akkor csak ki akar használni, stb. Emellett kis faluban éltünk és minden osztálytársamat ismerte családostul, szóval bele tudott szólni. Próbált barátokat válogatni nekem, általában olyan gyerekeket, akikből hasznunk lehet, pl. a fodrásza lánya. Ki nem állhattuk egymást, suliba mindig szivattak, volt hogy megvertek és otthon azt kaptam, hogy meg is érdemlem, amiért nem tudok beilleszkedni. "Mert bezzeg XY..!" Egyszer a fejemhez is vágta, hogy neki nem kell ilyen gyerek, aki nem csinálja azt, amit mond, csak mert nem olvastam el valamit, mire hazaért. Ez ment 14 éves koromig, majd középiskolás lettem egy városban. Végre nem tudta irányítani a hétköznapjaimat, lettek barátaim és hamar rájöttem, hogy ami nálunk megy az nem normális. Senki másnak nem kellett betegen bemennie suliba nekem meg 40 fokos lázzal is menni kellett. Utána ha összeestem suliba azért csesztek le, hogy el kellett miattam jönni a munkából, meg a saját hibámból lettem beteg. Én középsuli után még nyáron elköltöztem, de az valami katasztrófa volt, amit akkor művelt. "Mert ő ezt nem engedte meg." Utána próbált irányítani elég durván, visszaélt az adataimmal, a nevemmel, a nevemben telefonálgatott meg intézkedett. A faluban azt hazudta, hogy nem költöztem el, hanem a suli miatt egy rokonnál lakok. Sose tudta elfogadni, hogy van saját személyiségem, ami más, mint amit ő elképzelt. Van egy hugom, aki inkább anyumra hasonlít külsőre és belsőre is. Vele nem volt ilyen, neki tök normális élete van, egy csomó mindent megengedtek neki, amit nekem nem. Pl ha tetszett neki egy ruhám vagy bármim simán átrakta az ő szekrényébe és közölte, hogy az máraz övé. Valamiért nem szerette, ha én is a kanapén ülök, ezért simán lerugdosott a földre és nem védhettem meg magam, mert "legyek én az okosabb". Ha olyan kedve volt véresre marta a kezem, mai napig látszanak a pici körömnyomok. Mikor hazalátogattam minden olyan volt, mint régen. Le se szálltam a vonatról, de már jött a kritika, hogy dagadt vagyok, stb. Hazaértünk és átment a szolszédba, mert hazajött a lánya és beszélgetni akar vele én meg addig főzzek. Nekem erre nem volt szükségem, már vagy 4 hónapja nem voltam otthon, de nincs bűntudatom. Én próbáltam megbeszélni vele a problémát, de mindent tagad vagy "nem emlékszik". Én több akarok lenni, mint egy báb, akit szép ruhában, kezében jeles bizonyítvánnyal mutogathat a munkahelyén. A legszomorúbb, hogy nem ismer és nem is akar megismerni, semmivel nem tud többet rólam, mint egy tanár a diákokról. Mióta nem úgy élek, ahogy ő akarja nem is igazán érdeklődik felőlem, gondolom így már nem kellek neki. A legrosszabb, hogy a családban én vagyok a rossz, amiért nem hallgatok anyámra. Bocsi, ha hosszú lett. Én 200 km-re költöztem, teljesen megértem, ha te sem akarsz közel maradni.
2017. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megértelek! Én már "öreg" csaj vagyok, de egész életemben így bántak velem! Nem akartam megbántani őket, mert a szüleim, de mostanra elég volt. Anyám rendes, de mivel apám egy idióta, már anyámhoz sem szívesen megyek, mert mostanra betelt a pohár, öreg vagyok már bohócnak. Tehát változni nem fognak, el kell fogadnod, hogy Neked ilyen szülők jutottak. Nagyon nehéz, de sajnos nem tudsz mit tenni!
2017. szept. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Uyyan ezt a kérdést már leírtad,másképp átfogalmazva. Ennyire ne unatkozz
2017. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Teljesen normális hogy így gondolkozol. És sajnos nem vagy egyedül ...:( Párom ugyan ebbe a helyzetbe van annyi más hogy ő fiú..Párommal próbáltam sokat beszélgetni erről de nehezen nyílik meg.. próbálom támogatni és segíteni neki amibe csak tudok ..Azt sajnálom hogy ilyen szülők miért léteznek a világon ..Senkinek se könnyű az élete és így felnőni szörnyű hogy gyerekeként nem kapja meg azt a szeretett amire vágyik ..Annak örülök hogy a barátod próbál segíteni ami azt jelenti hogy fontos vagy neki !

Kitartást kívánok neked és tudd nem vagy egyedül mindig lesz valaki aki támogat ! :) Ha tudsz minél hamarabb költőz el .

2017. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!