Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megszabhatják a szüleim hová...

Megszabhatják a szüleim hová mehetek, és mire költhetem a pénzem 18 évesen?

Figyelt kérdés

Egy vidéki nagyvárosban élek. Szeretem Budapestet, ezért az elmúlt évben négyszer mentem a fővárosba. Háromszor kedvtelésből, egyszer pedig egy rendezvény miatt. Egy bizonyítvány igénylést kell elküldenem, ezt tehetem postán, de személyesen is intézhetem. Gondoltam összekötném a kellemest a hasznossal, és személyesen adnám le a címzettnek, majd városnézéssel tölteném a nap többi részét majd késő délutáni vonattal indulnék haza. Ezt vázoltam anyámnak, majd közölte, hogy nem mész sehová. Nem igazán értettem, mivel nagykorú vagyok, és a bankszámlámon lévő pénzből finanszíroznám. A bankszámlámon lévő pénz nagy része a szüleimtől van, suli mellett nem igazán találtam megfelelő diákmelót. Amikor felhoztam, hogy miért ad pénzt, ha nem költhetem arra amire szeretném, azt a választ kaptam, hogy "arra, hogyha el akarsz menni a barátaiddal sörözni".

Nem igazán értem, hogy számomra két kellemes program közül ő miért akarja megszabni, hogy melyiket választhatom, főleg úgy, hogy a két "aktivitás" egyaránt 5000-5500 Ft körüli összegnél tetőzik.


2019. márc. 21. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
18 évesen már nem. Viszont ha nincs saját kereseted, rájuk vagy utalva. Keress munkát ennyi idősen illene dolgoznod már, iskola mellett is
2019. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
7%
Talán arra gondol, ku...áznál vagy drogoznál a főfaluban.
2019. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Nyáron dolgozhattál volna
2019. márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha otthon laksz akkor igen.
2019. márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, nem, nem szabhatják meg.
2019. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
19%

Persze, hogy megszabhatják, hisz te is mondtad, ez az ő pènzük.

18 èvesen pedig az ember mèg buta.

2019. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
"18 èvesen pedig az ember mèg buta." - mindenki magából indul ki...
2019. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Abban igazat adok az előző válaszolóknak, hogy ha saját magad által keresett pénzed lenne, azt arra költheted amire akarod. Menj el nyáron dolgozni, és nem tartozol nekik elszámolással. Ők csak azt szeretnék, ha nem szórnád el a pénzed. Majd ha magad keresel, akkor majd teljesen másként fogsz nézni a pénzre. Jobban fogsz rá vigyázni, mert te dolgoztál érte.
2019. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen azért már bőven lehetne saját megtakarításod. Én már 15 évesen el tudtam menni diákmunkázni, így oda mentem ahova akartam.
2019. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!