Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó az, hogy egy anya ezt...

Mire jó az, hogy egy anya ezt mondja a gyerekének?

Figyelt kérdés

Kiskoromban anyukámnak volt egy olyan időszaka, amikor szerette azt mondogatni nekem meg a nálam 2 évvel idősebb bátyámnak, hogy "Meglátjátok, milyen rossz életek lesz majd, ha én meghalok vagy elválok az apátoktól, apátok meg majd idehoz nektek valami gonosz mostohát."


Lehettem körülbelül 6 éves, amikor ezt hangoztatta. Nem volt semmiféle halálos betegsége, és apámtól sem vált el (bár ez utóbbi azért rájuk fért volna).

Akkor vajon minek mondogatta ezt? Nem akarom megkérdezni tőle, mert nagyon rég volt már, és lehet, hogy már nem is emlékszik rá, vagy ha igen, akkor is letagadja.


19/L


2019. márc. 27. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Enyém is mondott néha ilyeneket, ha rosszak voltunk és nem hallgattunk rá.
2019. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
A saját szorongását nem bírta magában tartani, ennek ti voltatok az áldozatai. Valójában megnyugtatásra vágyott a bizonytalanságában. Lefele rúgott, mert a férjével nem mert igazán konfliktusba kerülni.
2019. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Tipikusan az a jelenség mikor a szülő a sikertelen élete sérelmeit a gyerekén vezeti le, mert rajta tud uralkodni.


Nekem apám mondott (sok egyéb mellett) hasonlókat. Hogy mi lenne ha ő nem lenne, nélküle sehol nem lennénk, nélküle semmire nem vinnénk. Nem mellesleg ezeket úgy mondta, hogy ő maga munkanélküli alkoholista volt 20+ évig. Gondolom így építette fel magában az álomvilágot, hogy ő mennyire fontos ember az életben.

2019. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hát az én anyukámnak diplomája és munkája van, bár az tény, hogy szerintem soha az életében nem volt boldog vagy elégedett önmagával...
2019. márc. 27. 19:04
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem kérdezd meg tõle biztos,hogy emlékszik rá.
2019. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hű anyám de sokat mondta ezt. Kivéve a mostohát.

Azt mondta, meglátjátok mi lesz ha meghalok, megesz titeket a kosz, nem lesz egy tiszta gatyátok...

Amúgy a 2. röviden összefoglalta.

2019. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is mondogatta. De én soha nem mondtam ilyet a gyerekeimnek.

Amúgy szerintem is kérdezd meg tőle, ha foglalkoztat, és ne engedd neki, hogy letagadja. Felnőttként szólj hozzá, aki tisztában van azzal, hogy mik az emlékei.

2019. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg az lenne a legjobb, ha megkérdezném tőle.


Egyébként az normális, hogy akkoriban az ilyen megjegyzései szorongást váltottak ki belőlem?

2019. márc. 27. 20:24
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy normális. Felelőtlen volt, de ez érthető, mert maga is bajban volt. Nem érdemes ezt most előhozni, valószínűleg tényleg nem emlékszik már rá, és nagyon felkavarná, ha ezzel szembesítenéd. Nem valószínű, hogy az elsimítás felé vinné egy ilyen beszélgetés a dolgot.
2019. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig csak akkor beszél az ember, amikor amit mond, az "valamire jó".

Egyébként feszültséglevezetésre jó lehetett, és ha tudni lehet, hogy nem éltek jó házasságban, akkor esélyes, hogy főként ez volt a funkciója. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy direkt csinálta, hanem inkább csak úgy jött. Mint amikor az ember megkönnyebbül, ha jól kipanaszkodhatja magát valakinek, amikor már tele a hócipője: ti voltatok kéznél, hát nektek panaszolta el, hogy mi minden forog a fejében (ha nem is részletezte, hogy mi miatt).

2019. márc. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!