Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó az, hogy egy anya ezt...

Mire jó az, hogy egy anya ezt mondja a gyerekének?

Figyelt kérdés

Kiskoromban anyukámnak volt egy olyan időszaka, amikor szerette azt mondogatni nekem meg a nálam 2 évvel idősebb bátyámnak, hogy "Meglátjátok, milyen rossz életek lesz majd, ha én meghalok vagy elválok az apátoktól, apátok meg majd idehoz nektek valami gonosz mostohát."


Lehettem körülbelül 6 éves, amikor ezt hangoztatta. Nem volt semmiféle halálos betegsége, és apámtól sem vált el (bár ez utóbbi azért rájuk fért volna).

Akkor vajon minek mondogatta ezt? Nem akarom megkérdezni tőle, mert nagyon rég volt már, és lehet, hogy már nem is emlékszik rá, vagy ha igen, akkor is letagadja.


19/L


2019. márc. 27. 18:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Apum keményen dolgozott, hogy megéljünk. Azóta tesom önálló, én meg vele lakom, de egyetemet végeztem (kb putriból, de már jobb helyEn élünk). A mai napi előjön, hogy ő keményen dolgozott, én meg beletettem a fenekem az irodai székbe és a semmiért kapom a fizetésem, míg mások meg muszakoznak. Nem tudok vele mit tenni, ez van.
2019. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
92%
Apám szarban hagyott anno anyámmal, meg 2 nem az apámtól levő tesómmal. Anyám sosem nyavajgott. Ha nem is volt pénze, sosem vetítette ki ránk a problémáját. Ez egy példás anyuka, nem a sok hisztis istenverte pi***ját kinyalt anyuka............ És még sok pontot képzeljetek ide.
2019. márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem is mondogattak ilyeneket, bár engem nem fűz különösebb érzelmi viszony senkihez, úgy hogy nem is foglalkoztam velük különösképp :)
2019. márc. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerette volna ha valakinek fontos. Mar akkor halhatatlansagra vagyott.
2019. márc. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szülőként elítélem az anyukád megjegyzéseit.Az önértékelése nagyon alacsony!Nekem azt mondja,hogy a gyerekeitől várta a megerősítést,támogatást a helyzetében.

Egy házasságban vagy a férj,vagy a feleség az erősebb:értem ezalatt a döntéseket. Igen sok férj lenyomja az asszonyt "magasabb kereset"megjegyzésekkel és a hölgyünk nem tudja megvédeni magát ez ellen.Ha nem egyenrangú félként működnek,akkor az idővel romboló hatású.Létezik a "ráborulás" ami az egyik fél akarat-gyengesége miatt alakul ki /teljesen aláveti magát a másik félnek/ a másiknak gondolkozás nélkül mindig igazat ad.Az esetedben az anyukád "a gyerekekre"próbált meg borulni,ahelyett,hogy ő támogatott volna benneteket.

2019. márc. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A fontosságát akarta bizonygatni.Talán mártír tipus lehet.Ne foglalkozz ezzel, felesleges.Hagyd rá, változni nem fog semmi a megbeszéléstől .
2019. márc. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
50%
Talán azért mondta mert azt látja hogy rajta kívül senki nem rakott rendett nem érdekelt senkit hogy tiszta ruha legyen .stb.
2019. márc. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!