Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem marha önző dolog ez egy...

Nem marha önző dolog ez egy szülő részéről?

Figyelt kérdés

Mikor a gyerek szeretne valamit, és a szülőnek zsigerből az a reakciója hogy berág meg "tudod mennyit dolgozok én azért a pénzért". Csak én gondolom ezt gusztustalan önzőségnek? hogy egyből csak egy ilyen primitív érzelmi reakcióra és önsajnáltatásra képes valaki a gyerekével szemben? akkor meg miért vállalta?


(nyilván itt most nem olyan szélsőséges dolgokra gondolok, hogy a gyerek fél milliós Iphone-t kér)


2019. márc. 30. 11:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, mennyire nagy dolog az a kérés a fizetéshez képest. Nyilván, akinek mindkét szülője keres vagy nettó 600k-t akkor tőlük elég gáz ezt hallgatni minden kis cuccért, de mondjuk akiknél a kettő szülő együtt keres 250k-t ott azért részben érthető. Mivel épp elég abból fenntartani az életszínvonalat és nem biztos, hogy futja másra is mégha kis dologról is lenne szó. Ilyenkor egyébként a gyerek is vállahat nyári munkát meg esetleg némi zsebpénzért besegíthet otthon és voálá van miből költenie.
2019. márc. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Mégis mi az,amit szeretne a gyerek?
2019. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nem az. Az átlag gyerek kb azt hiszi, ingyen van minden. Nem árt benne tudatosítani, hogy nem így van. Nyilván nem egy vacsorát kell így említeni, de ha valami extrát szeretne, azzal semmi gond nincs
2019. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
45%

Önző dolog, de elég gyakori, hiszen Magyarország a mérgező szülők paradicsoma. Nálunk bevett dolog, hogy egy szülő ilyen formában fitogtatja a hatalmát a kiszolgáltatott helyzetben lévő gyerekének, hogy szándékosan szorongást keltsen benne és rombolja az önbizalmát.

Velem is ezt csinálták gyerekkoromban. Már felnőtt vagyok, de a mai napig bűntudat tör rám, ha valaki egy akármilyen apró kis dolgot ajándékoz nekem, mert kapásból az van bennem, hogy nem érdemlem meg. Ez van, ezt nevelték belém.

2019. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
64%

Már bocsánat, de így a kérdésedet végigolvasva: szerinted a szülő azért vállal gyereket, hogy minden vackot amit kiejt a száján teljesítse? A szülők általában nem első felindulásra mondanak ilyesmit. Valószínűleg éveken át tartó követelőzés előzte meg ezt a kijelentést.

Szóval nem, nem marha önző dolog ez. Ha a gyerek tudná mennyibe kerül egy háztartás fenntartása gyereknevelés mellett, akkor átérezné ezt a kijelentést és nem besértődne rajra.

2019. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
42%
#5: Igen, és egy kisgyerek hogyan tartsa el magát? Teljes mértékben a szüleire van utalva, mert ő maga nem dolgozhat, szóval nem tehet mást, mint hogy azt hallgatja, hogy "tudod te milyen sokba kerülsz, minek kellett megszülnöm téged, fojtottalak volna bele a kádba, amikor megszülettél".
2019. márc. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez helyzettől függ. Ha az a helyzet, mint amit az 5-ös válaszoló írt, hogy "A szülők általában nem első felindulásra mondanak ilyesmit. Valószínűleg éveken át tartó követelőzés előzte meg ezt a kijelentést", akkor ez a reakció jogos.


Viszont ha nem ez a helyzet, akkor szerintem ez a reakció eléggé túlzott. Mármint, nem mindegy, hogy a gyerek egy 50 ezres valamit akar, vagy pedig egy 1-2 ezres valamit, ami lehet, hogy tényleg hasznos lenne, szóval nem csak azért szeretne, mert hogy legyen.

2019. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, mit kér a gyerek és mennyi a szülő fizetése.

Bár ha túl nagy a kérés, akkor is jobb normálisan, higgadtan elmondani, hogy ezt sajnos nem engedhetik meg maguknak.

2019. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisgyereknek nem kell eltartania magát, illet senki sem mondott.

Itt van pl az én gyerekem. Nem kicsi már, 15 éves, okos gyerek, ami az iskolát illeti, de a mindennapi élethez buta. A múltkor szóba került, hogy mennyibe kerül hetente az élelmiszer rendelésem. Hetente rendelek házhoz, mivel így egyszerűbb. Heti 120 euro, ebben 4 szemely teljes egy heti élelmiszere és minden egyéb háztartási és higiéniai dolog benne van. Szerinte eh rengeteg és fele annyiból is ki kellene jönnie. Le is vezette, higy szerint e egy hétig mit kellene enni. Valóban, napi egy étkezéssel sokkal kevesebb lenne. Mondtam neki hogy ok, akkorminnenrol csak vacsora van, kenyér nem lesz itthon, felvágott, udoto, sajt, edesseh, ketchup, stb minden ugrott. Nem mosunk és nem fürdünk, elvégre se tusfürdőt, se mosószert nem számolt. Tehát a gyerek az igencsak gyerek és legtöbbször nagyon el van tévedve a valo világ dolgaiban

2019. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem aki gusztustalannak nevezi a saját édesanyját/édesapját azért, mert nem vesz meg neki bármit, az a primitív.

A szüleid nevében én kérek elnézést, amiért vállaltak téged. Tényleg kár volt.

Fogod még te is sajnálni magad, mikor napi 8-12 órákat dolgozol, nyári szünet meg karácsonyi szünet meg minden nélkül, havi 120.000 forintért, amiből fizetned kell a kaját, áramot, vizet, mindent, közben a gyereked elmond minden sz**nak, mert ebből a pénzből nem neki vásárolsz új cuccokat...

Én sem vagyok öreg, de a ti generációtok nagyon el van cseszve. Kettőt vinnyogtok és megkapjátok a legújabb okostelefont, tabletet, saját szobát, korlátlan netet, tévét, számítógépet, xboxot, meg mellé heti 20.000 ft zsebpénzt, mert nektek ez jár, meg minek vállal gyereket, aki ezt nem tudja megadni, persze cserébe semmit nem adtok, mert az persze már szemétség szerintetek, ha esetleg be kell segíteni otthon a házimunkába, vagy megírni a házit minecraftozás helyett...

Tudod, az én időmben, laza 15 évvel ezelőtt, még nem volt ám ilyen, hogy szeretném ezt meg szeretném azt, és akkor hopp, megkapom. Pedig nem voltunk szegények. Egyszerűen nem voltunk így elkényeztetve. Karácsonyra, szülinapra, névnapra szépen megkaptuk a kis pénzünket a rokonoktól, gyűjtögettük, aztán ha összejött, megvettük magunknak, amit kinéztünk. Nem voltunk ilyen hisztigépek, hogy mindig minden azonnal kell... és soha eszünkbe se jutott volna ilyen ocsmány módon beszélni a szüleinkről, csak mert nem vettek meg nekünk mindent.

Szégyellheted magad, de komolyan. Szégyen.

2019. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!