Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak szerintem marha drága...

Csak szerintem marha drága dolog étkezni ebben az országban?

Figyelt kérdés

Budapesten élek. A havi keresetem átlagos. Vidékről származom, így a spórolás és a felesleges kiadások elkerülése már elég korán belém lett nevelve. Ezért nem járok éttermekbe, kifőzdékbe, hanem magam próbálok meg főzni. Azonban olyan döntéseket kell hoznom, hogy egészségtelenül, de legalább olcsóbban, vagy normálisan étkezek, de drágábban, az egészséges étkezést már meg sem próbálom.


Pár napja egy sima csilis babot készítettem el:


Hozzávalók:


0,5kg darált marhahús (de akár darált csirkemellfiléből is megcsinálhatod, úgy lájtosabb)


kb. 200g Csemegekukorica (ha diétázol, hagyd ki, persze így nem az igazi)


2 nagy konzerv vörösbab (sós lében, 480g töltőtömeg összesen)


kaliforniai paprika (1 piros, 1 zöld, mondjuk mi hegyes erőset tettünk bele zöldnek)


1 nagy fej hagyma


1 konzerv kockázott paradicsom (240 gramm töltőtömeg)


4 gerezd fokhagyma


Zöldségleves kocka


kókuszzsír


chili con carne fűszerkeverék (az egyszerűség kedvéért, de persze külön-külön is teheted bele a fűszereket)


Nem egy előre elkészített csilis bab alapot használtam, mert azokat nem kedvelem,így több hozzávaló kellett:


Az aldiban szereztem be sok mindent, illetve a CBA-ban, a húst is az aldiban, ott olcsóbb volt 200FT-tal.


A végösszeg 2300FT volt, csak ezeket a hozzávalókat vettem meg.


Elcsodálkoztam, mert én ezt a mennyiséget kb. 2-3 napig eszem (vacsora és max ebéd). Ha nagyobb darab lennék, akkor 1-2 napig enném.


Vagyis 4 fogásról beszélek, 2 ebéd, 2 vacsora. Ehhez kell kenyér is, az elkészítéshez rezsi, olaj, víz stb. stb. Vagyis 2500FT-ba fáj 2 napi étkezés. Amit ha leosztok, akkor 500FT egy darab étkezés.


Nem durva, hogy 2017-ben ilyen döntéseket kell hozni egy átlagos embernek? Mert legközelebb valószínűleg nem fogok csilis babot főzni ilyen árak mellett...


2017. jan. 26. 16:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Hát mondjuk eleve nem kókuszzsírral főzném a chilis babot...
2017. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
50%
Egyàltalàn nem dràga. Maximum te keresel keveset.
2017. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
58%

Nem csak szerinted, tényleg drága.


Abban részben igaza van a 2-esnek, hogy te keresel keveset, nyilván mindenkinél van, aki még többet keres, és határ a csillagos ég.


De azt mondtad, a kereseted átlagos, és átlag keresethez tényleg drága az élelmiszer.


Ha összehasonlítom egy osztrák, német, francia átlagkeresettel a magyar átlagot, akkor bizony durván el vagyunk maradva.


Az élelmiszer árak viszont ugyanott vannak, ha nagyobb boltokat nézünk. Semmivel nem drágább az említett országokban.


Úgyhogy arányaiban igen, mocskosul drága a kaja.

2017. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy kókusz zsír helyett sima napraforgó olajjal készítettem. A paprikákat leszámítva konzervet használtam, és nem bonduellet, hanem attól jóval olcsóbbat, saját márkás konzervet.
2017. jan. 26. 16:35
 5/33 anonim ***** válasza:
34%

Kókuszzsírral főzök és napi 1000-ből simán kijövök, 500-ból kissé aszkétikusan, de azért jókat éve menne.


Ami az ember kalóriaigényét illeti, az nem lineárisan emeli a költségeket. A fehérje drága, a kalória nem. Kókuszzsírból is olcsó, rizsből is olcsó... Az, hogy szálkásítok vagy tömegelek, aktívabb vagyok vagy sem, 100 forintot sem jelent naponta.

Nem mondom, hogy 2 méteres izomkolosszus már más lapra tartozik, neki a fehérjeigénye is jóval több, mint az enyém :)


2 napra 2500 ft az nem sok, a szolidabb emberek esznek ennyiből.

2017. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 aperitif ***** válasza:
77%

Amit leírtál, ez legalább négy adag, kb. 600 forintra jön ki egy adag. Ez szerintem egyáltalán nem sok, mondom úgy, hogy átlag alatti a jövedelmem. Mondjuk én nem főzök januárban olyat, amibe két kaliforniai paprika kell. Főzök csilis babot ősszel, amikor 200 forint a paprika.

A kukorica és babkonzervet sem akkor veszem, amikor csilis babot akarok főzni, hanem amikor akciós, eláll a kamrámban. Havi átlagot érdemes számolni, mert ha egyik nap egy kicsit drágább ebédet főzök, az másnap megtérül, amikor valami olcsóbb kerül az asztalra.

2017. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
35%
Ha zsírral főzöl. nem konzerveket és mesterséges leveskockát, fűszereket használsz, akkor olcsóbban és jobb ételeket tudsz főzni. Ha vidéki vagy, akkor ott sem használtatok ennyi "mű"ételt.
2017. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
62%

A leveskocka felesleges, kaliforniai helyett meg vehetsz sima paprikàt ha nincs pénzed, sőt, mondok valami megdöbbentőt: drága hús helyett több zöldséget is tehetsz az ételekbe.


Egyébként nem drága az étel csak a hülye magyar szokás, hoyg reggeli-ebéd-vacsi hús legyen az a drága.

2017. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
40%

"2 nagy konzerv vörösbab (sós lében, 480g töltőtömeg összesen) "


325 forintert kapsz fel kilonyi szaraz tarkababot ( [link] megfozve lesz az 700 gramm is. Meg olcsobb a szarazbab, ha supermarketben veszed, ahol ilyen kis lapattal tolthetsz meg egy nagyobb szatyrot.


Marhahus megint nagyon draga, 2-300 forinttal olcsobb lett volna serteshusbol.


Raktal meg bele egy par draga hozzavalot, amivel sporolhattal, mint irtak elozo hozzaszolok.


"Nem durva, hogy 2017-ben ilyen döntéseket kell hozni egy átlagos embernek?"


"Atlagos ember" vagy ne akarjon egzotikus kajat, amit draga autentikusan elkesziteni, vagy tanuljon meg sporolni.

2017. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
drága helyeken vásárolsz,darált hus félkg 400-500ft tesco,spar nem konzerv kockázott paradicsomot veszek hanem rendesett és magam kockázom fel ugy olcsobb ,ha drága kaliforniai akor fehér paprikát teszek bele egyet meg egy hegyes eröst már is olcsoban kijösz .
2017. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!