Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem nem sokat foglalkozik...

Férjem nem sokat foglalkozik a 2 éves gyerekünkkel. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Beszéltem már vele, egy ideig változott a dolog, idővel meg minden újra a régi. Este kb. egy órát látja hazaérkezés és gyerek altatása között. Sosem fürdeti, nem játszik vele. Férjem egy intelligens, normalis ember, szóval nem értem az okát. Már mondtam neki, hogy fontos az apa-fia kapcsolat is. Hagyjam el csak emiatt? Gyereknek mi a jobb szerintetek? Nem törödő apával vagy inkább apa nélkül felnőni?
2019. márc. 31. 20:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
16%

Lehetséges okok:


- A palid fáradt.

- Nem biztos benne, hogy az övé.



Őszintén!


Ő is akarta a puját, vagy csak te?

2019. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%
Vannak olyan férfiak, akik csak a nagyobbacska gyerekkel tudnak "kezdeni" valamit. Húgoméknál is így volt 6-7 évesen kezdett apa foglalkozni velük. Imádják az apjukat. 2 fiú.
2019. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Ez nem Mónika Show, értelmes, normális emberek vagyunk, és nem becsúszott gyerek, hanem tervezett.
2019. márc. 31. 20:29
 4/32 anonim ***** válasza:
74%

Ha jól meg vagytok együtt,akkor miért hagynád el?!

Biztosan fog vele foglalkozni,csak még nem érett meg arra,hogy hogyan kell viselkedni egy kis gyermekkel.

2019. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Andi80018 ***** válasza:
83%
Hétvégén se foglalkozik vele? Vagy amikor nem dolgozik?
2019. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
80%
A férfiak többsége igazából 2,5-3 éves kortól tud igazán mit kezdeni a gyerekekkel. Addigra kisbababol kisgyermek lesz, tud beszélni, jobban megtalaljak a hangot. Ez saját tapasztalat, de szeretnem hangsúlyozni, hogy vannak férfiak-apák, akik az elejétől jól veszik az akadályokat, szuperek, előttük le a kalappal. De nem ez az általános.
2019. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező, szinte teljesen biztos vagyok benne, hohy nem arról van szó, hogy a férjed NEM SZERETI a gyereket, hanem valószínüleg nem tudja, mit lehet kezdeni egy 2 éves kisgyerekkel.


Csak azért, mert nem foglalkozik egy férfi egy 2 éves gyerekkel, nem biztos, hogy később sem fog vele foglalkozni, ha kicsit nagyobb lesz.


Ez főleg amiatt lehet, mert esetleg nem látott rá mintát a saját családjában, vele sem foglalkozott az apja vagy anyja, vagy nem voltak fiatalabb testvérei.


Semmiképpen nem lenne jó megoldás szerintem, hogy csak emiatt el kellene hagyni, ha egyébként jóravaló ember és támogat titeket egyébként - már csak azért sem, mert gyerekkel nagyon nehezen fogsz tudni újabb párt találni.


Azonkívül szerintem még sokkal rosszabb ha egyáltalán nincsen a gyerek körül és körülötted sem férfi, akire számíthatsz, mintha csak nem tudja, mit csináljon a gyerekkel.


Ha kb 1 órát látja a hazaérkezés és az altatás között, akkor kb este 7-re ér haza, gondolom...mitől melózik ilyen rengeteget? Gondolom, azért, hogy elég pénzt keressen, és eltartsa a családját - nagyon sok férfi ezzel fejezi ki a szeretetét és a gondoskodását a felesége és a gyereke felé, könnyen lehet, hogy otthon is ezt látta a saját apjától.


Én azt látom inkább kívülről, hogy egy nagyon rendes férjed van, aki nagyon szeret titeket a gyerekkel és gondoskodik rólatok, csak éppen más a SZERETETNYELVE, mint ami neked jó lenne.

Kérlek, gondold ezt át, és ahelyett, hogy váláson töröd a fejed, inkább próbáld meg őt megérteni, és belehelezkedni a helyébe - beszélgessetek erről.

2019. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
68%

"fontos az apa-fia kapcsolat is. Hagyjam el...?"

Ha komolyan gondolod, hogy fontos, akkor hogy merülhet fel a kérdés, hogy elhagyjad?

2019. márc. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%
Ha az apa ugyanolyan szülő, mint az anya, már pedig egyenértékűnek kellene lenniük, akkor igen is foglalkozzon a gyerekkel.Én beszélnék vele akár többször is erről a témáról, akár nyomatékosítva, hogy válás is lehet a vége.Ha ez sem használna, akármennyire szomorú lennék, meg is tenném.Nekem ez így nem igazi család.
2019. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
31%

"Nekem ez így nem igazi család."

Neked talán nem. De nem csak rólad szól a történet - és egyébként is lehet, hogy rosszul látod.

A gyerekednek momentán nagyon is megfelel. És ha nem válsz el, akkor később is nagyon jó lesz neki is, meg a férjednek is - meg neked is.

2019. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!