Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem a saját lányával...

Miért nem a saját lányával foglalkozik, miért mindig engem piszkál?

Figyelt kérdés

Anya férjének a lánya 2 évvel idősebb nálam, 19-21 évesek vagyunk. Mégis a nevelőapám mindig velem, az én életemmel van elfoglalva, és engem próbál "nevelni". Pedig ezerszer beszélt már vele anya, de még apa, és a nagyszüleim is, hogy szálljon le rólam, ne kössön már folyamatosan belém. Ilyeneken van fennakadva, hogy hová utazom, mit eszek, mit hallgatok, miért a jobbfajta benzint kérem a kocsiba, vagy éppen miért vagyok pizsamában hétvégén délelőtt. Ilyenkor általában addig hergel és cseszeget, amíg el nem szakad nálam a cérna, és le nem osztom. Hogy nem igaz, hogy ennyire eseménytelen az élet 50 felett, hogy mindig az enyémmel van elfoglalva, próbálja nevelni a saját kislányát és inkább vele legyen elfoglalva. Ilyenkor persze azonnal kiabál, meg fenyeget, hogy vegyek vissza sürgősen, meg tudjam hol a határ, mert megbánom. Pedig már mondta neki anya is, hogy látja, hogy ő provokál, utána meg vérig van sértve, ha megunom azt, hogy szótlanul tűrjem.


Régen még hazamentem minden hétvégén, de mostmár jobbnak látom, ha csak 1-szer megyek egy hónapban, akkoris két napra és minél kevesebbet vagyok velük. Egyszerűen nem értem, miért nem bír békén hagyni, régen nem volt ennyire elviselhetetlen.


2019. febr. 18. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ne menj egyszer se jöjjön anyukád csak leesik h a pasit választja v téged.. Nők sajnos leadják a mércét válás után h legyen vki,és bárki jo lesz..
2019. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Kezd el visszapiszkálni. Komolyan mondom. Biztos ő sem tökéletes, legyél kreatív. Ha ő úgy érzi az oviban van, a szép szó pedig nem hat, akkor süllyedj le az ő szintjére. Mutasd meg milyen nevetséges, hátha észreveszi magát. A veszekedés így is úgy is elkerülhetetlen, szóval nincs mit veszítened.
2019. febr. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Lehet h zavarod őket,tuti h zavarod a pasit.. Ne menj haza egyáltalán..
2019. febr. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha "piszkálom", vagy visszaszólok, azonnal a plafonon van, és magából kikelve ordít. Vagy rohan árulkodni anyának, hogy úristen hogy beszélek vele. Tipikusan az az ember, aki más szemében a szálkát is látja, de a sajátjában a gerendát sem veszi észre.
2019. febr. 18. 23:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Anya mindig azzal védi, hogy nagyon nehéz gyerekkora volt, senkije sem volt, mert még a szülei sem szerették. És ha a nagyszülei nem elégelik meg azt, hogy nincs rá figyelve, foglalkozva vele, és nem kezdik el rendesen taníttatni, akkor biztosan az utcán köt ki már kamaszként. Mindig ez van, hogy őt sajnálni kell, mert az anyja egész életében ivott és bulizott, pasizott, az apja meg inkább a munkájával foglalkozott, és hogy sosem kapott szeretetet, ezért nem is tud adni. Igen, biztosan nehéz volt neki, de 50 éves elmúlt már, azért szerintem ilyenkor már nem kéne a gyerekkori sérelmekkel jönni...
2019. febr. 18. 23:37
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

A legjobb, bar a reszedrol viszonylag nagyobb munkat igenylo taktika, a helyeslo passzivitas.


"miert vagy pizsiben hetvegen,HURrDURR?!"

"Igazad van, mindjart atveszem" (mosoly, otthagy, sajat dolgot csinal tovabb)


"Miert ezt a szutyok zenet hallgatod?!"

"Meg nem tettem fel uj dalokat, de koszi, hogy szoltal, ideje lenne" (mosoly, leszar, hallgatja tovabb a zenet)


"miert a dragabbik benzint tankoltad ?!"

"oooh, azt olvastam egy cikkben, hogy sokkal jobb hatasfokkal eg, mint az olcsobb, kevesebb is eleg belole, de ha nem igy van, maskor az olcsobbol tankolok"

(Nem ertek a benzin tipusokhoz, de vmi hasonlo kamu...aztan kovi alkalommal is tankold a megszokottat. Vagy tankolj, ha nincs ott)


A titok nyitja, hogy ne vedd fel, ha beszol, legyel passziv, de kedves, semmikepp se elutasito.

Nem fog tudni mit kezdeni ezzel.

De vigyazz, ne legyen eroltetett, akkor cinikusnak hat es azzal pont az ellenkezo hatast ersz el :)

2019. febr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Anyád őt védi,akkor miért mész haza,ő választott te is válassz,nyugalmat... Anyukáknak mindig a pasi az első,majd megtanuljátok..
2019. febr. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is anyukád a kulcsember.

Neki kéne azt mondania: "Vagy normálisan viselkedsz a lányommal, vagy befejeztük ezt a kapcsolatot."

És meg is tennie, ha a fickó nem változik!


Továbbá valóban, 50 fölött a nehéz gyerekkorral jönni.... nevetséges! Ha nem tette túl magát rajta, menjen pszichológushoz, ne a nevelt gyereke életét keserítse.

2019. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!