Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy oldjam meg?

Mit tegyek, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, van egy párom. Együtt vágyuk 7 éve. Elköltöztem a szüleimtől 1 éve, a párommal lakom albérletben.

1.5 órára vagy ha nagy a forgalom 2 órára lakok a szüleimtől.


A párom és anyám eddig jóba voltak viszont anyám elkezdett keresni, hívogatni, hogy jól vagyok-e.


Ez már kellemetlen lett, regen is csinálta ezt, így szóltam neki. A páromat is hívogatta.


Mikor szóltam neki megsértődött. Azóta olyanokat mond hogy én nem foglalkozom velük, elfelejtettem honnan jöttem, azért mert 2 hónapja nem voltam otthon. Most elkezdett zsarolni hogy ő beteg és ilyen érzelmi dolgokkal jön. A párom ettől kivan és ő is velem veszekszik hogy anyám nem hagy minket élni. Ha hazamegyek akkor a párom hallgatóm hogy anyám asszony katonája vagyok ha nem megyek akkor még anyámat..


Mit tegyek ???


2019. ápr. 2. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom, nekem természetes volt, miután elkoltoztem, hogy tartom a kapcsolatot telefonon a szüleimmel illetve kb 2 hetente meg is látogatom őket.

Én megmondanàm a páromnak, hogy ők is a családom, fogok velük találkozni és telefonálni.

A szüleimnek meg megmondanàm, hogy próbálják elfogadni a párom.

Nem kéne normal esetben választanod közülük

2019. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Se a párod se az anyád nem normális. Anyám asszony katonája azért mert néha meglátogatod őket? Nem lehet hogy mérgező kapcsolatban élsz és anyád aggódik miattad?
2019. ápr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Elsö telejsen jól írta.


A szüleidet 1-2 hetente felhívhatod nyugodtan telefonon, és 1-2 havonta illik öket ilyen közelségben meglátogatni, de ök is meglátogathatnak titeket.

EZt mond el anyádnak és a párodnak is.


A párodnak meg igazából semmi köze nincsen ahhoz, hogy te hányszor telefonálsz anyáddal, és hányszor látogatod meg öket.

2019. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyam napi szinten ír és hív. Azzal van a baj, hogy olyanok miatt felhív engem és a párom is, hogy odaértem-e egy helyre mert kocsival mentem és ő félt. Ezért szóltam és most érzelmileg zsarol mert nem megyek haza meglatogatni oket.
2019. ápr. 2. 09:06
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Es ez miert zavaro? Nem ertem. Alapveto szamomra, hogy felhivom oket egy-ket naponta, es tudok rola, hogy epp mikkel foglalkoznak. Es megkerdezem, hogy elmentek-e x helyre, vagy mar ott vannak ilyesmi. Persze, hogy aggodik erted, hiszen semmi tavolsaggal is le se szarod oket. Csak arra figyelj oda, hogy ok akkor is ott lesznek, amikor a kedves parod megunja, hogy egyaltalan szoba mersz allni a csaladoddal es otthagy.
2019. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért egy- másfél havonta illene meglátogatni a szülőket, és hetente telefonálni, de az mindenképp túlzás, hogy ne lehessen anélkül elindulni sehova, hogy be kelljen jelentkezni, mint valami gyereknek. Az érzelmi zsarolást meg nem kell eltűrni, sem anyukádtól, sem a párodtól. Nyugodtan az asztalra lehet csapni, hogy elég volt a hisztiből, de mindkét részről.
2019. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

De mi a baj azzal, ha anyád hívogat, hogy jól vagy-e?


Én igaz, hogy a másik oldalon állok, de az én gyerekem 2-3 naponta felhív, pedig 15 éve nem lakik itthon. Viszont ha nem hív annyiszor, ahányszor szokott, én hívom, hogy minden rendben van-e.

2019. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok és naponta felhívom a szüleimet, hogy jól vagyok, ők élnek-e még? Napi 15 percet sajnálsz rájuk? Amúgy engem úgy neveltek, hogy hosszú útnál szóljak ha épségben megérkezek és én is ezt várom, kül megy az aggódás. Tudom most pont a leválós korszakodban vagy, de nem fognak örökké élni a szüleid. Én 2 hetente mentem haza barátom szerint ez túl sok, megbeszéltük, oké túl gyakori, de ne várja hogy ne menjek haza meg felejtsem el őket. Azóta havi 1 a látogatás.

Nehogy már párod beszóljon hogy 2 hónap utám haza mersz látogatni. Neki nincs családja vagy mi?

2019. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!