Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldjam meg, hogy...

Hogyan oldjam meg, hogy mindenkivel elég időt tölthessek? Nem tudok kettészakadni, hiába szeretnék.

Figyelt kérdés
Kb 3 éve vidékről Budapestre kerültem tanulni,180 km,az még nem volt olyan vészes,de nagyon rossz felénk a tömegközlekedés. Azután egyéb okok miatt azt az iskolát ott kellett hagynom,ami bennem elég mély sebeket okozott és még fél évig Pesten maradtam,de szinte teljesen ráment az egészségem,hogy egy olyan stresszes közegben vagyok,ahova annyi rossz emlék köt. Még az egyetem elején megismerkedtem a barátommal,aki tőlünk közel 300 km-re lakik,ő már előttem egy évvel odajárt,befejezte azt a sulit,volt lehetősége hazaköltözni egy saját lakásba,így én is ideköltöztem vele és itt kezdtem újra egyetemre járni,csak hát ugye így 300 km-re vagyok az otthonomtól. A tömegközlekedés persze innen még rosszabb mint Pestről,konkrétan 6 óra haza és 6 óra visszajutni otthonról,így nagyon ritkán tudok hazajárni a suli miatt. Egy éven belül szeretnénk egy kis használt autót venni amivel talán könnyebb lesz mozogni,de hát az anyagi lehetőségek is korlátozottak,akkor se autózhatok el minden hétvégén 600 km üzemanyagot. Ti voltatok ilyen helyzetben? Hogyan oldottátok meg? Borzasztóan lelkiismeret furdalásom van,mert anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom,ráadásul korábban súlyos beteg volt,most gyógyultnak,egészségesnek mondható,mégis félek,hogy hamar elveszítem és akkor örökre utálni fogom magam,hogy nem mentem hozzá elégszer haza. 21/L
2018. dec. 13. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Másoknak is van ilyen problémája. A kolik hétvégén is fullosan vannak sokszor. Értem hogy anyukád beteg volt meg jó a kapcsolatotok, de nem kell ebbe a helyzetbe egyből belehalni. Én nekem is 6 óra az út, és 300 km, és csak hat (6) hetente teszem meg. Ha beleszoksz az utazásba nem olyan rossz az, ha meg finnyás vagy rá, az már egyéni gond. :D

Szobatársam egy hétvégét nem töltött otthon és már anyja meg ő is sírt. :D Besz**ás, én a páromtól 1300 km-re vagyok és 2-3 havonta találkozunk. Na? :D

Oké, mindenki máshogy bírja ezt, de anyukád ha tényleg jóban vagytok megérti hogy tanulsz, a pároddal laksz és messze vagy. Próbálj haza járni havonta egyszer.

2018. dec. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazából ma az internet és a mobilkommunikáció világában ez nem is akkora probléma, mintha hetekig várnál egy postai levelet, amit megválaszolhatsz.


Be kell sajnos látni vagy elfogadni, hogyha messze laksz, akkor ritkábban tudsz a családhoz hazajárni. De ezt mindenki megérti.

2018. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Felnőtt vagy, saját életed van. Az nem ideális persze, hogy a boldogulásod az eredeti családodtól ilyen messze találtad meg, de nem szakadhatsz kétfelé. Van telefon, Skype, e-mail, beszélhettek minden nap. Jöhet látogatóba anyukád is, vagy találkozhattok félúton.
2018. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is szét vagyunk szórva, családilag, dolgozom, tanulok, igazolt sportoló is vagyok. Nehéz, de édesanyám és más rokonaim is megértették. Cserébe viszonylag sűrűn hívom őket, telefonon.
2018. dec. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem miért kötelező Karácsonykor összejárni.. Egész évben lehet találkozni,de ilyenkor el kell játszani a fa alatt. Túl van lihegve a karácsony is meg a család is sajnos sok helyen,élem a saját életem van telefon...
2018. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nézd, én megértelek, nekem is sikerült vagy hatórányira elköltözni, azzal súlyosbítva, hogy tényleg MINDENKIT hátrahagytam, az idősödő szüleimet, az öcsém, a barátaim, szerelmem, nagyszülők és dédi (értsd:tökegyedül vagyok idegenben), ráadásul az egész bagázs szét van szórva a délalföldön, szóval ha elmegyek addig is tovább távokat kell megtennem h külön-külön láthassak mindenkit. és ht ugye egyetemre járok, van, hogy hétvégén is órákat pótlunk, másfél hónapja nem láttam az otthoniakat, és valahol totál megértem ezt a lelkiismeretfurdalás-dolgot, de gondolj arra, hogy egyetlen normális, téged szerető és elfogadó ember se akarná, hogy lemondj az életedről/álmaidról/terveidről őérte.

vagyis ha neked jót tesz, hogy a barátoddal élsz 300 km-re pesttől, akkor nagyon önző dolog lenne bárki részéről azt kívánni, hogy inkább maradj mellette.

amúgy minden héten beszélek mindenkivel, és amikor együtt vagyunk igyekszünk tényleg minőségi időt együtt tölteni. vagyis próbáljuk kihzni a legtöbbet a helyzetből

2018. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!