Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a lányotok barátja dohányozna, füvezne? Mennyire zavarna az anyagi helyzete, külseje?

Figyelt kérdés

A barátom dohányzik és alkalmanként füvezik. Ez azt jelenti, hogy pl. baráti találkozók alkalmával elszívnak egy füves cigit is, közben eldumálgatnak, esznek-isznak, filmeznek stb. Ettől még normálisan éli az életét, egyetemre jár, rendesen tanul, dolgozik. Velem is teljesen jól bánik, a jelenlétemben még normál cigire sem gyújt rá, nemhogy beszívna. Szóval tényleg nem úgy kell elképzelni, mint valami zombit. A családomban mindenki dohányzik, a cigi szagát konkrétan meg sem érzem, szóval a dohányzással semmi problémám nem volt. A fű már kicsit más volt. Először én sem tudtam hová tenni a dolgot, mert számomra is teljesen idegen volt az egész, viszont elfogadtam, mert tényleg nem érzem, hogy bármilyen negatív hatással lenne a kapcsolatunkra.


Szerényebb körülmények között él mint mi, mert saját magáról kell gondoskodnia és így kevesebb pénzből kell gazdálkodnia. Viszont megél, meg tudja oldani a lakhatását, kaját, suli és még plusz dolgokra is jut, szóval azért ő sem nyomorog. Ugyanakkor az igaz, hogy a stílusa picit “igénytelenebb” hatást kelthet (ez csúnyán hangzik, de nem tudom máshogyan megfogalmazni, ettől még tiszta, ápolt). Olyasmire gondolok, hogy pl. szakállas, szőrös, hosszú haja van, bővebb és egyszerűbb ruhákat hord stb., szóval nem az a piperkőc vagy igényesebb típus, aki mondjuk mindig frissen borotvált arccal, beszárított hajjal, testhezálló vasalt ingben jár. Nekem ez tetszik, nincsen ezzel semmi problémám.


A saját szüleim véleményét már ismerem, ezért vagyok kíváncsi arra, hogy mások mit gondolnának.


2019. ápr. 2. 12:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%
Szóval, hogy mennyire zavarna, hogy a lámnyom elcseszi az életét? - Nagyon
2019. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Az ápolatlan haj, szakáll, szőr nem függ össze az anyagi helyzettel. Lehetne úgy is ápolt, ha nem olyan jól él, mint mi. Az egyszerűbb ruhákkal nincs gond.

A füvezés kizáró ok. Nagyon szomorú lennék, hogy ez a lányomat nem zavarja.

2019. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%

Húgom is járt hasonló cipőben egy sráccal, csak ott az állandó ivászattal és a koncertezéssel voltak gondok, nem 1-2 sör volt, hanem amit megbírt inni bor, rövid stb... Nem is tudom hogy mit látott benne tesóm, egyáltalán nem volt előrelátó típus, nála a fizetés azt jelentette hogy amíg van addig jó.


Utána szerencsére szétmentek, mert volt egy családi balhé amibe már én is beleszóltam, és örülhetett hogy nem kapott tőlem.


Te érzed hogy lenne-e jövőd mellette vagy sem, tudod megint más úgy zülleni hogy már annyi pénz veszi körül az embert hogy nem tudja hova/mibe tenni, és nem ugyanaz pl 150 ezres fizetés mellett, ha esetleg már rezsit kell fizetni meg ellátnia magát az embernek.


Én így látom, nem azt mondom én is megiszok jobb kedvemben akár 2 üveg sört is egy autómosás, takarítás, szerelés ideje alatt, közben kapcsolok zenét, estefelé elmegyek gurulok kicsit.

2019. ápr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%
Ezek közül a fű az, ami zavarna. Tini koromban volt egy füves barátom, amikor megismertem nem szólt róla. Két hétig bírtam ezt a füvezős életstílusát... Én nem játék újra egy napot sem azzal, aki már fiatal korában bomlassza az agyát és függő, mert mind az. Ha nem lenne az nem szívna be soha, csak nyílván a szép arcát mutatja.. Most anyaként, ha lányom született volna tuti görcsbe állna a gyomrom, ha egy ilyen fazonnal járna a lányom. Szerény körülmények.. A fűre mindig telni fog neki. Ebből is látszik, hogy függő, nem igényes ruhát vesz,hanem anyagot.
2019. ápr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%

A külseje, anyagi helyzete nem érdekelne.

De a fuvezes igen. A baráti társasága is ilyen, nem örülnék neki.

2019. ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
"Rábeszélném" a gyepmestert, hogy az anyját dugja a lányom helyett!
2019. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem örülnék neki szerintem téged is bele fog vinni.
2019. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
55%

Felnőtt nő vagyok, voltam én is lázadó tinilány, de sosem füveztem és semmiféle kábítószert nem használtam.


Soha nem jöttem volna össze füvessel. Bármennyire is divatos ez manapság, akkor legyen olyannal, aki szintén hozzá hasonló, ne keresse olyan nő társaságát, aki ennél jobban tiszteli önmagát.

2019. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha a külseje ápolt, akkor nem érdekel, hogy szakállas, szőrös (én sem szeretem a csupasz béka testű pasikat).

Anyagi helyzet nem kizáró ok, amennyiben azt a keveset becsületes munkával szerzi meg, később javulhat is.

Dohányzás engem nem zavarna, mert mi is dohányoztunk (bár már leszoktunk), viszont a lányaim kimondottan utálják a cigifüstöt, szóval valószínűleg nem is jönnének össze ilyen sráccal.

Füvezés viszont totálisan kizárt, semmilyen mértékben nem fogadom el a kábszerek semmilyen fajtáját. Végtelenül szomorú és csalódott lennék, ha a gyerekeim olyan párt választanának, aki ilyenekkel él. Remélem, nem fog előfordulni. Ha netán mégis, majd adott helyzetben lehet, hogy átértékelem a véleményemet, de a fű tekintetében szinte kizárt, hogy pozitívan ítéljem meg bármikor is.

2019. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Nagyon távol áll tőlem a füves cigi, még életemben nem szívtam egyet sem. Viszont van az ismeretségi körömben (néptáncos csaj), aki néha elszívott egy-egy füves cigit társaságban. Amikor megtudtam, azaz elmondta, csak néztem, mint a vettmalac. Mert én is azt hittem, hogy ez totál függőséghez vezet. Hát nem. Pedig nem most történt, hanem kb. 10 évvel ezelőtt. Mégsem lett függő.

Viszont nem én éltem vele, azért légy óvatos, mert minden ember más. Lehet, hogy a barátod még csak egyet-egyet szív, de sosem lehet tudni, ki mennyire hajlamos a függőségre. Én például bagózok, hajlamos vagyok a függőségre, de a füges cigit még csak messziről sem ismerem szerencsére. De ki tudja, mi lesz egy év múlva. Ezért írtam, hogy vigyázz magadra, sosem lehet tudni, mire akar rábeszélni előbb-utóbb. Ja, és még annyi, te ismered, én a helyedben biztos beszélnék róla vele, hogy jobb még az elején elfojtani, mert nagyon bele lehet durvulni, és akkor már nem lesz az a cukimuki srác, akit jelenleg most még annyira szeretsz benne.

2019. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!