Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak az anyámmal?

Mit csináljak az anyámmal?

Figyelt kérdés

Hónapokig nem tartottuk a kapcsolatot, mert engem mint anyát, folyamatosan minősít. Tegnap rám írt, de úgy hogy ez alatt a több hónap alatt a gyerekemnek szülinap és névnap is volt , egy képeslapot sem kaptunk. Nagyon türelmes embernek tartom magam , küldtem is a kislányról képeket neki. Erre mit kaptam? Sovány a gyerek, tönkreteszem lelkileg azzal, hogy bölcsibe jár. Milyen szar anya vagyok, mert úgy jár a 15 hós gyerekem, hogy fogni kell a kezét , mert már járnia kellene.

Tudom, én vagyok a bűnös, hogy egyáltalán szóba állok vele, senki sem fog megváltozni. Nekem úgy hozta az élet, sajnos, hogy hamar vissza kellett mennem dolgozni. Ezért nem érzem magam rossz anyának.

Nagyon rosszul esik, hogy képes az a saját anyám engem ellenségnek kezelni, beállítani úgy, hogy én rosszat akarok a gyerekemnek, holott mindenben csak a jót akarom neki.

Egyébként egyik szülőm sem szokott úgy általában véve keresni. Most van a kislány és őt használják fel arra,vagyis akarták, hogy bántsanak.

Persze lehet írni, hogy mert jót akar a nagyszülő, de ezzel ha minősíti a másik anyát, legyen az a gyereke senkinek sem esne jól.

Ráadásul az elmúlt bő félévben én is voltam elég rossz élethelyzetben - ezt nem szeretném részletezni - és a saját szüleim semmit sem tudtak róla. Én sokáig azt hittem, hogy velem van a baj, de azt vettem észre, ha nem keresem őket, maguktól nem keresnek. Szóval én vagyok és mindig is én voltam beállítva hibásnak, pedig ők nem keresnek. Én most úgy érzem teljesen le kell zárnom anyuval, szüleimmel ezt az egész kapcsolatot. 10 évem ment arra rá, hogy javítgassam, de miről beszélünk amikor apám azt sem tudja mikor születtem ( nem vicc, nem tudja a születési dátumom). Sajnos én nagyon érzékeny vagyok arra, és valljuk be melyik anya ne lenne az, ha minősítenék őt, mint anyát.


2019. ápr. 5. 10:14
 1/4 anonim válasza:
90%
Roviden tomoren sz.rd le!
2019. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Sajnálom, hogy ilyen szülőkkel áldott meg a sors. Szintén azt tudom tanácsolni, hogy ne adj a szavára semmit sem. Egyértelműen csak leakar húzni lelkileg. Te legyél nagyon jó szülő a gyerekednek, ne keljen azt átélnie, mint neked. :)
2019. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Sajnálom, hogy ilyen a kapcsolatotok, biztos hiányzik, hiányozna a megerősítés és nagyon rossz lehet. Szerintem ne csinálj vele semmit, találd meg az örömet a lányodban. A haragod, szomorúságod anyád felé pedig hidd el, sajnálatba fog átfordulni.

(Járnia meg még nem kell, de kézen fogva járatni tényleg káros, olvass utána.)

2019. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Az én anyám soha nem dícsért engem. Mindig én voltam a feketebárány, pedig mindig megvédtem őt másoknál, a parom előtt öcsém előtt mindenki előtt. Aztán tavaly októberben betelt a pohár. Elegem lett. Folyamatosan en voltam a rossz, a felelotlen, a nemtorodom. Aki szerinte azarik a gyerekere, nem neveltem szerinte soha. Hol az volt a baja, hogy csak egyfelet eszik, hol az, hogy meg mert nezni egy meset a gepen, vagy az, hogy nem vittem ki az udvarra, ha kivittem akkor jaj minek.

Vartuk a kistesot akkor az volt a baja, hogy korai(majdnem 6 ev lett a 2 gyerek kozt).

Szoval en a minimalisra csokkentettem a kommunikaciot vele, csak a gyerekekrol beszelunk, de azt is keveset, mert tobbnyire en irok ra, hogy mi van az unokaival.

Azt javaslom a helyzetedbwn, hogy engedd el a kapcsolatotokat, zard le, de az unokatol ne tiltsd el, ha latni akarja. En legszivesebben nem is beszelnek vele, mert csak felbosszant, meg a kamaszkori bakloveseimwt emlegeti fel, hogy milyen voltam 16-18 eve. De hiaba mondja neki kb mindenki, hogy mar nem olyan vagyok, mert felnottem, nem fogja fel... van ilyen. Nekem ilyen anya jutott, neked olyan. Sajnalom es egyutterzek veled.

2019. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!