Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem lesz gyerekem?

Figyelt kérdés
Állandóan azzal példálózik, hogy "amikor gyereked lesz, meglátod..." Én viszont mindig megmondom neki, hogy nem lesz. Olyankor hülyén bólint egyet, mintha elfogadná, de látszik, hogy nem vesz komolyan. Pedig nekem nem lesz gyerekem, és ez 100%. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2018. aug. 14. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni, ha nincs olyan értelmes, hogy sokadik elmondásra felfogja, hogy a nem az nem, akkor ez van. Én is az elejen még szépen elmagyaráztam, hogy nem lesz gyerekem, tehát ne jöjjenek ezzel, mert hidegen hagy a téma. De minsig csak azért is felhozták és nyaggattak, hogy na mikor lesz már gyerekem. Elmondtam akkor is, hogy nem lesz. Akkor meg jött, hogy de miért nem, mégis hogy lehet ez? Elmagyaráztam nekik kevésbé kedvesen, hogy szálljanak le a méhemről és foglalkozzanak a sajátjukkal, aztán otthagytam őket és egy jó időre nem is találkoztam/beszéltem velük. Utána leakadtak a témáról.

Bár nekem javasoltak azt is, hogy mikor kérdezőskodnek, hogy mikor jon már a gyerek, kérdezzek reflexből vissza, hogy na és ti mikor szexeltetek utoljára? Hisz épp annyira intim mindket kérdés. Ezt nem vetettem be, de lehet egy jó módszer.

2018. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes ezzel foglalkozni. Ha nagyon erősködsz, hogy márpedig neked nem lesz, az úgy tűnik, mintha dacból mondanád, és ezért bizonygatnod kéne. Engedd el a füled mellett a megjegyzéseit, hagyd rá. És cselekedj úgy, ahogy akarsz. Szerencsére kényszeríteni nem tud rá, hogy szülj, ha nem akarsz. :)


Nem tudom, hány éves vagy, de az ember szerintem előbb-utóbb rájön, hogy van az úgy, hogy nem lehet valakivel dűlőre jutni, mert monomániásan hajtogatja az igazát, és ilyenkor nem érdemes vitázni, győzködni, a jó viszony megőrzése érdekében el kell fogadni, hogy neki ez az infó/nézet/tény stb. nem megy át, egyszerűen nem akarja befogadni.


És még valami: nekem az a tapasztalatom, hogy kétféle módon érhet el az ember valamit: ha nagyon akarja, vagy ha nagyon nem akarja. Vigyázz hát, mit kívánsz és arra is, mi ellen ágálsz kézzel-lábbal! ;)

2018. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
lehet, hogy anyud ugyan ennyire markánsan állította ezt anno. Hány éves vagy?
2018. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Látod kérdező, ide is kár volt kiírni, mert most majd jönnek akik megmagyarázzák a korodra vagy bármi másra hivatkozva, hogy miért is fog ez a véleményed változni... Fiatal vagy még, majd meggondolod magad, úgyis akarni fogsz, én is ezt mondtam anno stb stb. Csak a szokásos.
2018. aug. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. Szívesen vállalnék gyereket, ha nem lennének komoly egészségügyi gondjaim, ami miatt nem vagyok hajlandó gyereket szülni. Minek? Hogy ugyanúgy szenvedjen? Alapból nem értem, miért számít akkora csodának, ha egy beteg embernek születik egy gyereke. Én inkább sajnálnám, hogy megkapta azokat a géneket, amik miatt nekem ennyire rossz. Vagyis nálam meg lett mondva, hogy 50%, hogy a gyerekem megkaphatja, de az unokámon fix, hogy kiütközik. Anya erre azt mondta, hogy ez nem az én dolgom, majd a gyereke aggódjon ezen. Szerintem meg az én felelősségem, mert nem akarok senkit megnyomorítani, főleg nem a szeretteimet.
2018. aug. 14. 22:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Felelősségteljes és önzetlen a gondolkozásod! Örökbefogadáson gondolkoztál, mint lehetőségen?
2018. aug. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy NEM, és szálljon ki a hüvelyedből!


Apám is ezzel cs.sztet, megmondtam neki, hogy az ÉN testem, az ÉN méhem, ha annyira babázni akar, csinálja fel a mostohaanyámat.


Érdekes, mióta ilyen durva voltam, nem került szóba a dolog :D

2018. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok, mellesleg mintha anyám nem SLE-ben halt volna meg 30 év szenvedés után, és apám TUDJA, hogy én is SLE-s vagyok, és ha lányom lesz, ő is örökli majd.


Szóval végképp nem értettem, mit erősködik.

2018. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!