Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Hogy értessem meg a szüleimmel, hogy nem "utálom őket", hanem elegem van a mindennapos veszekedésből?

Figyelt kérdés

Jól összevesztünk a szüleimmel, amikor egy hárítós időszak után kerek-perec közöltem velük, hogy szeretem őket, de számomra elviselhetetlen az, hogy nem lehet velük úgy eltölteni egyetlen napot se, hogy ne legyen belőle ordítozás. Egymással vesznek össze, vagy velem, vagy is-is, teljesen mindegy, de a nap végéig valakinek muszáj üvölteni valakivel. Én ezt nem tartom normálisnak, és nem akarok ilyen közegben időt tölteni.

Ezt elmondtam nekik őszintén, most ki vannak akadva, hogy utálom őket, már várom hogy meghaljanak, meg hasonlók.


Van erre megoldás, meg lehet velük értetni valahogy ezt?


2019. ápr. 11. 13:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
61%

Szia!


Erre más megoldás nem nagyon van, csak a kommunikáció. Üljetek le szépen, nyugodtan, és beszéljétek meg, ha kell, akár családpszihológus társaságában.

Ha feszültek vagytok, és ezért van a folytonos veszekedés, akkor lehet érdemes lenne többet kimozdulnotok együtt, akár csak egy pár kilóméteres sétára, vagy rávenni szüleidet valami sport-féleségre.

Remélem tudtam segíteni :)


Bagikacska

2019. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
Semleges helyen cukrászda, étterem, séta mondd el ezt udvariasan, tömören!
2019. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Írtam a kifejtésben, hogy már leültem velük megbeszélni, és hogy csak rontott a helyzeten.
2019. ápr. 11. 13:18
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Ha az sem hat, akkor marad az, hogy amikor megérkezett a vihar, akkor te kijelented, hogy "Szóltam.", és tüntetőleg elvonulsz.
2019. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk ugyanez megy. Még egyetemista vagyok 21 L, de még nincs lehetőségem elköltözni, meg nem is akarok, mert nem lenne miből. Szeretem őket, de mindennapos a stressz, a veszekedés, a kiabálás. Valakire mindig.

Feladom ők sose lesznek nyugodtak, boldogak.

Sokszor azon agyalok, hogy nekik így jó, szeretnek stresszben élni és még vonzák is.

Én csak abban reménykedem, hogy majd nekem harmonikus, boldog családom lesz, ordibálás nélkül... mert már láttam sok olyat is. Úgyhogy biztosan megvalósítható.

Te hány éves vagy?

2019. ápr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

24 vagyok, már nem élek velük, csak épp ez az... mindig csodálkoznak, hogy nem igazán szeretnék menni hozzájuk, és időt tölteni velük. Úgyhogy szépen mindig hárítottam, halogattam a látogatásokat, ez már gyanús lett nekik, elkezdték erőltetni hogy menjek többször, aztán végül elmondtam nekik, hogy ez zavar, emiatt nem szeretnék. Azóta én vagyok a hálátlan dög.

Ebben nőttem fel, tulajdonképpen nem is zavart addig komolyabban, a mindennapok része volt az üvöltözés, mióta viszont elköltöztem, már látom, milyen egy nyugodt, békés, barátságos környezetben élni, és azóta nem bírom ezt elviselni.

2019. ápr. 11. 13:29
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Érzelmi zsarolás amit neked mondtak, mérgező szülők. Jobb egy darabig nem látogatni őket, írd meg nekik, hogy szereted őket, de nem bírod elviselni az állandó veszekedést.
2019. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk csak apukám az, aki gyerekkorom óta folyton beleköt mindenbe és mindig balhézik valamin. De így idősebb korára már észrevette, hogy emiatt vele nem olyan jó a kapcsolata a gyerekeinek, mint anyukámmal, és most már igyekszik normálisan viselkedni velünk. Ebbe szerintem belejátszik az is, hogy már sem én, sem a testvéreim nem lakunk a szüleinkkel, elég ritkán találkozunk velük, és apa rájött, hogy azt a kevés időt, amíg együtt vagyunk, nem veszekedéssel kéne tölteni. Lehet, hogy ha elköltözöl, nálatok is javulni fog majd a helyzet.
2019. ápr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hanyagold őket, hónapokig ne nézz feléjük, a telefon legyen rövid, tárgyszerű, érzelemmentes. A beszélgetés semmit nem ér, külső véleményt nem fogadnak el. Ha majd nagyon feltűnő lesz nekik ez a hanyagolás, elkezdenek magukba szállni, és ha igazán hiányzol nekik, saját magukat fogják ránevelni a normális viselkedésre annak érdekében, hogy láthassanak. Kizárólag a belülről, saját szándékból indult változás működik.
2019. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Amikor beszélsz velük telefonon elköszönéskor mindig mondod nekik, hogy "Szeretlek!".
2019. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!