Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mást is zavar ha az anyja...

Mást is zavar ha az anyja turkál a személyes holmijában?

Figyelt kérdés
Nem provokációnak szánom a kérdést, komolyan érdekel hogy csak engem érint-e ez ilyen rosszul. Lehet hogy nem jogos a kiakadásom, de már-már fizikailag rosszul lettem amikor megtudtam hogy takarítás közben átnézte a cuccaimat. Biztos túlreagálom, de nagyon rosszul esett. Amúgy én szoktam takarítani a szobámban, csak most fordult ez elő. És látom hogy a jegyzeteimtől elkezdve, a vázlatfüzetemen keresztül mindent átkutatott, átlapozott megnézett és más helyre rakott vissza. 16 éves vagyok amúgy. Nagyon rendes tőle hogy kitakarított helyettem, de én jobban szeretem magam megcsinálni. Tudnátok valami vigasztalót írni hogy ne érezzem magam ilyen szrul?
2019. ápr. 13. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
csak aggódik. Nekem amíg otthon laktam mindig átkutatta mindenemet, mondjuk az apámét is. Én úgy reagáltam hogy nem érdekelt a szobám mikor lett saját.
2019. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem biztos, hogy átkutatta a cuccaidat, ha letörölgette az asztalt, akkor egyszerüen nem ugyanúgy tette vissza.

(Én egyszer a lányom szobáját úgy raktam rendbe a szemédomb szinbtröl a tökéletes rendig- az ö kérésére és jelenlétében -, hogy az égvilágon mindent helyére tettem, anélkül, hogy egyetlen papírt vagy hasonlót is ténylegesen megnéztem volna, mármint hogy mi is van benne. De ez egy ritka alkalom volt, és ö tudott róla, pontosabban ö kért meg erre)

Eettöl függetlenül annyiban igazad van, hogy ez magánterület, és nem igazán illene ott semmit csinálni, mégha csak segít is, minden kémkedés nélkül. Szerintem próbáld meg nagyon udvariasan megkérni, hogy a te cuccaidhoz ne nyúljon, mert neked nem esik jól.

2019. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavart, ameddig otthon laktam, bár anyu nem "turkált" szó szerint. Ha keresett valamit, amikor nem voltam otthon, az nem zavart, nem volt semmi titkolnivalóm.

Amikor azonban az egyik rokonom volt nálunk (anyu nagynénje) míg én nem voltam otthon, és bement a szobámba is, átpakolta a könyveim, bedobta a szemetet a fiókomba, az zavart, elvégre szinte idegen nekem, mit keres a holmim közt.


Anyukámmal csak egy ilyen esetben volt kellemetlen, amikor már külön éltem, és nálam volt, kidobta az egyik újságomat a szobából, mert azt hitte, szemét.

(Nem lehetett megmenteni onnan már sajnos)

2019. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem úgy vagyok kiakadva hogy haragszom rà. Örülök hogy ilyen szép rendet csinált, csak furcsa érzésem van. Amikor a szemébe nézek olyan mintha a gondolataimba látna. És sajnos biztos vagyok benne hogy átlapozta a füzeteimet, rajzaimat stb. Még szerencse hogy nincs naplóm. De a vázlatfüzetem nekem szinte naplóként funkcionál és ez bánt a legjobban. De már kezdek lenyugodni, biztos nem nagyon érdekli amiket elolvasott.
2019. ápr. 13. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Turkálnak a személyes cuccaim között, azt nem kedvelem. Mindegy, ki az.
2019. ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Az enyemnek is szokasa volt, mikor elkoltoztem. (Nala is maradt szobam cuccokkal, hogy ne a kanapen kelljen aludni mikor haza latogatok) eleinte idegesitett de aztan belenyugodtam, ha o ettol jobban erzi magat turkaljon.
2019. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat nemtudom. Mar eleg regota kulon lakunk. Anyu minden nap jon segiteni nekem mert ikreim vannak,van hogy korbe nezelodik ez,az,amaz de ez engem nem zavar. Jo nem titokban matat mindenfele,egyszeruen szeret nezelodni:D es engem ez nem bosszant.

Biztosan erted csak aggodik az anyukad,szeretett volna kicsit belelatni mi van korulotted:) Kar ezen idegeskedned.

2019. ápr. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem nagyon zavart, főleg mikor beleolvasott személyes írásaimba (ha valami bajom van, sokszor úgy adom ki magamból, hogy leírom), aztán szóvá is tette ezeket, meg mikor kisebb voltam, a facebook fiókomba is rendszeresen belépett, és nem volt valami jó érzés, hogy a magánbeszélgetéseimet olvassa, pedig nem volt semmi titkolnivalóm.
2019. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!