Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akinek az...

Van itt olyan, akinek az anyja skizofréniás, hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 09:37
 1/6 anonim válasza:
Nekem hasonló,régebben "borderline"-nak allapitottak meg,eleg nehez egy ilyen emberrel egyutt elni,plane ha az ember anyja az,vannak idoszakok mikor olyan mintha nem a valosagban elne,azt gondolja,hogy őt lehallgatjak,megfigyelik,nem valami fényes mellette az élet,van amikor teljesen tiszta idoszaka van,sokmindenrol el lehet vele komolyan beszelgetni de nagyon nehez.... 18/L
2019. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az enyém skizofrén. Hát... a családban még régóta gyanúsnak tartottuk anyumat, de nem volt róla papír, hogy valami betegsége lenne, mert nem ment orvoshoz, és nem tudtuk elvinni sem (nehéz ügy ez). Amikor mégis eljutott dokihoz és kiderült, egyrészt nehéz volt, mert abba belegondolni, hogy az anyád, akinek az életedet köszönheted beteg, ráadásul gyógyíthatatlanul, na az nagyon nehéz, és fájdalmas. A másik részről viszont megváltás volt, mert így legalább tudtuk, hogy nem csak szórakozik velünk, hanem azért csinál bizonyos dolgokat, mert beteg. Így könnyebb elfogadni. Nehézkes vele a kapcsolatom azóta is. Rossz, hogy soha nem lesz olyan, mint sok ismerősömnek az anyukájával. Nem is lehet... Szóval összefoglalva: nehezen, fájdalmasan élem/éltem meg. De azért szeretem :)
2019. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is sajnos az..1-2 éve derült ki, nincs betegségtudata, így nem szedi a gyógyszereit, háromszor kellett már bevitetni a pszichiátriára, annyira előjöttek a hallucinációk. Legutolsó alkalommal éppen otthon voltam, nekem kellett kihívnom rá a mentőket, teljesen önkívületi állapotban volt,még meg is ütött.

Én valójában még nem teljesen fogtam fel, de tudom,hogy sajnos már sosem lesz olyan, mint volt. :(

2019. jún. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Átérzem az előttem lévők szavait, különösen a másodikét, pontosan ugyanezt érzem anyukámmal kapcsolatban.

Bizony nagyon nehéz vele az élet, van hogy hosszabb ideig viszonylag jól van, lehet vele beszélgetni és jókedvű, de főleg mostanában mintha elvesztettem volna őt, depresszióba esett újra és elkezdett hallucinálni és megint ijesztő volt, abnormális dolgokat csinált és mondott, nagyon megviselt, sajnos féltem a saját anyámtól, de közben meg féltettem is őt. Sajnáltam hogy ez történik vele, durva mikor ezeket éli meg, mikor teljesen kifordul a valóságból. Tudom hogy nem tehet a betegségéről, de hatalmas teher ez nekünk is, sajnos nehéz ezt kezelni és ezzel együtt élni.

Az utóbbi 2 hónapban kétszer is volt pszichiátrián, sajnos egyre sűrűbben ütköznek ki nála a tünetek a gyógyszerek ellenére is, igyekszünk figyelni rá, de szörnyű hogy nem segíthetek neki, és látni ahogy elmegy az esze a saját anyámnak és neked kell a gondját viselni az nem kis feladat, főleg hogy még te magad sem tudod hogyan segíthetnél neki.

Sok szörnyű élményem van emiatt és örökre bennem marad, de mindezek ellenére tudom hogy anya milyen jó ember és akármennyire is nézi mindenki őt őrültnek, és akármennyire is nem élünk olyan éltet mint minden más boldog család, én szeretem őt.

2019. jún. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem sajnos az. 3 éves voltam, amikor kiderült ez. Felírtak neki gyógyszereket, és minden úgy tűnt, hogy rendben van. Örültünk, mert viszonylag hamar észrevettük. Első pár hónapban szedte a gyógyszereit, aztán nem, mivel nem hitte el ugye, hogy beteg. 4 éves koromban összeköltöztünk nagynénikémmel és a nagymamámmal egy lakásba. Ott voltunk négyen. Sajnos elkezdett romlani a kapcsolatuk, folyamatosan veszekedtek, míg végül szétköltöztünk. Mamám kirepült Németországba dolgozni, nagynénikém maradt Budán, én meg anyukámmal Pestre költöztem. Még mindig nem szedte a gyógyszereit. Nem tudott figyelni a rendre, egész nap veszekedett a hallucinált embereivel. Második és harmadik osztály közötti nyári szünet volt nekem, anyukámnak már nem volt olyan állása, ahol rendesen tudott maradni. Mindig kirúgták, viszont valahogy mégis volt pénzünk, nem tudom hogy, mert nagyon kicsi voltam, és nem értettem semmit. Harmadik osztály elején voltam, egész álló hétvégén laptopoztam. Egyszer csak csengettem. Ámulattal néztem, miszerint mamám és a nagynénikém állt az ajtó előtt. Ők hívták a mentőt. Amíg anyukám kórházban volt, én a nagynénikémnél laktam. Ennyi röviden, jelenleg a dédmamámnál lakik Borsod megyében. :(
2020. ápr. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5-ös vagyok! Csengettek*
2020. ápr. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!