Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érintene titeket, ha...

Hogyan érintene titeket, ha kiderülne, hogy a kórházban adminisztációs hiba miatt elcseréltek titeket és nem a biológiai szüleitek neveltek fel valójában?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy senki sem hazudott és senki sem akart rosszat, egyszerűen hiba történt, amire most fény derült.
2017. okt. 11. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Hát első körben kapnék egy rendes sokkot... Aztán valószínűleg szeretném megismerni a vérszerinti szüleimet, de szüleimnek azokat tartanám, akikkel felnőttem.
2017. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem változna semmi. Ahogy szerettem a (vélt) szüleimet, ugyanúgy szerném, ha nem genetikai a kapcsolat.

[link]

Brecht Kaukázusi krétakör darabja arról szól, ma az ősi vérvonal törvényeket felülírja a SZERETET törvénye.

"Az énekes szavaival fejeződik be a történet, amely visszakanyarodik a két kolhoz problémájához: azé a falué a völgy, amelyik gyümölccsel ülteti be, nem pedig azé, amelyik törvényesen birtokolná."


„Hogy minden azoké legyen itt, akik bánni tudnak véle,

A gyermek az anya-szívűeké, hogy fölnevelődjön,

A kocsi a derék kocsisoké, hogy sebesen szaladjon,

S a völgy azoké, akik öntözik, hogy gyümölcsöt teremjen."

[link]

2017. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy, mert külsőleg és belsőleg is nagyon hasonlítok a szüleimre, így inkább az adminisztrációs hiba kiderülését tekinteném hibának.

Amúgy meg teljesen fölösleges évtizedekkel ezelőtti dolgokkal foglalkozni, szerintem.


25f

2017. okt. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A kérdést úgy kell értelmezni, hogy biztosan bizonyítható a dolog. Lényegtelen, hogy ki mennyire hasonlít a szüleire. Ennek a gondolatjátéknak csak így van értelme. :) Persze a tagadás is egy lehetséges válasz.
2017. okt. 11. 15:31
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Azt gondolnám, hogy végre, most már mindent értek!


Viszont pipa lennék, mert egy csomó időt fektettem már eddig a családfakutatásba és tök jól haladtam vele. Kezdhetném elölről az egészet. Mivel elmúltam 50, elképzelhető, hogy az igazi szüleim már nem élnének, de azért szeretném tudni, hogy kik voltak.

2017. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Az anyum elmondása szerint engem és egy másik babát összecseréltek.Nevünk is ugyanaz volt.Aztán ki tudja én eléggé más vagyok mint a testvéreim.
2017. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Anyámat akkor is az Anyámnak tekinteném, az Anyai nagyszüleimet pedig akkor is a Nagyszüleimnek, ha Anyámat cserélték volna el a kórházban. A segítségükkel rengeteg mindent elértem, főiskolát, egyetemet végeztem: támogattak anyagilag és lelkileg. A nemzőm és a szülei már más kérdés. Ugyanis ők egész életemben meg sem látogattak, se születésnapi, se névnapi, se karácsonyi üdvözlőlapot nem kaptam tőlük pedig anyakönyvezett házasságból született gyermek voltam. Nos, ők - lehet, hogy csúnya, de - számomra olyanok, mintha nem lennének a családtagjaim.
2017. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy elvonulnék gondolkodni pár hétre. Utána folytatnám az eddigi életemet. Biztos, hogy kiakadnék, de nem hiszem, hogy hirtelen elkezdenék kutakodni, hogy kik a valódi szüleim stb.
2017. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A játék kedvéért, tegyük fel, hogy így történt.

Mindenképpen kíváncsi lennék a vér szerinti szüleimre, rokonaimra. De továbbra is a szüleimet tekinteném a szüleimnek, akik felneveltek.

2017. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Szénné perelném a kórházat... a szülőkkel kapcsolatban sehogy.
2017. okt. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!