Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Írnátok nekem olyan sztorikat...

Írnátok nekem olyan sztorikat ahol a kiskorban elkezdett rossz nevelés visszaköszönt tini illetve felnőtt korban a gyerekednél?

Figyelt kérdés

Főleg azok érdekelnének,ahol mindent csettintésre megkapott a gyerek és ő volt a főnök(fegyelmezés hiánya), bármit ráhagytatok,de persze más sztorikat is szivesen elolvasok!

Most máshogy csinálnád vagy van bűntudatod,hogy ilyen ember vált belőle?


2015. jún. 12. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Páromat nevelték így, normális felnőtt lett belőle, ezen mindig elcsodálkozom, amikor hallgatom, hogy mennyire elkényeztették kiskorában. Az viszont tény, hogy elég önző és akaratos még most is (mindig minden róla szól), de tíz év alatt már megtanultam kezelni.
2015. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi pàrom 18 èves fia ilyen. Apja nevelte fel, ès mindig mindenst megkapott, sőt mèg az iskolàba is bement ha megvertèk a pici fiàt. Àltalànos utàn nem tanult tovàbb, mèg mindig apja tartja el. Ha valamit nem kap meg, dūj rohamot kap. Tör, zùz, hasonlòk. Ès apjàhoz tràgàr szavakat vàg. Pl. Csicska ge.., faxopò. Stb... de hiàba probàlok beszèlni a pàrommal, hogy ez ìgy nem helyèn valò, sokszor ùgy làtom, kettőjūk közt a gyerek a dominàns. Egyūtt èlūnk, de èn meg sem probàlok beleszòlni. Ùgysem lenne èrtelme. Ezt a gyereket màr nem lehet megjavìtani
2015. jún. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem otthon húgom volt anyám szeme fénye, mindig mindent megkapott, inkább rajtunk spóroltak, csak ő elmehessen több napos kirándulásokra az osztállyal. Életemben egyszer voltam két napos kiránduláson a 8 osztály alatt, ezzel szemben ő minden évben 4-5 napos kiruccanásokra mehetett. Otthon is mindig mindenben neki adtak igazat, ha vitatkoztunk valamin, bármiről is volt szó. Amikor kamaszok voltunk, az volt a szokás, hogy otthon mindhárman takarítottunk hétvégén, és mindig felosztottuk magunk között a teendőket. Egyik a folyosót, másik a konyhát, harmadik a szobákat, és fürdőszobát takarította. 14, 12 ill. 8 évesek voltunk. Természetesen nem adtunk neki olyan bonyolult dolgokat, de azokat sem csinálta meg, és olyankor én meg öcsém kaptuk az ívet... 12 évesen köldökpiercinget csináltatott, anyámék tudta nélkül, egy rossz hírű helyen, de aztán abból is jól jött ki, amikor erre fény derült. Mert milyen felnőttes már...


Ma már mindannyian felnőttünk, ő még tanul, de a felfogásunkban nagyon látszik a neveltetés... Nekem természetes, ha vendégségben vagyok valahol, akkor segítek a rendrakásban, ő nem, mert az vendégség, ez a házigazda dolga. Oké, de attól még beállhatok mellé segíteni, nem?


Nem otthon lakok, de ha hazamegyek, és véletlenül otthon hagyok valamit, az a legközelebbi alkalomra elmászik a helyéről, és amikor anyámnál reklamálok, akkor azt kapom, hogy legközelebb ne hagyjam itthon. Ilyenkor persze én vagyok a hülye, mert húgom elemelte, de nem szólhatok semmit sem. Amikor ő nem talál valamit, kitör otthon a harmadik világháború, anyám képes engem is felhívni, nem e pakoltam el véletlenül...


Akaratos, nagyszájú, 6 évvel fiatalabb nálam, de szerinte neki sokkal több élettapasztalata van, mint bárkinek otthon. Ő akarja beosztani mindenkinek az idejét, 3 műszakban melózok, de ő megmondja, hogy mekkora lustaság éjszakázás után fél 3-ig aludni... Délben már talpon kellene lennem. Különben is, az én koromban már gyereket kellene nevelnem, ebből látszik, hogy nincs semmi életcélom.


Kissé hosszú lett, tudnék még sztorizgatni, de ennyi :-) 27/N

2015. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 12. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!