Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éltétek meg, ha nem...

Hogyan éltétek meg, ha nem olyan nemű gyermeketek született, amilyet szerettetek volna?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 13:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%

Örömmel! Ez az, ami a legkevésbé fontos egy gyereknél!

Amikor nekem lettek a gyerekeim, még nem lehetett elöre megtudni a nemüket, ennek "ellenére" semmi gondom nem volt sem nekem, sem a páromnak azzal, hogy mi lett az eredmény.

2019. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

1! Nem az volt a kerdes , amire te valaszoltal, bar kulonben teljesen igazad van.

Nekunk lanyunk lett, ahogy szerettuk volna. Bnomeknek viszont vegig lany volt az elkepzelesuk, majd egesz keson kiderult h fiu, pedig ok mar lany neven szolitgattak a babat honapok ota.. bnom siman vette, viszont a ferje hetekig ki volt bukva h miert fiu? Mit fog o azzal kezdeni?... vegul megbekelt vele termeszetesen.

2019. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ikrek..eloszor kisfiukat akartam,aztan kislanyokat,aztan kisfiut es kislanyt. Es vegul vegyesparosom lett,de akarhogy is alakult volna akkor is en lennek a legboldogabb,ugyanugy ahogy most.
2019. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

En kisfiut szerettem volna, kislanyom lett.

Azert szerettem volna fiut, mert nem akartam a lanyomnak, hogy olyan nogyogyaszati problemaja legyen, mint nekem. Mostanra elfogadtam, es nagyon orulok, hogy kislanyom van, de remelem neki nem lesznek olyan gondjai, legalabbis mindent megteszek, hogy ne legyen.

2019. ápr. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%
Én azért nem vállatam még gyereket, mert nem akarom hogy fiam legyen.És valahogy úgy érzem hogy tuti fiam lenne.
2019. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Pedig 1-es jól válaszolt, mert az a kérdés hogy éltük meg, hogy másik nemű baba született. Ők örömmel, mint ahogy mi is. Pedig másodszorra fiút szerettünk volna, de ő is lány lett. Egy-két napig talán csalódottság, de aztán teljesen átvált az ember agya.

Biztosan van olyan szülő, aki egész életében nem tudja elfogadni, még érzékelteti is a gyerekével, de az nagyon ritka lehet. Vagy van olyan, hogy 3 lány után bevállalják a negyediket, és lányikrek születnek esetleg. Ott elhiszem, hogy egy darabig csalódottak lehetnek..

El nem tudom képzelni, hogy azért ne szeressem, mert nem éppen olyan nemű, mint amit vártunk.

2019. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem érdekel a gyerek neme. Fel kell nevelni a fiút is lányt is ugyanaolyan igyekezettel, ez a kötelességem.
2019. ápr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Én kislányt szerettem volna, de nagyon. A férjem szintén. Amikor uhn mondták, hogy fiú, egy világ dőlt össze bennem.

Hónapokig nehéz volt...vásárolni a fiú holmikat stb.

Aztán megszületett a fiam...és el nem cserélném kislányra.

Sőt ha lenne második, csakis fiút szeretnék.

Szerelmes vagyok a fiamba! 😁

2019. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Csak arról tudok beszámolni, hogy az én családom hogyan reagált. Mindkét ágról parasztcsalád, szüleim első generációsok, "hagyomány" volt, hogy a "gyerek" az a fiú, a lány meg csak valami félresikerült emberszerű főemlős. Hát én lány lettem. Még ha próbáltak is "megbarátkozni" a helyzettel, a sz...rt hiába terítik le szalvétával, az attól még büdös. Nagyon is éreztem, hogy én sose leszek "elég jó", és a mai napig cipelem a lelkemben ennek a következményeit. Azt tudom csak javasolni, hogy ha neked központi kérdés a születendő gyerek neme, akkor inkább ne vállalj. Ezzel nem bántani akarlak, hidd el.
2019. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

Aki nincs kibékülve más nemű gyerekkel az miért vállal? Miért próbálkozik? Vagy elfogadod és úgy szereted ahogy van, vagy nem való neked a gyereknevelés. Az ilyen embernek ha neki megfelelő nemű csemetéje születne, akkor találna valami mást ami miatt utálni lehet szerencsétlent. Hiába mondják hogy mindenkinek gyereket kéne szülni, az az igazság hogy sok embernek nem való.

Bocsi hogy itt fröcsögök de nekem kerek perec megmondta apám hogy fiúként jobban szeretne, és nagyon rosszul esett. Remélem aki fentebb válaszolt legalább nem érezteti a gyerekkel a csalódottságát.

2019. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!