Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a fiatok öngyilkos próbálna lenni?

Figyelt kérdés

Tehát, ha a 18 éves fiatok mondaná, hogy elmegy bulizni, de ehelyett kapnátok egy telefont a kórházból, hogy bevitték, mert felvágta az ereit.


Állandóan próbálom elképzelni édesanyám reakcióját, illetve, hogy utána hogy fog velem viselkedni, de nem megy.


Ugye, ha sikerül a dolog, akkor már nem nagyon izgat hogy ki hogyan reagál, mert akkor már mindegy.


2018. márc. 20. 16:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
66%

Szerintem ne próbáld meg, édesanyádnak mindenhogy rossz lenne.

Nemrég csináltam prezentációt az első magyar szépségkirálynőről aki öngyilkos lett. Apukám utána azt mondta: "Nincs olyan probléma amit ne lehetne megbeszélni"

Lehet hogy 3-4 év múlva lesz egy gyönyörű párod, jó állásod. stb...

Hajrá♡

13/L

2018. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Először is elbeszélgetnék vele hogy mi a problémája és hogyan tudna változtatni ezen, amibe mellé állnánk.


A szeretetüket sztem nem jó kockára tenni, hisz gondolom szeretnek téged, meg se fordul a fejükbe hogy neked éppen ezen kattog a kis agyad.


Egyébként is miért kell ilyet tenni? szerelem? vagy rossz testben élsz? vki bánt? mi az oka ennek?? A legtöbb dolgot meg lehet beszélni és épp ésszel, hozzáállással túl is lehet tenni magad.

2018. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Anyád biztos osszeroppana egy életre, fordulj szakemberhez!
2018. márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Milyen érdekes h mindig a "nagyon boldog" családokban merül fel az eret vágunk magunkon kérdés.
2018. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Két esélyes vagy 18 éves kölyökként meghalsz, ezzel elvágva magad előtt minden esélyt a boldog életre. Vagy túl éled, és életed végéig rajtad lesz a béjeg, hogy dilis vagy.
2018. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Anyád helyében biztos hogy szakember segítségét kérném.
2018. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Az élet érték,ne dobd el. Lehet,hogy most mélyen vagy,de ha eldobod az életed sohasem tudhatod,hogy lehettél e volna boldog. Én voltam nagyon mélyen nagy volt a fájdalmam. Azt hittem sohasem állok fel. Hasonló gondolatok kavarogtak a fejemben,amire mai napig nem vagyok büszke. Egy féreg ember tönkretett,akiért az életemet adtam volna. Minden nap céltáblája voltam renetegen röhögtek a fájdalmamon. 19 voltam azt hittem ennél lejebb nincs,de csúsztam még lejebb. Aztán nagy nehezen kimásztam az érzelmi káoszból. Depressziós voltam csak a halálon járt az agyam. Végül egy számomra kedves ember azt mondta,amit fentebb írtam. Nem látjuk a jövőt mi vár ránk. Miért akarod azt is eldobni,amit nem is ismersz. Dobd el az helyette,ami fájdalmat okoz. Igaza lett leküzdöttem a "démonom". És most boldog vagyok van egy csodás férjem egy 6hónapos kisfiúnk. És,ha akkor véget vetek az életemnek és esetleg bele pillanthattam volna,hogy mi lett volna,ha életben maradok... Anyukád nem azért szült,hogy megöld magad. Fel a fejjel! ☺
2018. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Látom nem reagálsz a válaszokra amik azt írják ne tedd meg.

Elmesélek egy sztorit. Én vagdostam magam. Először csak finoman, nem feltűnően, aztán volt egy széles karkötőm és olyannyira elfajult a dolog, hogy amennyire széles volt alatta tele volt vágással. Egy adott ponton beleragadt a karkötő a sebbe. Gusztustalan volt és ki kellett fertőtleníteni. A 10 éves húgom találta meg a fertőtlenítős, véres ködszereket és szólt otthon.

A családom reakciója nem tudom hogy természetes volt-e de leírom.

Bátyám reszketett pedig ő a higgadtságáról ismert és sosem láttam úgy szétesve. Anyám azóta meg sem említette a dolgot csak mikor részeg volt. Nem kérdezte miért, mióta, miért nem szóltam. Öngyilkos nem akartam lenni, de fordult meg a fejemben. Akkor lettem volna ha nem vagdosom magam. Mikor kiderült a család elkezdett ujjal mutogatni egymásra és végül mikor azzal vádoltak, hogy az interneten láttam és azért csináltam akkor rábólintottam. 14 évesen kaptam először netet és 12 éves korom óta vagdostam.


Nem akartam hogy hibásnak érezzék magukat és az önbüntetés nem csak fizikai volt utánna hanem lelki is mert agybajosnak lettem elkönyvelve.

Bátyám tudja, hogy nem akartam megölni magam de képzeld el, ha egy ilyen eset így szétzilálja a családot, egy öngyilkossági kísérlet mit tenne? El se tudod képzelni

2018. márc. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Kiborulnék. Egyébként alighanem tönkretenné a családját az illető. Ha meg esetleg nem sikerül, valószínűleg a saját életét is tönkreteszi.
2018. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8

milyen reakciót vársz?

2018. márc. 21. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!