Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit gondoltok, el kell...

Ti mit gondoltok, el kell (ene) mondani, ha már meg volt a első alkalom?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, én nem értem, sok ember annyira jó kapcsolatba van az anyukájával. Biztos anya is örülne, de én nem tudok rá úgy tekinteni, és soha nem is tudtam, mint ha a legjobb barátnőm lenne.

Sok embet ezt is megbeszéli vele, de én valahogy úgy érzem , hogy nem szükséges erről beszélnünk, nem tudok és nem is akarok vele bff lenni.

Ti mit gondoltok az anya-lánya kapcsolatról? És ezekről a dolgokról?



2019. máj. 4. 18:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem akarod , akkor nem kell elmondani.

Van arra is esély, hogy hisztizne, vagy kioktatna, vagy kérdezősködne, mindenféle részletekről faggatózgatna és tehát akaratán kívül is lehetne idegesítő.

Szóval ha nem olyan jó a kapcsolatotok, fölösleges, hogy tudjon róla. Kivéve, ha az orra alá akarod dörgölni, hogy nem vagy egy "értékelhetetlen x@r", aminek esetleg hisz, mert valaki látott benned annyit, hogy összejöjjön veled, meg satöbbi, tehát, hogy valakinek fontos vagy. És akkor ha pl őneki nem vagy fontos, és utál, akkor poénból, csipkelődésből az orra alá lehet dörgölni:) De egyébként szükségtelen, azér merthogy most kioktasson.

De ha mondjuk jóarc anyád van, csak nem szoktatok egymással beszélgetni, és mindössze ennyiről van szó, de amúgy jófej anyád van, és bírjátok, szeretitek egymást, akkor egész nyugodtan elmondhatod neki. Ha úgy tűnik, hogy olyan típus , aki nem fogja érte letépni a fejedet se, meg nem áll neki kioktatni, hanem tényleg szeret, és valóban törődik veled. Csak mondjuk tehát keveset beszéltek.

2019. máj. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
40%

*De egyébként én pl úgy vagyok vele, hogy az én dolgaim azokra tartoznak, akiket szeretek, és kölcsönösen ők is szeretnek, meg tehát én akivel szívesen megosztom. És ennyi. Ha ebbe a körbe pl nem tartozik bele az anyám, mert pl bunkó tegyük fel , akkor ő nem tartozik bele; és kész, és pont.

De ha neked jóarc az anyukád egyébként , akkor mondd el neki nyugodtan.

2019. máj. 5. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem attól függ, hogy hány éves vagy. Ha kiskorú, vagy fiatalkorú, akkor jó lenne, ha anyud tudna róla. Nem részletesen, csak mondjuk elmennétek orvoshoz pl. Ha már nagykorú vagy, akkor a kapcsolatotok minőségétől ill. a helyzettől függ, hogy elmondod-e neki alkalomadtán.
2019. máj. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a bizalom nem egyenlő azzal, hogy az ember kiteregeti a magánéletét a szülei előtt, hanem azt jelenti, hogy tudja, hogy bármilyen intim problémája van, nyugodtan fordulhat hozzájuk és ők ahogy tudnak, próbálnak majd segíteni neki. Jó a kapcsolatom anyámmal, de soha nem éreztem úgy, hogy az ilyesmit meg kellene vele vagy bárki mással beszélnem, én is úgy gondolom, hogy a szexuális életem csak rám és arra a személyre tartozik, aki részt vesz benne. Persze, fontos, hogy a gyerek felelősségteljes legyen és tudja, hogy hogyan kell megfelelően védekezni, de rég késő, ha valaki ezt akkor beszéli meg a gyerekével, amikor már aktuális számára a dolog. Hozzánk bejött a védőnő hatodik vagy hetedik osztályban és elmesélte mindezt, anyám is kb ekkor magyarázta el nekem ezeket a dolgokat és biztosított, hogy szívesen válaszol, ha bármi kérdésem van ezzel kapcsolatban, pedig 13 évesen még messze nem volt aktuális számomra a dolog. Szerintem ez bőven elég beszélgetés a szex témáról egy anya-lánya kapcsolatban, ha egyszer lesz lányom (vagy lányaim), akkor biztos én is így csinálom majd. A bizalom és a jó kapcsolat tényleg nem ezen múlik, mert biztos vagyok benne, hogy ha odaállnék anyám elé, hogy képzelje, jövő szombaton tervezünk lefeküdni Pistivel, vajon milyen bugyit vegyek fel, akkor nem ítélne el vagy szólna meg emiatt és a kezdeti sokk után biztos szívesen segítene is, viszont neki is ugyanolyan kellemetlen és kínos lenne a dolog, mint nekem, mert egyszerűen ez nem rá tartozik ez a téma, ahogy én sem vagyok kíváncsi arra, hogy ők mikor, mit, hogyan intéznek apámmal a hálószobában.
2019. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Nem vesztettem el ég a szüzességem, mielőtt kérdeznétek, csak elég furcsának tartottam, hogy ennyire fontos dolog beszélni erről. Jó a kapcsolatom a szüleimmel, viszont nem értem, hogy ilyenekről miért nem beszélünk. Nem mintha felvilágosító órát kellene tartani nekem, de 16 évesen ennyi idő alatt már eszükbe juthatott volna. Anyámnak volt egy előző házassága, arról sem beszél, nagymamámtól tudom azt is. Nem tudom, hogy ők azt hiszik, hogy én tudom ezeket és nem kell velem beszélni ezekről, vagy majd ha barátom lesz akkor jut eszükbe, de akkor már rég késő lesz, mert az a bizalmas kapcsolat köztünk nem alakult/ nem fog már kialakulni.

Barátnőm velem egyidős és van barátja, rájuk is állandóan mondják, hogy jaj, még fiatal, "ott van még rajta a tojáshéj", de biztos lefeküdtek már, milyen szülei vannak. De úgy gondolom, nem kellene ennyire lenézniük stb mert általában azok a szülők koppannak a legnagyobbat, akik ennyire osztják az eszet másoknak, még ha van is benne igazság. (Tudom, hogy a szüleimről beszélek, de észosztás és ítélkezés helyett beszélhettek volna korábban az elővigyázatosságról)

2019. máj. 5. 18:40
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az egyébként kényes témában minden a résztvevő személyeken múlik. Van olyan barátnőm, akinek az édesanyja szándékosan akkor vállal 48 órás ügyeletet, amikor a lánya fel tervez egy fiút hívni magához, sőt, még gumit is meg sört is vesz a fiúnak - hozzá kell tenni, ismeretlenül. Míg a másik véglet egy másik barátnőm erősen vallásos szülei, akik nem is gondolnák, hogy a lányuk már él szexuális életet a barátjával, mert ők magukból kiindulva azt hiszik, hogy csak tanulnak meg beszélgetnek fent a csukott ajtó mögött. Én azt sem tartom egészségesnek, mert barátnőmmel sosem beszélgettek el erről a témáról, és ha ő maga nem járt volna utána meg nem lenne esze, már meg is történhetett volna a baj.

Ez a téma nemcsak a gyereknek, hanem a szülőnek is kellemetlen (elfogadni, hogy a kislánya, aki "pár" éve még ő benne látta a legfőbb oltalmazót, mostmát felnőtt nő), így például az én anyukám is egyetlen egyszer, akkor is rém kínosan beszélt velem erről, és azóta kerüljük mi is a témát.

Szerintem ha nagyon rosszul éreznéd magadat, hogy tud róla, akkor nem mondd el neki, egyébként meg arra készülj fel lelkiekben, hogy előtte nem titkolhatod el, ha nem is beszélsz róla, előbb-utóbb úgyis megsejti/megtudja, maximum nem fogja felhozni a dolgot.

2019. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok, mint te.

Hiába tudom, hogy édesanyámnak ez nem kínos, sőt, örül az őszinteségnek, én valahogy mindig annak éreztem. Mikor először megjött, azt is titkoltam előle, és próbáltam egyedül megoldani, nem nagyon akartam beszélgetni róla vele, mert szégyelltem, pedig ő igyekezett. Így nem is nagyon próbált "felvilágosítani", mikor az első barátom lett, annyit mondott, hogy azért ne essek még teherbe. Gondolom, leesett neki, mi van, hiszen együtt vásároltunk fehérneműt, meg ott is aludtam a barátomnál.

2019. máj. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!