Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Irjátok le miért jó az ha van...

Irjátok le miért jó az ha van gyereked? Vagy miért nem jo?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs de mindjart 30 vagyok, és zavar a család nyomása h mindenkitől 10 évvel vagyok lemaradva. Szóval 20 vagy az alatt szültek..


Én csak a nehezet látom a terhessegben,szülésben és utána még 10-15-20 év gyereknevelés..


A terhességben sem látok semmi jót, aranyér, megmaradó stria, logo has,mell,fájo lábak.Szülés után aggodalom a kitágult nemi szerv miatt.

Jó persze a jó cél érdekében,hiszen a szerelmednek szültél egy kincset...


De utána is fájó cicik a szoptatás miatt és még sorolhatnám.


Mindezt miért érdemes megtenni? Miért jo/nem jo ha van gyereked?

Ha öreg leszel gondoz.

De az iskolába járatás is olyan fárasztó,föleg amig kicsik.


Nem kell elitélni ez csak egy kérdés. Én napi 8 óra melotol is fáradt vagyok nemhogy 24 órában,(egyedúl,segitség nélkül) gondozzak egy kis lényt aki rám van utalva.


Egyszerüen nem birom átérezni/megérteni a jo oldalát.Sorry,ha felháborodást váltok ki.



2019. máj. 7. 15:59
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ja és még annyi, hogy 20 éven át törödsz vele ,gondozod, aztán éli a saját életét, és a kapcsolatot alig tartjátok majd valószinü,mert el lesz foglalva a saját problémáivsl. Magyarul az élet sz.r,miért akarnék egy kis lényt akinek szintén lehet h sz.r lesz.


Sztem minden ember élete sz.r, persze tudom van jó is az életben de az kevesebb.


Nem kell pszichológus,csak a kérdésre válasz.. ;)

2019. máj. 7. 16:04
 2/31 anonim ***** válasza:
94%

Aki szeretne gyereket, annak nem kell magyarázni, hogy miért jó a gyerekvállalás. Aki meg nem szeretne, annak meg fölösleges magyarázni.

Fura amúgy, én se vágyok gyerekre és én is inkább a rossz oldalát látom, de ettől még teljesen értem, hogy mások miért vállalnak gyereket...

2019. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Biztos van jó oldala is. Én is 30 éves leszek, de nincs gyerekem, egyelőre nem is vágyom rá. Sokan szültek az elmúlt pár évben a környezetemben (normális, jó anyagi körülmények között élő, egymást szerető párokról van szó) és nem sok pozitívumot látok.

Egyelőre boldogabb életet élek gyerek nélkül, mint gyerekkel.

2019. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem szeretnél, gyereket, nem kell szülnöd, csakmert mindenki kérdezi.

Mond hogy nem akarsz, és ennyi.



Hiába írjuk le miért jó anyának lenni (pont így anyák napja után...), nem fogod megérteni, mert negatívan látod az egészet. Nem csak a gyerek kérdést, hanem az egész életet.

Szerintem keress fel egy szakembert, mert a depresszió valós betegség.

2019. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván személyiségfüggő, kinek mi a jó és mi nem.

Én 29 vagyok, van egy kolléganőm aki épp velem egyidős. Míg ez ki nem derült, azt hittem, van vagy 40. Majdnem teljesen ősz a haja, gondterhelt-ráncos is, pedig csak egy 3 évese van. Iszonyúan el van gyötörve.

Mondhatja nekem, hogy mekkora áldás a gyerek, ha ránézek, nem kapok kedvet :D

2019. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22%

napi gyerekutáló - na, mindegy...

"miért akarnék egy kis lényt akinek szintén lehet h sz.r lesz."

Te az lettél, mert annak neveltek, más nem lesz az, mert embernek nevelik.


Ami a világon a legnagyobb csoda, élmény: ahogy egy csecsemő elkezdi megismerni a világot, végigviszi a mozgásokat, feláll, jár, és a legérdekesebb ahogy elkezd szavakat használni, beszélni és szavakkal gondolkodni.

Nincs érdekesebb a világon. Ezt átélni jó.

2019. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Leírtad miert nem jó a gyerek oké de áterezni egyik pontodat se tudom, mivel egyik sem áll fenn (a kitagult nemi szerv jó nagy baromsag) nalam - igy en is hiaba mondom miert jó anyanak lenni
2019. máj. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
98%
A gyerek gond és áldozatot kiván, de sok pozitivat ad. Amit leírtál az csak az első pár év. Enyém 7 éves, értelmes, mindent meg lehet beszélni vele, önnálló. Igen, suliba el kell vinni de ha éhes már tud kenni magának egy szendót, egyedül zuhanyzik stb... Nem sok gond van már vele, de rengeteg szeretetet ad, és nagyon jó nekem hogy megmutathatom neki a világot :). Nekem ezért jó.
2019. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%

' legnagyobb csoda, élmény: ahogy egy csecsemő elkezdi megismerni a világot'

Egyéni megítélés h kinek mi a legnagyobb élmény. Neked a gyerek, másnak megint más. Ez nem vesz el és nem ad hozzá értéket egy emberhez. Különbözőek vagyunk.

Kérdező! Semmi gond azzal h nem akarsz gyereket. Te döntésed. Ha napi 8 óra meló után mindig fáradt vagy akkor sztem életmódváltásra van szükséged.

2019. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
43%

Én ugyan sem nő, sem 20 év körüli nem vagyok, de reagálok.

A gyerek létrehozása, a szaporodás, a gyerek gondozása az emberbe kódolt ösztönkésztetés. Ennek erőssége egyénenként, élethelyzetenként változó, férfiaknál is jelentkezik. A fiam jelenleg évek óta egy háromgyerekes nővel él együtt, a fiamnak az első házasságából van egy kisfia (az unokám), így négy kisfiút nevelnek együtt (9-13 év). Közös gyereket szerintem eddig a 4 meglevő mellé nem vállaltak. Hiába mondja a fiam, hogy az ő gyereke családban nőjön fel, ha nagyon nem lenne ínyére a másik 3 kisfiú, akkor nem vállalkozott volna a "pótapaságra".

2019. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!