Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnál, ha a 9 éves...

Hogy reagálnál, ha a 9 éves gyereked felgyújtotta volna az egyik szobát?

Figyelt kérdés

Gyufával játszott titokban, mert érdekelte a tűz, de véletlenül mást is meggyújtott vele.

Mire sikerül eloltani a tüzet, már a fél szoba leégett. Mit reagálnál?


2019. ápr. 4. 12:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Gyerek hogy reagált?
2019. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Örülnék,hogy nagyobb baj nem lett és elmagyaráznám a dolgot,de mélyen legbelül tudnám,hogy kellően megijedt ő is ahhoz,hogy többet ilyet ne csináljon.
2019. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ebben az esetben a szülő hibásabb, mint a gyerek. Neki kellett volna megtanìtani korábban a gyereknek, hogy a tűz nem játék és hogy kell bánni vele.

Én nem hibáztatnàm, de valószínűleg anélkül is egy életre megjegyzi.

2019. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#3: Pont azért csinálta titokban, mert megvolt tiltva neki.
2019. ápr. 4. 12:57
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Ez már szerintem beteges, piromámiás a gyerek.
2019. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Leordítanám a haját első rémületemben. Aztán utána nem tudom, de biztos alaposan elbeszélgetnék a fejével, mert egy ekkora gyereknek már éreznie kell, hogy ez mennyire veszélyes dolog volt.
2019. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%
Tökön szúrnám magam, hogy 9 év alatt ennyit sikerült belőle kihoznom
2019. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Felgyújtottad a szobádat, és most próbálod kitalálni, mit fognak szólni a szüleid, ha hazaérnek? :DDDD
2019. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hoppá, lebuktam! :D
2019. ápr. 4. 13:03
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Miért kellett neki titokban játszani? Elgondolkodnék, hogy miért nem szólt nekem, hogy ez ennyire érdekli... Csak a saját példámat tudom neked írni.


Az én fiam is ilyen volt, már egészen kicsi korától érdekelte a tűz. Óvodás korában már nagyítóval gyújtogatta a tojástartót meg a száraz füvet... Később, amikor megtanult olvasni és netezni, rengeteget kísérletezett, mindig egyre komolyabban. Mivel az első pillanattól tudtunk erről és kontroll nélkül mi is veszélyesnek találtuk, kölcsönösen ígéretet tettünk egymásnak: mi előzetes egyeztetés után mindig megengedtük neki a kísérletezést és megvettük, amire szüksége volt, ő pedig soha nem csinálta felügyelet és a biztonsági szabályok betartása nélkül.

Hidd el, a hajunk néha égnek állt. De ezt csak így lehetett jó útra terelni és kordában tartani (húsvéti tojásfestő porból, műtrágyából és mosóporból olyan füstbombát csinált, amivel megnyerte a megyei kémikus versenyt)


Aztán hirtelen más kezdte érdekelni és hihetetlen gyorsan kinőtte. Ma már csak sztorizunk erről az időről...

2019. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!