Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Abban mi a jó egyes szülőknek,...

Abban mi a jó egyes szülőknek, hogy nem engedik el maguktól a gyereket, hogy nem engedik felnőni?

Figyelt kérdés

Nemhogy segítenék az otthonról való elköltözésben, hanem kifejezetten hátráltatják, gátolják, érzelmileg zsarolják.


Ma is ennek voltam szemtanúja egyik távoli ismerősömnél, (a „gyerekek” 28 és 31 évesek), ahol még én lettem leszúrva, hogy miért kérdezek tőlük olyat, hogy ismerkedés, elköltözés stb, mikor a szüleiken kívül nincs is szükségük senkire, olyan jól elvannak velük...


Hogyan lehet valaki büszke az ilyen agymosásra? Miért jó ez neki?


2019. máj. 8. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Ki szúrt le, a gyerekek? Felnőtt emberek, el tudják dönteni, mire van szükségük és mire nincs. Nem mindenkinek igénye a párkapcsolat és a különköltözés, és valaki szívesen él együtt a szüleivel, mert szereti őket. Nem minden családban az az alap, hogy a gyerek és a szülő állandóan veszekszik és a gyerek alig várja, hogy elköltözhessen, vannak olyan családok, ahol a gyerekek és a szülők jó viszonyban vannak és szeretnek együtt élni. Szerintem ne szólj bele más emberek háztartásába és abba, hogy ki kivel él együtt, mert neked kizárólag a saját háztartásodhoz van közöd.
2019. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha felnőtt ember nem tarthatják vissza ha menni akar. Fogja a cuccát, keres albérletet és felnőtt életet kezd. Ilyen egyszerű. Ha meg a segítésen azt érted hogy fizetik neki az albérletet hogy felnőttest játszhasson, az röhejes.
2019. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen szülő magányosnak érzi magát,és fél attól,hogy majd a gyerekei rá sem nyitják az ajtót.Akkor viszont rá szorulnak ha “magatehetetlenné”teszi őket.
2019. máj. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyen szülő azt hiszi, hogy a gyereke a tulajdona és nem akarja, hogy bárki elvegye tőle. Nem tudja elfogadni, hogy már felnőtt és megváltoznak a szerepek. Pátyolgatja, babusgatja, kiszolgálja a már felnőtt gyerekét, beleneveli, hogy a szülő a minden, nyilván ebbe pedig beleszoknak. Én személy szerint ki nem állhatom ezt, a gyerek nem tulajdon kiskorúként sem, felnőttként meg még úgysem
2019. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert az ilyen szülő egy retardált, egoista "control freak", aki háziállatnak és cselédnek szülte a gyereket, nem azért, hogy önálló ember legyen saját élettel.
2019. máj. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
5: Szerintem is.
2019. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Jó gáz emberek vannak itt. Az van felpontozva, aki a kérdezővel együtt fröcsög olyan emberek életén, akikről semmit nem tudnak, aki meg azt mondja, hogy ne szólj bele, hogy ki kivel lakik, az le van pontozva. Elég szánalmas.
2019. máj. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg az a gáz, hogy nem mindenki tudja értelmezni a kérdést. Itt nem azon van a hangsúly, hogy ki hol és kivel lakik, tisztában van mindenki azzal, hogy nagyon sok fiatal lakik a szüleivel. A lényeg itt az, hogy a szülők nem akarják, hogy a gyerekeiknek saját életük legyen. “A szüleiken kívül nincs szükségük senkire”...
2019. máj. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Én nem gondolom, hogy ebben tudatos gondolkodás lenne, jópár hasonló példát láttam, semmi agresszivitást, vagy erőszakosságot nem láttam, hogy a "gyerekeket" otthon tartsák. Leginkább olyan, hogy pár könnycsepp, meg hasonlók. De ez az "érzelmi zsarolás" meglehetősen durva jelző erre.

Nekem a saját döntésem volt, hogy anyám mellett vagyok, ő mindig is olyan volt, hogy lehetetlenség őt egyedül hagyni. Nálunk mintha épp fordítva lenne a helyzet.

Kb egy egyszerű boltban képes úgy eltévedni, hogy teljesen zaklatott állapotba kerül.

2019. máj. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy felnőtt 30 év feletti férfit ismerek, akinek született egy gyereke. Olyat mondott, az ő családja az apja és az anyja.... ja. Azóta már elváltak, a szüleivel él.
2019. máj. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!