Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne anyám után takaríta...

Miért kéne anyám után takarítanom a házat?

Figyelt kérdés

Anyámmal sosem volt túl jó kapcsolatom, ez az oka annak hogy kb 10 éves korom óta magamra főzök, én mosom a ruháim.

Ez azóta is így van (17 vagyok)

Amit én használok azt utána mindig úgy hagyom ott ahogy előtte volt. Ha főzök, vagy eszek, elmosogatok , ha használom a wc-t letisztítom, ha fürdök utána kimosom a kádat.

De anyám után nem vagyok hajlandó takarítani.

Mindig széthagy mindent, és velem ordibál hogy miért van rendetlenség. A konyhában a maradékait nem képes eltenni, a saját szobája is tiszta rumli. Mindig mondja, hogy nem segítek neki semmit, de mit kéne tennem? Mosnom az ő ruháit is? Mondtam neki, hogy felnőtt ember, saját magát eltarthatná , de erre csak elkezdi mondani, hogy hálátlan kis k**va vagyok stb..

Mellesleg 1 éve suli mellett dolgozom is, hogy minél hamarabb elszabadulhassak innen.

Anyám ezzel ellenben nem dolgozik, a szülelitől kapott pénzen és a gyerektartáson él (a nagymamámék elég jómódúak) .

Elegem van már abból, hogy egyfolytában ordibál, és fogalmam sincs, hogy tudnám vele megértetni, hogy nekem az ő rumliját nem kötelességem elpakolni(mellesleg tanulás és munka mellett sem időm, sem energiám nem lenne rá)



2019. máj. 11. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd ordibálni, egyik füleden be, másikon ki. Aztán mior elköltözöl, majd ordibálhat egymagában.

Kitartás, kislány!

2019. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%

Miért, ő sosem mosta a Te ruháidat? Amit főz, abból Te sosem eszel?

Egyáltalán, hogy gondolkozhatsz így az anyádról? Ha jól veszem ki, most még az ő lakásában laksz, és nyilván ingyen használsz mindent, közben meg ítélkezel az anyád felett.

2019. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm szépen! Megpróbálok kitartani!


2. 9 éves koromban váltak el a szüleim, addig is legtöbbször apám gondoskodott rólam. Pontosan azért kezdtem el mosni a ruháim mert ő nem tette és nem volt tiszta ruhám.

Nem szokott főzni, vagy rendel vagy elmegy enni valahova(nélkülem). Ezért is kezdtem el főzni.


Ingyen használok mindent ahogy ő is. Hisz már mondtam hogy nagymamámék tartják el.

Ha fizetnék is rezsit azt sem adná oda a szüleinek, hanem elverné .

2019. máj. 11. 13:30
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Nagyszuleidhez nem tudnal elkoltozni?
2019. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Költözz apudhoz
2019. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
87%
Szerintem is az lenne a legjobb, ha apudhoz vagy a nagyszülőkhöz költöznél,vagy várd meg míg 18 éves nem leszel,és akkor költözhetsz otthonról.
2019. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha Te 17 éves vagy, úgy még édesanyád is nyilván fiatalnak számít. Ha ő nem dolgozik - nem tudjuk mennyiben tehet róla -, akkor ő egész nap odahaza van, és nem Neked kell utána takarítani, hanem neki kellene hazavárni Téged főtt kajával és tiszta lakással, tiszta ruhákkal, mert van rá ideje egész nap. Pláne, hogy még dolgozol is az iskola mellett.

Nagyszüleid nem tudnák ráhatással lenni édesanyádra? Tarts ki, és előbb-utóbb úgyis el tudsz tőle szabadulni, majd akkor magára vessen, hogy miért is maradt ő egyedül.

2019. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos egy anyukát egy egész életre tönkre tesz a válás, főleg ha előtte is ilyen link alak volt. Arról te nem tehetsz, hogy ő egy életképtelen lény, nyilván apukád sem véletlen vált el, hiszen egy házasságban alap, hogy a nő valamennyire biztosítsa a szép, rendes, tiszta házat.


Mindegy, ezen már kár keseregni, egyáltalán nem vagy köteles helyette bármit is megcsinálni, én azért azt mondom egy anya igenis lássa el a gyermekét 10 éves koráig, úgy, hogy az egy vissza nem térítendő önfeláldozott munka, szóval itt nekem ne jöjjön senki ezzel, hogy " mert miért tán korábban nem adott enni babaként"...már elnézést, de gyereket azért szülünk, hogy etessem, itassam, mert magamnak akartam gyereket és nem, nem várom el tőle, hogy megköszönje, mert én akartam babázni általa.

Az teljesen korrekt és szép dolog tőled, hogy 10 éves korodtól magadat is ellátod, ez minden háztartásban így illik, hogy a lány elkezdi tanulni a háztartásvezetést, csak azt sajnálom, nem találtátok meg az 50-50%-os munka megosztást.


Nagyon okos ügyes lány vagy, jól gondolkodsz, innentől kezdve ez már csak a magad védelméről szól. Ne állj bele vitákba, hiszen bolondokkal nem tárgyalunk, ez örök igazság. A helyzet már javulni nem fog, annyit tudsz tenni, hogy megőrzöd ép lelki világodat, hogy legalább egészséges maradj, ha összeköltözöl valakivel 18 évesen, lányokkal, barátnőkkel, pároddal.

Nyugodj meg, nincs ezzel baj, légy kitartó, hamarosan elköltözhetsz.

2019. máj. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok, hogy mindenki ilyen kedves és segítőkész.

Sajnos leghamarabb 18 éves koromban tudok majd elköltözni , ezt az egy évet még ki kell bírnom valahogy.

Majd megpróbálok nem rá figyelni ha ordibál.

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2019. máj. 11. 16:48
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Tudok jobbat. Szólj mamádéknak, hogy innentől az utánad kapott gyerektartást neked küldjék. Az én anyám is ilyen trehány disznó volt, ismerem a fajtáját. El kell lehetetleníteni anyagilag, így ő akar majd megszabadulni tőled, neked addigra viszont már lesz pénzed.
2019. máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!