Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjak nemet anyukámnak?...

Hogy mondjak nemet anyukámnak? (Nagyon szeretem)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy elég fontos kérdésem lenne. Alapvetően 5-ős tanuló vagyok egy elég jó gimnáziumban. Anyukám nagyon odafigyel rám de mindig volt egy fajta nyomás rajtam a maximum érdekében. Pontosan jól tudom, hogy nagyon jót akar nekem, és ezért roppant hálás is vagyok. A problémám az, hogy fiatal gimnazista vagyok, egészen pontosan 8-os, és már most az érettségimen gondolkozik. ELTE pszichológia szakára szeretnék menni, és egy internetes oldalon megnéztük hogy mennyi a minimum várgatóan hogy bejussanak, még ha 4 év alatt sok minden változhat is. Eddig rengeteget szorongtam a tanulmányaim miatt, hogy mindenből tökéletes legyek. A gondom viszont az, hogy már most sok tárgyból érettségire felkészítő tanárhoz szeretne járatni. Fèlreértés ne essék, hálás vagyok amiért az anyám törődik a jövőmmel. Sosem járok el nagyon sehova, negyedévente elmegyek moziba, meg a barátommal találkozók heti 1x pénteken. Sosem kérem a csillagokat az égről, viszont szeretném élvezni a kamasz koromat. Heti egyszer kapcsolódok így ki(pénteken). Hozzátenném hogy a gimimből az érettségi után továbbtanulók 98%-át felveszik az elsőnek megjelölt helyre. Alapvetően nem vagyok hülye. Matek tanárhoz szeretne járatni(matek emelt csoportos vagyok mert nálunk két csoportra van osztva), amit én csak akkor vennék igénybe ha egy adott tananyagot nem értek teljesen. Emellett szeretne már mostantól külön 2. Idegennyelv miatt tanárhoz járatni, hogy jövőre előnnyel indulok annak ellenére, hogy én már most magamtól elkezdtem. Szerinte kémiából se ártana (a tanárom nem magyaráz órán) de így is jóval 4 felett van az átlagom és amúgy sem érettségiztek belőle. Angol tanárhoz szeptember óta járok és január végén sikeresen meg is lett a középfokú komplexem. Segítséget szeretnék kérni hogy hogy értettessem meg anyával hogy sueretnék szórakozni is. Apum már mondta neki de csak összevesztek rajta(hozzáteszem válnak). Ismerem anyát, ha elmondom neki támadásnak venné és mondaná hogy ő csak jót akar de én szar anyának tartom, pedig ez nem így van. Kérlek, az ,,ilyen idős korban tanulnod kell az a dolgod" a ,,más örülne ha ilyen élete lenne" meg ehhez hasonló szidásokat a hálátlanságomért ne írjatok. Tanácsot szeretnék. A hasznos válaszokat előre Köszönöm szépen!

2019. máj. 13. 16:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét! Kedves 7-es! Apummal már beszéltem, és ő annyival intézte el a dolgot, hogy ő nem ad pénzt másik különórára és nem fizet két külön nyelvtanár. És anyára mondta hogy kontrollátor meg irányításmániás és én nyilván mivel nem tűröm ahogy beszélnek egymásról nekem ezért mondtam hogy ne mondja ezt és hogy anya segíteni akar erre azt mondta hogy ő mondott valamit és vagy elfogadom vagy oldjam meg én. Mint mondtam válnak szóval gyakran vitáznak, múltkor a parketta betőrt. 5-Ben jártam én is ezek miatt terapeutához mert régóta nincsenek jóban de most nem ez a téma. Igyekszem majd megbeszélni anyával mint két felnőtt(nyilván még ha nem is vagyok az, igyekszem úgy viselkedni vele szemben) és hát igaz fájó lesz de hátha.
2019. máj. 13. 18:25
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos apukadnak igaza van. Meg a 10-es valaszolonak is.

Amit anyukad tesz, az nem szeretet. Nagyon erős túlzás es a gyerek-/kamaszkor kinyírása, jól érzed. Jaj, tanácsot adni nehéz... De amúgy te nagyon jól latod es érzed, hogy ez nem oké. Tudatositsd magadban, hogy szereted anyukadat, de attól gondolkodhattok másképp.

2019. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy nem az a szeretet jele, ha folyton mindenre igent mondunk. Anyukad például folyamatosan nemet mond a vagyaidra. 12-es (és 44/N)
2019. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

"Juj de jó! Anyám annyira szeret hogy még a fiatalságomat is képes feláldozni a jövőmért!"


Ez nem szeretet, hanem elnyomás "jóakaratba" burkolva.

2019. máj. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Drága Kislány!

Tanácsot rengeteget mondtak előttem, ezért csak szeretném elmesélni neked a saját példámat. Ugyanilyen kislány voltam, mint Te, de nekem még barátom sem volt.

Kitűnő érettségi után számtalan plusz ponttal jutottam be az álomszakomra, ahová végig készültem.

Természetesen nem fejeztem be. Aztán a következő szakot sem. Másfél év nappalin lébecolás helyett végül elmentem kétműszakba dolgozni, és borzasztóan élveztem, hogy ÉLEK.

Végül levelzőn szereztem végzettséget, és ehhez passzoló klassz munkám is van, amivel nem keresem rommá magam, de nincs okom panaszra.


Ha végigtekintek az osztálytársaimon: a legsikeresebbek mind azok lettek, akik fele annyira sem vették komolyan a gimit, mint én. Klassz végzettségekkel, irigyelni való munkákkal és álomfizetésekkel.


A tanulás szép dolog, de nem minden. Nem szabad a kamaszéveket feláldozni rá.

Nem mondom, hogy te is megbuggyansz majd, mint én. De ne is mondj le semmiről.


Nem tudom, anyukádnak milyen végzettsége van, mit dolgozik?

Esetleg mutasd meg neki a kérdésedet és a válaszokat.

36N

2019. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igazán kedves ez az utolsó válasz :) bevallom picit féltem hogy szidás éri anyukákat de szerencsére nem. Örülök a nyugodt, kiegyensúlyozott tanácsoknak, hasznukat is fogom venni :)
2019. máj. 14. 19:55
 17/18 anonim ***** válasza:
Fene tudja hogy mennyire szeret, azt innen nem tudom megítélni. Azt viszont tudom 8.-ban felesleges pörögni tanulás téren. A boldogság mibenlétét nehéz elmagyarazni. Éld úgy az életed, ha másnap félkalsz akkor se bánd meg. Kérdés mi akarsz lenni? Ha ahhoz sok tanulás kell tedd azt, ha nem akkor csinálj mást. Csak tudod amit az utolsó is írt, ha pl úgy jársz, arra kíváncsi lennék, mert pl a szereted abban is megnyilvanul hogy akkor is szeretni fog. (nem csak akkor mikor azt csinálod amit ő mond)
2019. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%
A 15-ös válaszolónak teljesen igaza van A napokban Kasza Tibiéket erről faggattak az Instan, hogy milyen végzettsege van. Ugyan ezt meselte amit a 15-ös irt, azok lettek a legsikeresebbek es elnek jol az ismerettsegi körükben akiknek csak érettségijük van, de van akinek meg az sincs, viszont sikeres Webfejlesztő, full bevétel, Tibinek is csak érettségije van. Detto azt mondta, a sikeres élet nem feltetlen a végzettségtől függ!!! Gondolom a kommentelők azt gondolják aki sikeres az tuti valami fullos sulit végzett, nézd meg Tóth Gabit az énekest, nincs érettségije, nyilvan nem ez a követendő.
2019. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!