Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket is bántottak a szüleit...

Titeket is bántottak a szüleitek lelkileg?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen arról lenne szó,hogy jogosan érzem-e,hogy bántanak.

Az édesanyám elvált apukámtól már 15 éve kb.

Anyukámnak 13 éve van másik párja.

Ezzel nem is lenne gond,mivel ők ketten neveltek fel.

Csak,hogy mindig megkapom,hogy milyen nehéz is volt,meg hogy elrontottam az életüket.

Ès a mai napig felhántorgatják nekem ezt.

Gyakorlatilag mindennel kicsesznek velem amivel csak lehet.

Nagyon szeretem az állatokat,volt is sok állatom ès mindet eladták csak azért,hogy ne érezzem jól magam.

A lovamat,a kutyàmat,a macskámat és mindent amit szerettem.

És most itt állok újra azzal a kérdéssel ami már 4 éve van bennem.

Jogosan érzem,hogy ennyire nem szeretnek?

Ha megkérnek,összetakarítok meg segítek is itthon.

Valamelyik nap is megcsinàltam mindenz szépen erre le lett kiabálva a fejem,hogy nem is csinàltam semmit(én sem értem ezeket)....



2019. máj. 19. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is bantottak lelkileg.en 1 eve koltoztem el otthonrol.23 eves vagyok.

Mai napig nem vallja be.nekem van testverem is.ot mindig jobban szerettek,vele nem csinaltak ezeket.szoval amig el nem koltoztem ez volt..most mar ugye nem tus bantani sehogyan sem..sokkal nyugodtabb az eletem azota.

2019. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pff... hát, sajnos nem mindenkinek jut jó szülő. Nem, engem nem bántottak a szüleim lelkileg. Sőt, nem is tudom milyen téma kapcsán anya egyszer mondta, hogy soha nem szabad egy gyereknek ilyet mondani, hogy ő rontotta el az életemet. Akkor sem, ha így gondolom. Persze, 100%-osan elrejteni nem tudja az ember az érzéseit, ha ilyen szerencsétlen helyzetbe kerül, de még a legdurvább veszekedés közben is meg kell tartani bizonyos határokat, hogy mit mondok ki, és mit nem.


Ha jól számolom, már valószínűleg nagykorú vagy. A legjobb, amit tehetsz, ha minél előbb leválsz a szülőanyádról és nevelőapádról. Utólag, kívülről remélhetőleg le fogod tudni magadban zárni az ügyet számba véve mindent, amit rosszul csináltak, és azt is, amit jól csináltak (az írásod azt sugallja, hogy ilyeneket is tudnál mondani a súlyos hibák ellenére). Bosszút állni nem érdemes, attól senkinek se lesz jobb. 5-10 év múlva, ha már kellően távolról tudod szemlélni ezt az egészet, elmondhatod szülőanyukádnak (ha jónak látod elmondani), hogy micsoda sebeket ejtett rajtad. Ha anyukád addigra felnő érzelmileg, akkor bocsánatot kér. Ha nem, akkor nem.


Szerintem ennyi, amit tehetsz. Igen, jogosan érzed, hogy bántanak. Talán ezzel a tudattal egy icipicivel előrébb vagy. Igazán előrébb akkor leszel, ha érzelmileg önállósodsz, amiben a külön költözés sokat segítene.

2019. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Szeretnek, csak egyáltalán nem/rosszul mutatják ki. Egy ilyen után amikor megcsináltál mindent és kiabáltak veled hogy "nem csináltál semmit" következő alkalommal semmit sem csinálnék, majd a kiabáláskor nyugodtan megmondanám: "múltkor mindent megcsináltam és azt mondtátok semmit nem csináltam, na hát ilyen az ha valóban nem csinálok semmit"...
2019. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem,nem tehetem meg,hogy ne csináljak semmit.

Hiszen csak felneveltek,igaz közben megcsináltak minden ilyen sértő dolgot de akkor is mindig volt mit ennem és innom.

16 éves vagyok most,lassan 17.

De köszönöm a válaszaitokat,segítettek nekem sokat!

2019. máj. 21. 12:55
 5/10 A kérdező kommentje:

Bár megérdemelné a nevelő apukám is,hogy egyszer valaki tényleg elmondja neki a dolgokat...

Mivel egyik nap is felhívta a vérszerinti apukámat,hogy én miket csinálok(persze nem csináltam semmit ami olyan lett volna,hogy meg kellene engem büntetni)meg miket mondok.

Soha nem beszéltem vele csúnyán,mindig megadtam neki a tiszteletet ami kijár.

De persze neki is azt mondta,hogy nem csináltam semmit és Ő takarított össze,ami nem igaz.

Meg,hogy én nem segítek semmiben.

Erre azért is én kaptam ugye apukámtól.

Le lett kiabálva a fejem rendesen,meg a 2 órás agymosás meg közben azért a tasli.

Nem sajnáltatni akarom magam ezzel,mielőtt félre érti akárki is.

Csak jó kiönteni magamból,mivel nincs senkim akivel megbeszélhetném ezeket.

Barátnőim sajnos nincsenek,mivel aki volt elköltözött a családjával Londonba.

És hát nem igen vagyok népszerű az iskolában,hogy velem akárki összebarátkozzon.

2019. máj. 21. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Állatokat eltartani, főleg egy lovat rengeteg pénz. Szomorú, de ha úgy döntenek akkor joguk van eladni. És mivel még csak 17 éves vagy, így az össze sállat hivatalosan az ő felelősségük, ezt nincs jogod rájuk kényszerítni, mivel nekik kell dolgozni érte. Majd ha felnőtt leszel, azt csinálsz az állataiddal amit akarsz.
2019. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szüleim mindig kerestek bőven annyit.

Ha Madridba eltudtak menni nyaralni,egy pacit eltartani sem nagy dolog.

Szinte fél évente mennek minden féle országba.

Meg hàt mindketten 200 fölött keresnek.

2019. máj. 21. 13:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
200 ezer ft nem sok pénz a mai világban. És hiába van sok pénzük akkor sem kötelességük fizetni az állataid. Sajnos ez így van.
2019. máj. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem sok.

De nekik akkor is jobb volt azt látni,hogy minden egyes nap sírok?

Mert ezek szerint igen.

Mivel tényleg volt rá bőven annyi,hogy azt a pónit eltartsák.

2019. máj. 22. 16:05
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem az tenyleg csunya dolog, hogy mindent radkiabalnak, es hogy TE rontottad el az eletüket. Ez biztos, hogy nem igaz, csak gondolom, bünbakot keresnek a sajat kudarcaikra.

Azt valamelyest meg tudom erteni, hogy esetleg anyagi indokbol eladtak a lovat, bar a kutyat-macskat eladni, kicsit erdekesnek talalom. Lehet, hogy neked is valtoztatni kene a hozzaallason, es nem csak akkor csinalni valami hasznosat, ha megkernek, hanem magadtol is, meg megprobalnek beszelni velük, hogy ne mondjanak neked ilyeneket, hogy te vagy a hibas mindenert stb. vagy legalabbis rakerdeznek, hogy miert velekednek igy.

2019. júl. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!