Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem mindegy másoknak,...

Miért nem mindegy másoknak, én hogy fogok szülni?!

Figyelt kérdés

A félreértések elkerülése végett: nem vagyok terhes.


Nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, egy fogászati kezelést nem bírok elviselni érzéstelenítő nélkül.

Szerencsére rendes a dokim, és mindig ad injekciót.

Már gyerekkoromban is ez volt. Kislányként hosszú hajam volt, és utáltam, ha más fésült, mert mindig húzták a hajam. Erre folyton megkaptam anyumtól, nagymamámtól, hogy hogy fogok szülni, ott ám nem szabad sikítozni, mert felképel az orvos.

Illetve hogy ha egyszer férjhez megyek, a férjem majd jól össze fog verni, ha mindig sírni fogok, amikor valamim fáj.

Illetve reménykedtek benne, hogy majd idővel helyrejön a fájdalomküszöböm, de sajna nem. Nehezen viselem a menstruációs görcsöket, a migrént, és mint írtam, a fogászatot.

Egyszer egy régi fogorvosom is beszólt, hogy "Remélem, nem fogsz szülni", mert megszenvedtem a gyökérkezelést.


Ugyanígy kicsit szégyenlősebb is vagyok az átlagnál.

Utáltam, ha kamaszkoromban pl apum bejött a fürdőszobába, amikor zuhanyoztam (kád, nincs függöny).

De ha szóvá tettem, akkor megkaptam megint a "Hogy fogsz te szülni, mikor majd 6-an bámulják a puncid közben, majd nem leszel szégyenlős?!"


2019. máj. 19. 17:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Benne vagyok a korban, hogy gyerekem legyen, de annyira bennem maradt ez a "Hogy fogsz te szülni?!", hogy rettegek a szülés minden velejárójától.

Halogatom az egészet, holott egyszer "muszáj" lesz.

2019. máj. 19. 17:58
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a béka feneke alatt van a fájdalomküszöböm. Nem bírom a fájdalmat. Fogorvosom fogkő levételnél is előbb lefagyassza az ínyemet, és után ad érzéstelenítést. Vérvételnél elég ha a tűt meglátom már ájulok is el. Mégis szültem. Igaz végig a terhességem alatt annyira féltem a szülési fájdalomtól (amiről fogalmam sem volt milyen lehet), így nagyon sok álmatlan éjszakáim voltak, sőt volt, hogy annyira paráztam, hogy belázasodtam tőle idegi alapon. Mégis megszültem a fiam, és a szülőágyon nem érdekelt hányan látnak széttárt lábakkal. A fájdalom meg elmúlik, és szinte el is felejtődik ahogy a karodba teszik a kisbabádat-
2019. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Szültem már, leírhatatlanul rossz, de a gyökérkezelésnél nem rosszabb.
2019. máj. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha patológiásan félsz a fájdalomtól, akkor is több lehetőséged van. Szülhetsz epidurál érzéstelenítéssel vagy császárral (mondjuk az utána fáj, de a szülés alatt nem).


A szégyenlősség meg változik a terhesség alatt. Sokat fejlődik az ember jelleme, az biztos. Ha valóban akarsz gyereket, akkor vágj nyugodtan bele, ha meg nem igazán akarsz, akkor ürügynek is jó az alacsony fájdalom-küszöböd. Senkinek semmi köze hozzá, hogy mit miért csinálsz vagy nem csinálsz. Legfeljebb a párodnak van köze ehhez, ha azzal hitegeted, hogy lesz gyereketek, aztán mégsem akarsz, az becsapás.

2019. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%
Ezektõl a gondolatoktól meg kell szabadulnod,amit gyerekkorod óta belevéstek a fejedbe.Hidd el,hogy van nagyobb fájdalom is a szülésnél.
2019. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Szeretnénk gyereket hamarosan, de annyira bennem van ez a "jajj, istenem, mi lesz velem", hogy már arra is gondoltam, hogy császárral szülnék inkább.

Csak mivel külföldön élünk életvitelszerűen, anyum meg még soká megy nyugdíjba, nem lenne, aki a lábadozás alatt segítsen.

2019. máj. 19. 18:18
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsösorban meg kellene keresni egy pszichológust, hogy ezeket a negatív érzéseket fel tudd dolgozni, és normálisan állni a témához!

Amit a szülésröl mondtak mások, azok meg egyáltalán nem reálisak, sem felpofozni nem fog senki, se nem áll ott egy csapat ember, szóval a környezeted nem normális.

2019. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Jó proli családod lehet. Pont, mint nekem.


Mikor én gyerek voltam, engem is állandóan azzal oltogattak, hogy ne merészeljek panaszkodni semmire, mert "majd a katonaságnál megtanulom". Nem lehetett bajom az iskolával, nem lehetett panaszom a gyökér tanárokra, nem lehetett kifogásom az ellen, ha apám "segítség" címszó alatt egész hétvégén dolgoztatott, míg más családok kirándulni meg moziba mentek, mert "majd a katonaságnál".


Aztán a katonaság kilenc hónap röhögés volt, és qva jól éreztem magam. El is mentem volna hivatásosnak, ha nem fizettek volna olyan xarul. Apám meg nem győzött szédelegni, hogy nahát, hogy nem küldtek ki rögtön aknát szedni a frontra, meg még haza is mehettem hétvégenként, háttezhogylehet...


Ez a szülés-dolog is egy ilyen hiszti az öregek részéről. Azt hittem, már rég kiment a divatból, de úgy látszik, te valami történelemtől elzárt területen élsz. Mondd meg nekik, hogy leszbikus vagy, és nem fogsz szülni. Majd figyeld a fejüket.

2019. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A képzelõerõ mindig nagyobb néhány esetben mint a valóság.

En a helyedben felkrersnék egy szakembert,mert tönkreteszed magad a terhesség alatt,rettegésben fogsz élni,ami nem biztos,hogy valóra válik.Képzeld nekem nagyon könnyü szülésem volt.Viszont egyáltalán nem foglalkoztam azzal,hogy jajj mennyire fájni fog a szülés.

2019. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes családod van... Próbáld meg valahogy levetkőzni a hülyeségeket, amiket beléd oltottak. Ne parázz a szüléstől. Nem igaz, hogy felképel az orvos, ha sikítozol. Normális orvos be se szól ilyenkor, hiszen tudja, hogy az illető nő éppen szül... Ha a férjed megver, mert sírsz, hogy fáj valami, akkor azonnal menekülj el abból a házasságból. Az ilyet úgy hívják, hogy családon belül erőszak, bűncselekménynek számít, és börtön jár érte. Az meg teljesen normális, ha egy kislány, pláne tini, szégyellős. Ezt idővel tényleg kinövi a legtöbb ember, de ha nem, akkor sincs katasztrófa. Az a fontos, hogy az orvosnak meg bárkinek tudd megmondani, hogy mit szeretnél. Pl. külön helyiségben levetkőzni stb., persze ha meztelenül kell vizsgálnia, akkor ez van, azért ne hagyd ki a vizsgálatot, de maga a vetkőzés sokaknak kellemetlenebb, mint meztelenül tartózkodni az orvos előtt.
2019. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!