Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem bele fogok már...

Úgy érzem bele fogok már őrülni, mi lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Tisztelt olvasók! Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok ami engem már kikészít. 16 éves vagyok gimnazista tanuló,jó anyagi háttérrel rendelkezünk. De szüleim olyan szinten nem foglalkoznak a környezetünkkel, hogy szerintem ez már nem állapot, azaz arra gondolok hogy se anya se apa nem csinál itthon semmit se..anyának pedig lenne rá ideje...rendben főz meg minden magára igényes, de semmi rend rakást meg úgy semmit se képes megcsinálni és ha beszelni akarok vele erről azonnal ideges lesz meg minden...en próbálkozok de egyedül nem bírom el a suli és a sportom mellett...mit tehetnék?
2019. máj. 21. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit bővebben.

Te a saját területedet/szobádat rendben tartod? Ha anyukád rendet csinál, te/a család törekszik arra, hogy fenntartsátok a rendet vagy nem érdekel és ha már nem kell valami, azt ott hagyod, ahol éppen elengedted?

Van ám olyan, amikor a szülő megunja egy idő után, hogy semmibe veszik, amit csinál.

2019. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Ilyen családban nőttem fel. Édesanyám egész nap nézte itthon a TV-t, 2-3 hetente ha már nagyon unatkozott kitakarított. Főzött ugyan, volt kb 15 étel amit meg tudott főzni. Az volt benne a legnehezebb, hogy semmilyen segítő tanácsot nem fogadott el. Próbáltam neki tanítani tök egyszerű 10 perces recepteket, mindig próbáltam neki abban segíteni, hogy milyen kajákat csináljon ha nem akar vele sokat foglalkozni. De persze süket fülekre találtam, mindig csak annyi volt a válasz, hogy "hát ő nem tudja, hogy azt hogy kell" meg ha ennyire tudom akkor főzzek én. Na most ezt 5-6 óra suli meg utána 4 óra munka után viszonylag nehezen tudtam volna megoldani, de nem érdekelte. Mikor már nagyon felidegesített akkor megfőztem egyszerre egy csomó kaját és telepakoltam a fagyót meg a hűtőt. Bár ez sem volt jó neki, mert hogy ő nem fér el.

Igazából két lehetőséged van. Az egyik, hogy elfogadod, hogy ez van és pár évig így kell még élned, aztán amint lehet elhúzol otthonról.

A másik, hogy tényleg megcsinálod magadnak. Persze, rohadt irritáló amikor dolgozol vagy suliban vagy egész nap és arra mész haza, hogy megint neked kell főzni és retekben áll az egész ház. De ha más nem fogja megcsinálni akkor sajnos neked kell. Én is rászoktam arra, hogy hazamentem este, összedobtam valami egyszerűbb kaját amíg megfőtt addig összerámoltam meg kitakarítottam. Nem lesz különb a felnőtt élet se, ott is rendet kell majd tartani 8 óra meló után. Legalább már most beleszoksz. Mondjuk nálunk ez azzal is járt, hogy anyám végleg beleszrt mindenbe, és tényleg semmit nem csinált mert én majd úgy is megcsinálom. De amint lehetett költöztem is otthonról szóval annyira már nem érdekelt.

2019. máj. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Ez így kevés info, kifejthetnéd bővebben.

Utolsó, vicces azt olvasni, hogy irritáló munka, suli után rendet rakni, esetleg főzni. Szerinted a felnőttek többsége mit csinál? Ugyanezt.

2019. máj. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha tényleg annyira irritál, megcsinálod magad.

Így ez csak "sírás". A szüleid úgy élnek, ahogy akarnak, nem kötelesek kiszolgálni.

"se anya se apa nem csinál itthon semmit se. Anyának pedig lenne rá ideje...rendben főz meg minden" - rohadt irritáló ez a mondat. 1. Ne te döntsd el, anyádnak mire lenne ideje. 2. "nem csinál semmit" vs. "főz meg minden" Nos, akkor most mégis csak csinál valamit.

2019. máj. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
A lényeget már leírták előttem. Engem az érdekel, hogy miért hiszed azt, hogy a szüleidnek kötelessége teljesíteni a te elvárásaidat? Gondolom nem a saját zsebedből fizetekd a sportot, vagy ruhát, vagy a meleg vizet, és a többi. Te még ennél is többet elvársz. Ő házuk, azt csinálnak benne, amit akarnak. Ha zavar téged, akkor csinálj rendet. Vagy hagyd abba a sportot, amit a szüleid állnak és máris nem lesz olyan megerőltető rendet rakni suli után. 16 évesen tényleg itt tartasz???
2019. máj. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Az a helyzet, hogy ez az ő otthonuk, meg az ő igényük. Ők így élnek, ez van. Küzdhetsz ellene, de olyan sose lesz amilyet szeretnél.

Bírd ki még egy kicsit, és majd a sajátodat úgy csinálod, ahogy csak akarod. :)

2019. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
60%

Pontosan.

Vársz 2 évet,és a saját albérletedben akkora fegyelmet tarthatsz amekkorát csak akarsz.

Kérdés,apukáék finanszírozzák-e?

Remélem érzed az iróniát...

2019. máj. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha a család minden tagja vigyáz a rendre és a tisztaságra, pl. letörli maga után a mosdókagylót, kádat/zuhanytálcát, a Wc-t, a konyhapultot, ha ő csinált ott valamit, a tűzhelyet, ha szétválogatja midnenki a szennyest, és összehajtogatja a saját ruháit, meg mondjuk felsepri az előszobában, ami kipotyogot a cipőjéből,é s persz eindnet visszatesz a helyére, akkor 16 éves gyerek mellett egy anyának nincs is nagyon több dolga, mint heti egyszer porszívózni és port törölni, hetente párszor seperni,felmosni és főzni, mosogatni, edényeket elpakolni. Ezeket megcisnálja anyukád? És ti is megcsináljátok apukáddal a magatokét?


Ha apukád rendre szanaszét hagy mindent, akkor pusztán attól, hogy anyukád otthon van és idejéből telne, még egyáltalán nem állítom, hogy köteles is rabszolgaként pakolni és suvickolni. Nem az a kérdés, hogy telik-e az idejéből, hanem hogy annyi-e az ő élete, hogy csak ezt kell csinálnia, de ezt végeláthatatlanul hosszan, és mindig neki?


Miért nem dolgozik? Nem lehet, hogy depressziós?

2019. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%

#8 ugyan, hagyjuk már ezt a depressziót. Ma már mindenki az, akinek egy kicsit szar a kedve.

Lusta, trehány, nincs rá igénye, ennyi. Le lehet ezt írni. Semmi meglepő nincs benne, nagyon sok háztartás ilyen. Általában a legtöbb olyan, hogy soha ki nem néznéd belőle. Partfüm, smink, festett frizu, a mosogatót meg eszi a penész. Nem egy kimondottan ritka jelenség

2019. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ne te döntsd el lenne-e anyukádnak ideje. Lehet rendetlenség van, de gondolom a jó anyagi körülmény amiben élsz meg amiből sportolgatsz tőlük származik. Nyugodtan ők is pihenhetnek. Tudod van az úgy, ha felnött vagy (csak te nem vagy és nem érted) hogy gürizel a családi jólétért s mire végzel ki vagy készülve és örülsz, hogy leülhetsz.
2019. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!