Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehetne erre a helyzetre a...

Mi lehetne erre a helyzetre a megoldas?

Figyelt kérdés

Kisfiu, 4 eves lesz. Nem eszik normalis kajat, csak nagyon minimalisat, csokicsokicsoki a lenyeg, szorulasa van folyamatosan, 5 naponta kakal, akkor is kinok aran. Tiszta seb a feneke, kint van az aranyere. 2 hetente beteg, bar elso eves ovis. Tegnap ujra hazakuldtek az ovibol, de nem vittek el orvoshoz, mert aludt. Legkozelebb holnap vinnek, ha jobban van viszik oviba. Este lazas volt, de nem tudni mennyire, nem tudtak megmerni, nincs lazmero, nem is akarnak venni, mert lazas. Nagymama utazik be falurol, hozza a lazmerot, ketnaponta vigyaz a gyerekre. A ket szulonek csak a berpapir a fontos, senki se akar a gyerekre vigyazva penztol elesni, egymast hibaztatjak mindenert, ja hozzateszem reg szakitottak mar, csak egyutt laknak. En a kisfiu novere vagyok, feltesom, es baromira bant ez az egesz, hiaba csak az ocsem. Szivem szerint elvennem toluk a gyereket es tuti ezert egyszer a pokolra jutok, de inkabb vettek volna kutyat... mit lehetne tenni? Mar nem igazan segit a szep szo, elmondtam a velemenyem anyunak, az volt a reakcio "meghallgat, de ugy csinalja ahogy o akarja". Nagymama mar nem is mer szolni, o csak az unokajat nezi. Mi lehet erre a megoldas? Van egyaltalan? El vagyok keseredve...

21/L


2019. febr. 13. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem vágom hogy egy 4éves hogy a viharba tudja rákényszeríteni bárkire az akaratát? Mi az hogy nem eszik rendes kaját? Csokit ki vesz neki? Nehogy az ovi a végén felnyomjon a gyámhatóságnál, azt akkor lehet majd pillázni hogy MIVAN?
2019. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt a reszt elirtam, hogy azert nem vesznek lazmerot mert draga.


Sir, hisztizik ha nem kap csokit. Az apja minden nap ovi utan viszi a boltba, hogy vegyen kisautot, kulonben hiszti van. Ezt akarjak elkerulni...

2019. febr. 13. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
A csoki olyan szorulást okozhat már (adott esetben) ritkán fogyasztva is, hogy az nem kifejezés... Ettől van... Ezt a szülei nem értik? Eleve miért kell így, erre szoktatni a gyereket nem tudom.
2019. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Gyermekjóléti szolgálatnál jelezd.A tiszta seb a feneke, aranyere van már durva!!!Részletesen el kell mondani, mi van a gyerekkel.
2019. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegény :( Lehet, hogy ez csúnya, de én ilyen súlyos esetben a gyámügyhöz, családsegítőhöz fordulnék, akkor is, ha ez a szüleim ellen van. De azért durva, hogy az ő lustaságuk, alkalmatlanságuk miatt így szenved egy kisgyerek.
2019. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Karena26 ***** válasza:

Te már írtál kérdést, hogy hogyan segíthetnél a kistesódon.

Háát. Most már a kicsi egészsége forog veszélyben (bele is halhat, ha szorulása van, mert bélcsavarodást kaphat!!! Kolléganőm kislánya is élet halál között volt emiatt, az anyukája azóta egy falat csokit nem ad neki. Vannak gyrekek, akik hajlosabbak erre, mert ez genetika is.), ideje lenne a gyámügy felé jelezned a dolgokat.

Van rá lehetőséged, hogy a pároddal átvegyétek a picit a szüleitől, ha úgy döntenek, hogy kiemelik a családból?

2019. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kell neki csokit venni, meg fog éhezni és enni fog mást. Ha nincsenek ott a szülők ültesd le az asztalhoz és etesd meg rendesen! Te miért nem törődsz vele?
2019. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!