Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ennyire rosszindula...

Miért kell ennyire rosszindulatúan beleszólni, mire költök? Miért nem lehet velem örülni?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, ősszel beköltözhetek az első saját otthonomba (jelenleg albérletben lakom). Még egyetemre járok, szóval ez teljes mértékben a szüleimnek (főleg apukámnak) köszönhető, és én ezt nem is titkolom. Ettől függetlenül nagyon örülök neki, izgatott is vagyok, és tényleg ha van bármi szabadidőm, inspo után kutatok, bútorokat/anyagokat nézek, vagy dekorációt, stb. Viszont a nevelőapám, és neki a családja nagyon rossz szemmel nézi ezt. Én csak vele kommunikálok, de hallom, amikor az anyjával telefonál, és éppen azt beszélik ki, hogy milyen csempét néztem, vagy hogy hová akarok légkondit tenni. Aztán az anyja telebeszéli a fejét, hogy ezekre nincs szükség, úristen mennyire drága (maga a kétlábon járó rosszindulat az a néni amúgy). Utána meg a nevelőapám anyával veszekszik, hogy miért engedi ezt... Pénteken mentünk a kanapéhoz anyagot nézni anyával, előtte hallottam, hogy a férje mondja neki suttogva, hogy mi szükség van erre és hogy mit képzelek én magamról. Pedig egy rossz szavam nincs hozzá soha, igazából mindent ráhagyok. Még ha az ő pénzén vennék bármit, akkor azt mondom, hogy oké, mondja el a véleményét, de így, hogy anyával teljesen külön kasszán vannak, és egy forintot nem költ rám, nincs köze ehhez.


Mikor az ő két gyereke kapott lakást, nekem egy rossz megszólalásom nem volt. Sőt, amíg járták az IKEA-t, nálunk aludtak, mentem velük segíteni, meg ha kinéztek valamit, de nem akartak felutazni érte Pestre, mentem és átvettem, stb. Most meg úgy viselkednek velem, mintha megöltem volna a saját anyámat. Hirtelen minden rossz, amit teszek/mondok, azonnal kapom a megjegyzéseket mindenre, ráadásul úgy, hogy nem is vele beszélgetek, hanem csak hallja mondjuk a nappaliban, hogy a konyhában anyának mutatok valamit.


2019. máj. 26. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem irigyek
2019. máj. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak tényleg nem értem, miért... A nevelőapám 55 múlt, az anyja közel 80 éves. Nem mindegy nekik, hogy az én lakásomba, a saját kanapémra milyen huzatot választok, vagy éppen milyen tv-ket néztem ki?
2019. máj. 26. 15:56
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Két füled van... egyiken be...másikon ki
2019. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
93%
Fú nagyon irigyek, hagyd rá, nem tehetsz róla, ha te felnőtt leszel valószínűleg te is legjobb tudásod szerint fogod támogatni a saját gyereketd. Esetleg ezt megmondthatod... amúgy örülj hogy ilyen apukád van, a nevelőapudnak meg tojj a fejere már nem vagy kisgyerek nemsoká saját állásod lesz, nem tartozol neki semmivel...
2019. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Irigyek, amin nem tudsz változtatni.

Vagy kerülöd azt, hogy tudjon róla (a konyhás beszélgetés mutatja ennek lehetetlenségét). Vagy mindent úgy csinálsz, ahogy neki tetszene (csak ha a magad ellensége vagy). Vagy kiállsz, és finom hangnemben közlöd vele, hogy te a kölkeinek segítettél, amit tőle nem vàrsz el, de azt igen, hogy ne pofázzon bele, és elköltözöl, amint tudsz, és kezet rá.

2019. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek.

Mondd el nekik a véleményeset.

2019. máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig pont ne mondd el a véleményed nekik. Egyszerűen zárd le azzal, hogy nem hozzád szóltam, anyával beszélek stb. Ha mond valamit, ne figyelj oda, vagy mondd meg nyugodtan hogy nem kérdezted a véleményét mert nem érdekel.
2019. máj. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jajj hát ha visszaszólok, akkor még jobban elönti a sz...r az agyát, és ordít, hogy hogy beszélek vele, mit képzelek. Mintha valami rohama lenne, de tényleg. Ráadásul annyira hirtelen, mintha egy gombot megnyomna valaki rajta.
2019. máj. 26. 17:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nem akarja leállítani?

Azért egy normális anya ilyen helyzetben legalábbis kiosztaná a párját.

Ha ő nem teszi, az őt is minősíti!

2019. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába irigy. Felnőtt ember, tudnia kellene ezt kezelni, de minimum viselkedni.

Én biztos, hogy visszavonulnék. Aztán ha akar, bocsánatot kérhet. Ha nem akar... akkor mindegy.

2019. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!