Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha otthon a szüleim...

Mit tegyek ha otthon a szüleim elítélnek politikai nézeteim miatt?

Figyelt kérdés
Megkérdezik, hogy én mit gondolok egy dologról, de én valójában nem mondhatom el mit gondolok, mert csak a veszekedés van. Ha esetleg neki állnánk vitázni, sose tudnak mit mondani az érveimre. Egyszerűen annyival lezárják a dolgot, hogy egy idióta vagyok.

2019. máj. 26. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Mivel a politikai véleményed magánügy ezért ne mondd el nekik. Javaslom térj ki úgy hogy "nem érdekel a politika".
2019. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Engem a munkahelyemen szoktak ilyen kérdésekkel zaklatni. Én ehhez nem értek, neked mi a véleményed? formula be szokott jönni.
2019. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell a politikáról beszélgetni.


Politikai nézetei ellenére bárki lehet jó, értékes ember.

2019. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De én nyitott vagyok mások véleményére, szívesen meghallgatom őket, de ők mindig csak mondvacsinált okokkal jönnek. Magyarul nem szeretnék kitérni a téma elől, mert én szívesen beszélnék róla.
2019. máj. 26. 17:54
 5/15 anonim ***** válasza:
11%
....hülye vagyok nem tagadom, és ő itten a barátom, és én arra büszke vagyok, kettőnk közül ő a nagyobb... idézet a kis Latyitól (Mágnás Miska, operett)
2019. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nem mindenkivel lehet ilyenekről beszélni, sőt Magyarországon ritkább az a fajta ember, akivel lehet.

Úgyhogy hiába volnál te nyitott a más emberrel való értelmes vitára, én is azt javaslom mondd azt, hogy téged nem érdekel a politika, nincs véleményed róla. Otthon is, munkahelyen is.

2019. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Akkor ne velük beszélj politikáról, hanem másokkal, ha érdekel a téma.
2019. máj. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

Sajnos csak csatlakozni tudok a fentiekhez.

Azért sajnos, mert alapvetően én is a "beleállós" típus vagyok, életem a vita, bármiért, amiben igaznak hiszem a véleményem, keményen kiállok, ha kell ész érvekkel, ha kell porig alázva...


... de idővel rájön az ember, hogy a világot nem változtathatja meg, és boldogabb élethez vezet a "kisebb ellenállás" felé menni, és nagyívben kerülni a meddő vitákat. Ha úgysincs értelme, akkor úgysincs értelme.


(Zárójelben azért arra a verzióra is ki kell térnem, hogy a szüleidnek azért jó pár évtizednyi élettapasztalattal több van a háta mögött, és alapvetően egy szülő se pöcköli arrébb a gyereke véleményét annyival, hogy idióta vagy, ok nélkül!

Szóval kiindulva abból, hogy ők is eljuthattak arra a szintre, hogy néha fölösleges a győzködés, lehet, hogy igazuk van, csak lusták, türelmetlenek, vagy fásultak a magyarázkodáshoz.

Szóval ha nyitott vagy mindenre, arra is nyitottnak kell lenned, hogy feltedd magadnak a kérdést: Milyen tapasztalatok vezettek ahhoz, hogy a szüleid ilyen véleménnyel vannak bizonyos dolgokról!

És miért nem érvelnek, a simán lehülyézés helyett?!

Talán mert pontosan tudják, hogy téged is csak az élet taníthat meg bizonyos dolgokra?

Hát úgy néz ki, ez egy sok ismeretlenes egyenlet.

Minden esetre ha ennyire nyitott vagy, akkor minden szempontnak esélyt kell adni, akkor is, ha nem érvel profi módon, lehet, hogy annak is nyomós oka van!)

2019. máj. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

"hülye vagyok nem tagadom, és ő itten a barátom"


Ilyenkor tényleg nem tűnik föl az egyszerű embernek, hogy nem rímel, amit írtok?


"hülye vagyok, ezt BELÁTOM, és ő itten a barátom"

2019. máj. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 meszike91 ***** válasza:
74%
A szüleid az idióták.
2019. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!