Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elvárás egy anyától,...

Miért elvárás egy anyától, hogy mindennap meleg étel legyen otthon? Mi baja lesz a tizenéves gyereknek, ha szendvicset eszik?

Figyelt kérdés

Igen, a nemrég feltett kérdés ihlette a kérdésemet. Nagyon sok válaszban olvastam, hogy az a normális, az az alapvető elvárás hogy főtt ételt ehessen a gyerek naponta. Sőt, hogy amelyik szülő ezt nem biztosítja, vagy főzéssel, vagy menzával, az már súlyos elhanyagolás.

Én úgy nőttem fel, hogy 12 éves koromig be voltam fizetve a menzára, utánna viszont már egyből hazajöttem az iskolából az utolsó óra után. Soha nem volt főtt étel otthon csak hétvégente, illetve a vasárnapi maradék még kitartott hétfőre is. Vagyis heti 4 napon át, azt ettem amit találtam, vagy gyorsan összedobtam. Szendvicset, melegszendvicset, tükörtojást/rántottát, salátákat, gyorsfagyasztott panírozott húst, müzlit, gyümölcsöt, joghurtot stb. Akkor ezek szerint én egy súlyosan elhanyagolt gyerek voltam, és örüljek neki, hogy ez soha nem derült ki, mert ránk hívták volna a gyámügyet? Komolyan nem értem, mi baja lesz attól valakinek, ha nincs naponta főtt étel a gyomrában? Én nem érzem, hogy beteg lennék azóta, így 28 évesen.

Ez az egész meleg étel dolog, csak egy régimódi berögződött hülyeség, kb olyan mint hogy a tej egészséges az embernek, és igyunk minden nap. Illetve elhiszem, hogy a régi korban, az otthon lévő háziasszonyok ráértek főzni 3 fogásos ételt a családnak, de manapság mikor egy anya napi 10 órát a munkahelyen tölt, mikor lenne erre ereje, ideje? Az meg, hogy akkor be kell íratni a gyereket menzára, egyszerűen pénzkidobás. Már az én időmben is szörnyű ételek voltak, hát még most, hogy már ízetlen is, a gyerekek csak félig meddig eszik meg, rosszabb esetben egyáltalán nem, és ugyanúgy éhesen mennek haza.


2019. márc. 29. 18:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 mi a fene ***** válasza:
80%
Nem kell 3 fogásos meleg étel, de kell , kérdezz eg y táplálkozási szakembert.Pedagógudok mondják, hogy bármi van a menzán , nem eszik meg a gyerekek, csak a nasi.Ezért vannak elhízva, és van sok gyomorbeteg felnőtt.
2019. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 Alain Delon ***** válasza:
25%
Igen, ez egy régi berögzülés.
2019. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
56%
Mindig van itthon főtt étel amit csak melegíteni kell. 12-13 éves gyereket mint a fiam nem engedek főzni. Mikróban melegíthet ételt de máshogy nem.
2019. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
81%

1. Egészségtelen. Mit is írsz? Kenyér, (túl sok) tojás, és szeldelt szemét (visrli, felvágott). Tiszta ch, még hamar éhes is leszel utána.

2. Ami még nagyobb baj: rosszul rögzült étkezési szokások. Látod, te sem érted, mi is ebben a rossz. Nincs is igényed a normális ételre. És te is ezt a szemléletet adod majd tovább:(

3. Amikor otthon voltak a nők, arra szükség volt egy normális családi élethez (beleértve a gyerekek nevelését és az idősek gondozását), nem a lábukat lógatták egész nap. Mégis főztek. Persze, nem kell 3 fogásos ebéd.

4. Anyám is egyedül nevelt fel, egész nap dolgozott, a menzát én is hanyagoltam felső tagozatban. Megtanultam alap dolgokat főzni, mélyhűtött, félkész kajákat (nem boltit) elkészíteni. Anyám hétvégente főzött nagyobb adagokat, fagyasztottuk, és mindig elővettem valamit. Hamar belejöttem a komolyabb főzésbe is.


Szóval bár nem olvastam a korábbi kérdést, igen, szerintem is alap, hogy (majdnem) minden nap legyen főtt étel. Mondjuk, most pl. a háztartásunk olyan, hogy mindenki dolgozik, senki sem ebédel otthon, így csak hétvégente főzünk. De amikor kellett, akkor pl. anyámra is főztem, amikor ő már nem volt elég erős hozzá. Ugyanúgy csináltam, mint ő, amikor gyerek voltam: egy héten egy-két alkalommal főztem, általában 2 napra, plusz teletettem a fagyasztót. Amikor meg egyik sem játszott (mondjuk heti 1-2 alkalommal) rendeltem kaját. Az kb. menza minőség, de jobb, mint a semmi.

2019. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem erősen sarkítod a kérdést mert benned van az ideg.


Szó nincs arról, hogy ne lehetne 1-1 főtt étel mentes napot tartani vagy belehal a gyerek pár szendvicsbe. De tény, hogy egészségesebb a változatos étrend és a több fogásos meleg étel.


Na meg az otthon három fogásos házi koszt és iskolai menza között van elég sok átmenet. Arról nem is beszélve, hogy szerintem aki arra hivatkozik hogy "tíz óra munka után" az ne vállaljon gyereket.

2019. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
89%

"Miért elvárás egy anyától, hogy mindennap meleg étel legyen otthon?"

Miért? Elvárás egy anyától, hogy minden nap meleg étel legyen otthon? Nem. Az az elvárás, hogy gondoskodjon róla (valahogyan, pl. azzal, hogy befizeti a gyerekét a suliban ebédre), hogy mindenkinek legyen meleg étele lehetőleg minden nap - vagy ha nem is meleg étel, azért legyen ennivaló. Egyébként ez az apától ugyanannyira elvárás, mint az anyától, ha mindketten egész állásban dolgoznak.

2019. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
68%

En nem is értem.Meddig tart egy kis ebédet vagy vacsorát megfõzni.Nem kell tulzásokba esni.Bármit lehet fõzni,ha kevés az idõ.En nem tudnék a gyerekeimnek ebédre szendvicset,vagy vacsorára tükör tojást adni.Legalább egyszer egy nap kell a meleg étel.

Végeredményben olcsóbban is ki lehet jönni.

2019. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
85%
Nekem 8honaposak lesznek a babaim,igy en se fozok mindennap (ok uveges kajat esznek xd) de azert ket naponta odavarazsolok valami egyszerut amibol marad masnapra kettonknekeg annak is jut aki beteved. Senkise varja el,aki akar szendvicsezhet de van melegetel azert mindig mert nekem igy a tuti. Tudom,hogx a parom is jobbat eszik abbol munka utan mint hidegbol akar.
2019. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
66%
Véded az anyádat, mivel másképp nem tudod, hát szándékosan sarkítva. Nem kéne. És ne kövesd a példáját, hogy müzlit és joghurtot kelljen a gyerekednek ennie.
2019. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem azon túl, hogy a kérdező nem érti, hogy miért olyan fontos, hogy főtt étel legyen, leginkább azzal van gondja, hogy miért az anyától elvárás ez.


És szerintem a kérdés jogos. Nálunk az főz, akinek van ideje. Ha úgy van, anyám, ha apámnak van több ideje, akkor ő, ha éppen én érek rá, akkor én. És így mindig van meleg étel.


18/F

2019. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!