Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viseljem el epp esszel...

Hogy viseljem el epp esszel edesanyamat?

Figyelt kérdés

Anyukam most kezdte a menopauzat es sajnos jo nehany honapja elviselhetetlenne valt. Nem csak velem, de a csalad minden tovabbi tagjaval folyamatosan veszekszik, mindenen megsertodik(szo szerint ertendo, a multkor azon veszett velem ossze mert megkerdeztem mit fozott ebedre) es mar nagyon nehezen viselem. Allandoan amikor osszeveszunk hozzamvagja, hogy orulne ha elkoltoznek apukamekhoz inkabb de tudom, hogy nem gondolja komolyan, de eleg banto, plane minden masodik nap. Tudom, hogy a hormonalis valtozasokrol nem tehet, de nagyon faraszto mar ez az egesz es lassan nem is akarok hazajonni. Allando balhe van es hiaba szeretem nagyon anyukamat, az allando kiabalas es sertegetes mar eleg terhes nekem es a csalad szamara is. Szornyen hangzik ez az egesz helyzet, es nem tudom a kivarason kivul van-e mas megoldas ra. Probaltam en is es neveloapam is a tudtara adni, hogy itt vagyunk neki es ha ugy erzi, lelki szakember segitseget is kerheti(tavaly halt meg nagymamam ami szinten nagyon megviselte, es a tuneteit is megsokszorozta) de azon is megsertodott rank. Nagyon szeretem anyut es sajnalom ha emiatt vegleg megromlana a kapcsolatunk, plane hogy egyetemre kulfoldre koltozom nyar vegen es utana alig latjuk majd egymast.

A valaszokat elore is koszonom!

18/L



2019. máj. 27. 18:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
És ha tényleg apádhoz költöznél addig?
2019. máj. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is csak az lehet a megoldás, hogy Apádhoz költözöl.
2019. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
82%

Őszinte részvétem a titeket ért veszteség miatt. Nehéz így a képernyőn keresztül tanácsokat adnom, épp ezért a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni. Mint minden édesanya, az enyém is, és a tiéd is nehezen viseli lelkileg a benne végbemenő hormonális változásokat. Az elmúlás tényével való hirtelen szembesülés pedig úgy gondolom, még egy stressz faktorként van jelen az életében. Mindennek tetejében az egy szem szeretett lánya külföldön fog tanulni, és örülhet, ha félévenként vagy ünnepekkor fogja csak viszontlátni. Félreértés ne essék, nem téged hibáztatlak, csak megpróbálok anyukád fejével kicsit gondolkodni. A terápiát jó ötletnek tartom, de csak akkor lesz hatékony, ha édesanyád is beleegyezik, és hajlandó végigcsinálni. Ha ez a szándék nincs benne, a terápia csak még egy stresszfaktor lesz, ami csak tovább ront ezen a kritikus helyzeten. A legjobb megoldás ebben az esetben, ha megpróbálsz jó szájízzel elbúcsúzni anyukádtól és biztosítanod őt afelől, hogy szereted és bármikor bármivel fordulhat hozzád. A többivel, amit mondtam, ráérsz később foglalkozni. Egyelőre most azt javaslom, hogy készülj lelkiekben a külföldi egyetemi létre, és próbáld meg minden egyes mozzanatát élvezni. Biztos vagyok abban, hogy anyukád is titkon ezt szeretné.


Remélem, tudtam segíteni! :)

24/F

2019. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi tanacsokat!!:)
2019. máj. 27. 18:56
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Vannak hormonpótló kezelések is, esetleg olvass utána, klimaxra. Főleg ha más tünetei is vannak, pl hőhullám, meg lehet közelíteni úgy hogy ezek miatt menjen el nőgyógyászatra, menopausa szakrendelésre. De mindenképp jó lenne a pszichológus is.
2019. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

Épp ésszel sehogy, talán próbálkozz ép ésszel. Szoktál olvasni, vagy csak hallás után próbálod kitalálni a szavak helyesírását?


“Anyukam most kezdte a menopauzat es sajnos jo nehany honapja elviselhetetlenne valt. Nem csak velem, de a csalad minden tovabbi tagjaval folyamatosan veszekszik, mindenen megsertodik(szo szerint ertendo”

Tehát PONTOSAN UGYANAZT azt csinálja, amit te tinikorodban? Nos, hogy ízlik? Tinilányként, hormongőzösen éppen ugyanazt csináltad, mégis kibírt téged nagy nehezen “épp” ésszel mindenki...


“multkor azon veszett velem ossze mert megkerdeztem mit fozott ebedre)”

Nahát, szóvá merte tenni, hogy ennyi idősen követelőzés helyett néha te is készíthetnél ebédet? Micsoda egy dög!


És akkor most kérdezd meg az összes exedet, hogy milyen műsort szoktál adni, amikor menstruálsz. Tedd csak meg, tanulságos lesz... 😂

2019. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nehéz ezaz időszak az biztos,de azt is tudathatod anyukáddal,hogy gyógyszerekkel bizonyos fokkal könnyebben lehet ezt átvészelni,neki is jobb lenne illetve nektek is.Az nem feltétlen megoldás,hogy elköltözöl mert tényleg nem gondolja komolyan ezeket,na meg ezzel te is tisztában vagy.Szerintem az a legtisztább,ha tényleg elmegy nőgyógyászhoz.
2019. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Kedves #6os valaszado!:) Koszonom hogy a problemamhoz nagyon relevans helyesirasi hibam kiemelted, valamint be is szoltal erte!:) Ha mar ennyire kivancsi vagy,megyei bajnok voltam helyesiroversenyen, ez pedig autocorrect volt, de nem hiszem hogy koze lenne a kerdesemhez😂 egyebkent pedig nem minden tinedzser bunko es hiszterias 24/7, de biztos magadbol indultal ki. Igazabol edes, ahogy vetted a faradtsagot es jol tovabbszotted a problema hatteret, ahelyett hogy valaszoltal volna a kerdesre. Mindenesetre koszonom a kommentre forditott draga idod es energiad!:)

2019. máj. 27. 22:01
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
Érdekes megyei bajnok helyesíró, aki a “hogy” elé nem tesz vesszőt...
2019. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Meg egy lefelejtett vesszo mekkora figyelmet okoz😂😂😂😂🙄
2019. máj. 27. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!