Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viseljem el a szüleimet...

Hogyan viseljem el a szüleimet, ha még egy ideig nem költözhetek el, de már nagyon nehezen viselem?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, még hátra van 1,5 év belőle, ők fizetik, és addig nem is tudok hova menni.

Mindenbe beleszólnak, semmi nem jó nekik, pár hete állandóan korlátoznak mindenben, pedig ilyen már évek óta nem volt.

Fogalmam sincs mi bajuk van,és ha rá is kérdezek, nem mondanak semmit.

Nagyon szeretném már elkezdeni élni a saját életem , de még egy kis ideig el kell viselnem őket.

Próbálok már minimálisat kommunikálni velük, de akkor is fennáll ez a probléma.

Aki volt már hasonló helyzetben, hogyan vészelte át ezt az időszakot?



2018. júl. 14. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Van kollégium
2018. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sok értelme lenne úgy, hogy ugyanabban a városban járok egyetemre, ahol lakom.

És nem kérnék amúgy sem az állandó bulizásból, nem az én világom, itthon legalább éjszaka csend van, és lehet aludni.

2018. júl. 14. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Én is hasonló helyzetben vagyok, már nézegetem, hova fogok tudni költözni, addig pedig ha korlátozva vagy irányítva vagyok, akkor nem hagyom magam, aztán lesz ami lesz. Barátokkal megbeszélem az ilyesmi dolgokat, aztán úgy könnyebb kicsit elviselni.

Azt veszem észre, hogy ez valami belső pánik szülőknél, hogy felnő a gyerek és megpróbálják ezt a folyamatot megállítani, ami persze lehetetlen.

2018. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodt körülmények között próbáld megbeszélni azzal a szülőddel akihez közelebb állsz pl anyukáddal. Kérdezd meg mi bántja ennyire és mondd el, ez rossz neked, menekülnél... Kérd, hogy ő is legyen őszinte.
2018. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Hogy ha nem jò a kolesz akkor ne maradj ott. Ennyi
2018. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rengetegszer próbáltam már megbeszélni velük.

Azt kapom válasznak, hogy mindig én vagyok az, akinek nem tetszik semmi, de már tényleg a véleményem sem osztom meg inkább velük, nehogy bármelyik mondatommal is gond legyen.


Viszont lelkileg ez már nagyon megvisel, és teljesen kihat a hangulatomra, az egészségemre, mindenemre.

2018. júl. 14. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Levelezo esti befejezed

Futolepes dolgozni

Szegyelnem magam szuleim nyakan eloskodni o penzukbol tanulni es szidni oket..

Komolyan ??

2018. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha olyan körülmények között nőttél volna fel, mint én, tudnád, de így hiába ítélkezel.

Másrészt olyan szakra járok, ahol bizonyos idő után nem lehet levelezőre váltani.

És ők erőltették a továbbtanulást, ezért fizetik.

2018. júl. 14. 20:01
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Hat persze eroltettek te pedig arva gyenge jellem engedelmeskedsz
2018. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja, és nem élősködök, keresek saját pénzt nyáron, még ha kevés is. Nagyon sokat dolgozok mellette itthon is, és bőven kiveszem a részem a házimunkából.

De ebből még nem tudok hirtelen lakást venni magamnak, gondolom erre sikerült rájönnöd.

2018. júl. 14. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!