Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azokna szülők, akik csúnyán...

Azokna szülők, akik csúnyán bántak a gyerekükkel (verés stb. ), mit csodálkoznak, ha felnőttként nem kér belőlük, vagy az első adandó alkalommal lelép?

Figyelt kérdés

Komilyan mit gondolnak, hogy ezt életük végéig játszák? Komoly károkat okozva. De majd a gyerek pelenkázza őket, meg ott marad lábtörlőnek.


Próbálják lejáratni, bolondnak beállítani, megakadályozni.

Ismerek egy ilyen csajt


2019. jún. 2. 06:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

El is hanyagolták, pl. gyógyszert sem vettek neki, folyamatosan ócsárolták, pofozták meg a barátainelőtt is.


Mit gondoltak, ez egynörökké valóságig megy?

2019. jún. 2. 06:28
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom ezek a szülők ugyanolyanok, mint a kölykök akik azt hiszik örökké megtehetik hogy nem tanulnak, nem dolgoznak, és csodálkoznak ha kidobják otthonról őket. Csesznek rá hogy a tetteiknek következményei lesznek, utána meg sír a szájuk hogy elment a gyerek\kidobták őket az ingyen kajából-jóból.
2019. jún. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sokkal kevesebbért megszakítaná normális ember a kapcsolatot velük. Nem tudom miért kellene eltűrni. Utána meg gondolom ki kell magyarázni.
2019. jún. 2. 06:40
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Mindenkinek megkene ertenie vegre, hogy ha valakivel nem bansz tisztelettel es embersegesen, akkor egy ido utan nem fog senki sem kerni beloled.

Sokaknak a “csalad” szo olyan, mint egyfajta garancia arra, hogy mindegy mi tortenik, a csaladtagok mindig ott lesznek.

Hat nem.

Foleg manapsag nem. Az embereknek kinyilt a szemuk es mar tudjak, hogy azert mert valaki verszerinti rokonod, nem jelenti azt, hogy mindent le kell nyelni nekik.

2019. jún. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert annak idején velük is úgy bántak, de ők visszamentek a szüleikhez szolgalelkűségből vagy akár miért. Ugyanezt várnák el ők is és most csalódnak. A bántalmazó szülő általában úgy éli meg hogy ő helyesen cselekedett, hiszen "nevelnie" kellett a gyereket. És ő ezt az egyetlen eszközt ismerte a nevelésre. A gyereknek meg igaza van, ha ebből nem kér, de az ilyen szülő ezt nem fogja megérteni soha.
2019. jún. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mert annak idején velük is úgy bántak, de ők visszamentek a szüleikhez szolgalelkűségből vagy akár miért."


Ebben tényleg lehet valami. Emlékszem, minden héten mentünk a nagyanyámékhoz a szüleimmel (60 km-re laktunk mi a szüleimmel). A nagymamám (anyám anyja) sokszor osztotta anyám fejét, sokszor olyan stílusban beszélt az akkor 45 éves, kétgyerekes lányával, hogy én csak néztem (20 voltam akkor). És MÉGIS, minden egyes k...va hétvégén mentünk látogatóba. Komolyan, az ember sokszor egy idegentől (idős szomszéd nénitől) több jó szót kapott, mint anyu az anyjától, vagy mi unokák a nagymamától). Én ennek a viselkedésnek a század részét ha kapnám az anyámtól, már leszarnám, és nem mennék felé (nem hogy minden héten autóba üljek), de kb. egy évben egyszer sem. (N/34).

2019. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Mit gondolnak ezek a szülők? Hogy ők mindent jól csináltak. És a gyerek egy hálátlan szemét amiért nem csókol lábat a szüleinek, amiért azok a világra hozták őt, és fedelet adtak a feje fölé meg ételt az asztalra. Az már mellékes hogy emellett verték, elnyomták, lelkileg is bántalmazták. Férjem szülei ilyenek. Férjem megszakította velük a kapcsolatot. Vissza halljuk persze hogy mindenkinek azt mondják hogy férjem teljesen megőrült, hálátlan önző stb. :)
2019. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 lilla64 ***** válasza:
100%
Lehet,hogy őket igy nevelték és ez szerintük elfogadható.Csakhogy azóta változott a világ és bizony az ilyenek magukra maradnak. Ismerek ilyen esetet.
2019. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
89%
Mert szerintük az tök normális amit csináltak, szeretetből tették, hogy "ember legyen a gyerekből" stb. Anyámnak kifejezetten ilyen szelektív amnéziája alakult ki ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, szerinte ő mindent tök jól csinált és sohasem bántott. Ja, csak rendszeresen vert, többek között eltörte a csuklómat 3 éves koromban, állandóan ordibált és nem engedett sehova. Ha felhozódik, csodálkozik hogy én ezeket honnan szedem. És persze hálátlan senki vagyok, amiért nem látogatom sűrűn, holott ő volt az, aki még 25 évesen is tájékoztatott arról hogy ha a papírjaim (diploma, nyelvvizsga stb) nem lennének, szart se érnék. Amikor a faluban kérdezősködnek rólam, dicsekszik és mondogatja hogy sokat dolgozok, nem érek rá odajárni, persze hát ciki lenne közölni Julika nénivel hogy hát tudod lelépett, mert mindig vertem meg érzelmileg zsaroltam, aztán megunta.
2019. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Pont így vagyok én is. Ütöttek-vertek, ordítottak, korlátoztak, most vagyok úgy felnőtten, hogy nem óhajtok vele szóba állni.

És szerinte hálátlan vagyok. Mert most is szeretne naponta 10X felhívni, mindent tudni akar, minden tudni vél...elég volt belőle.

2019. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!